Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Cum arătau televiziunea și radioul de..."ieri"?! (vol. I)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3784 replies to this topic

#3781
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 21.04.2004
Oameni buni, v-am mai explicat motivele inchiderii acestui topic, insa din cauza cantitatii mari de discutii, uneori pe langa subiect, vad ca ati ignorat mesajul in cauza. Iar unul dintre motivele inchiderii topicului este chiar acest lucru.

Acest thread vrem sa fie o sursa de documentare si de informatie clara. A devenit foarte greu de rasfoit din simplul motiv ca are multe pagini. Dupa inchidere va fi epurat un pic de "balastul" fara rost si va ramane la indemana tuturor pentru citit.

Daca doriti sa continuati discutia sunteti liberi sa deschideti un altul, la fel de serios. Haideti sa prevaleze calitatea in fata cantitatii.

Multumesc pentru intelegere.

Edited by RMC Info, 28 December 2016 - 11:03.


#3782
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Eu sunt genul care nu se poate exprima in doar 2 cuvinte. Asta sunt. Si poate ca asta e farmecul meu. Sau nu..
Dar aici am postat faze traite de mine cu radioteleviziunea de ieri.
Citesc ce scrie cineva si daca cele scrise ma inspira, sau imi amintesc de ceva, postez.
Inchiderea si eliminarea balastului, precum cel scris de mine, mi se pare o idee cam proasta,ca sa nu folosesc cuvantul de cenzura.
Cati de azi au trait atunci? Au de unde sa stie amanuntele precum cel cu pregatirea pt disparitia programatoarelor? Daca nu erai in bransa, ai fi constat ca brusc nu mai apar..Noroc cu Revolutia..

Si o sa mai continui si cu altceva, desi sunt convins ca multi ma vor injura..Le spun din start ca asa imi va pasa, da drept acolo...
Eu inteleg generatia de azi, ca vor totul gratuit si nu se gandesc mai departe.
Dar pana la urma mult hulitul TVR-ul a consumat resurse, adica bani, ca sa produca ceva. Deci daca il vrei pe Mihalea si Songul lui, scoate banutul..Pomana ingrasa..
Si sunt ferm convins ca alte televiziuni vor lua moka @free..Sau sursa "youtube" si TVR nu ii va da in judecata ca e de stat,.. Si multd, dati afara de la mocirla sau pro, au ajuns in fonctii de conducere acolo..Si nu vor musca mana care i-a hranit.
Nu din constiinta, ci pt ca stiu ca daca o vor face se vor trezi cun mortul scos din dulap..Ce dracu, nu mai sunt copil..
Chiar la DiJi am vazut imagini de la Campionatul de Handbal feminin de anul asta. Blurasera (matuisera) sigla TVR si pusesera intr-un colt "sursa TVR" . Sa vedem cine imi spune ca nu e o taranie ordinara..
La TVR cand au folosit un material luat ramasese intacta sigla DiJi si aparea in alt colt "sursa DiJI" Sincer, mi s-a parut o chestie eleganta..
Da, stiu, sunt un ultim mohican.

#3783
bowpack14

bowpack14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 29.04.2015
Inainte de  "stingerea becului" pe acest topic, as vrea sa las un mic souvenir celor interesati,
  - editia Decembrie 1964 a revistei Sport si Tehnica , cuprinzind printre altele si un articol
despre lansarea comerciala a "noului " televizor Cosmos 3, produs al fostelor uzine Electronica,

Souvenir-ul este insotit de stramoseasca urare... La Multi Ani !!!  tuturor

Attached Files


Edited by bowpack14, 29 December 2016 - 14:28.


#3784
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
nu inteleg logica Posted Image))) e un topic si atat, exista moderatori ce pot sterge offtopicul. In alta ordine de idei sa poate deschide altul Posted Image)) Ce e asa tragedie? Si creatorul acestuia poate sa si-l puna "sub perna" daca e asa atasat emotional de el =)))))))))

Edited by Silviudeep, 31 December 2016 - 14:06.


#3785
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,695
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă tot e vorba de televiziune şi televizoare şi tot vine Revelionul:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HRtzaJzE3Zo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate