Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Ajutor am facut sc de soferi si a expirat

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
8 răspunsuri în acest subiect

#1
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 02.11.2006
eu am aproape 20 de ani si am facut anu trecut scoala de soferi dar din anumite motive( prostie si lene ) am dat doar de doua ori lam picat acuma vreau sa fac din nou sc intrebarea mea este : trebuie sa fac doar dosaru (cat ma costa doar dosaru) sau trebuie sa fac ore din nou si sa platesc din nou scoala? multumesc tuturor care ma ajuta

#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006
Scoala de soferi este valabila 1 an de zile, timp in care poti da examenul de cate ori iti pofteste inima. dupa expirare este ca si cum nu ai fi facut scoala (parca asa am inteles, mai am 1 prieten care a inceput din octombrie anul trecut, a dat de vreo 5-6 ori pana acum si nu a luat :) ), deci sunt iar alte cheltuieli, alte cursuri, etc...
In plus acum mai trebuie sa inveti si partea cu punctele de penalizare & shit :D

#3
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 02.11.2006
Eu am auzit ca totusi ar fi vb doar de dosar si 10 ore asta depinde de insructor ? cat e ora de conducere la particulari si cat e la firme?

#4
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006
pe mine m-a costat 7.5 mil pe un WV Golf 4, 30 de ore :D + 70 RON dosarul, 40RON vizita medicala, 5 RON avizul medicului de familie (habar nu aveam ca si astia te mai chelesc de bani), 1 leu timbrul fiscal (sau ce mama naibii o fi fost ala), si alte cheltuieli marunte printre care si poza pentru fisa de scolarizare + 35ron permisul (parca atat am dat :D ).

#5
fonrabie

fonrabie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 645
  • Înscris: 02.11.2006

View Postdarkangelbv, on Aug 10 2007, 01:59, said:

pe mine m-a costat 7.5 mil pe un WV Golf 4, 30 de ore :D + 70 RON dosarul, 40RON vizita medicala, 5 RON avizul medicului de familie (habar nu aveam ca si astia te mai chelesc de bani), 1 leu timbrul fiscal (sau ce mama naibii o fi fost ala), si alte cheltuieli marunte printre care si poza pentru fisa de scolarizare + 35ron permisul (parca atat am dat :D ).


Lai luat perrmisu? auzi imi dai add la mesenger la id maraonu sa t intreb cv

#6
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006
Daca stii sa conduci bine, vezi cum "tratezi" cu vreun instructor particular sa-ti faca dosarul la el si te poti programa la examen fara sa faci toate orele. Faci si tu acolo vreo 5-6 ore, te obisnuiesti cu masina, etc. si apoi baga-te la sala!

#7
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.847
  • Înscris: 26.04.2007

View PostMarius3k, on Aug 10 2007, 14:47, said:

Daca stii sa conduci bine, vezi cum "tratezi" cu vreun instructor particular sa-ti faca dosarul la el si te poti programa la examen fara sa faci toate orele. Faci si tu acolo vreo 5-6 ore, te obisnuiesti cu masina, etc. si apoi baga-te la sala!

Asta nu il scuteste de plata integrala (si cred ca banii erau principala problema , nu timpul) , pentru ca , asa cum a spus si darkangelbv , se considera ca nu a facut nici un fel de scoala de soferi. Stiu sigur pentru ca stiu si eu doi "romantici" care au admirat atata peisajul ca le-a expirat scoala. Ba mai mult, unu mai are putin si ii expira si a doua  :lol: .

#8
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postfonrabie, on Aug 10 2007, 14:14, said:

Lai luat perrmisu? auzi imi dai add la mesenger la id maraonu sa t intreb cv
Daca nu-l luam mai circulam cu masina? :D

P.S. Am facut doar 8 ore de legislatie rutiera si vreo 18 de condus ca ma grabeam :) restul am vorbit cu instructorul si le-a trecut din burta. (evident i-a convenit, i-au ramas banii de pe motorina consumata in restul de ore pe care trebuia sa le mai fac dar deja era plictiseala :D ).

P.S.2 Ti-am dat add :)

#9
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postfonrabie, on Aug 9 2007, 23:38, said:

multumesc tuturor care ma ajuta
Ai aflat ce doresti ?
Daca da, am sa inchid topicul, daca nu, aici se discuta de intrebarea ta, nu cit de bun si de smecher sint eu ca merg fara carnet.  <_<

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate