Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Incepator `meta tag` help plsss

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Rippo

Rippo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.12.2003
Salut, am si eu un site si vreau sa apara cand dau search cu google....am tot citit eu pe forum (ca am vazut ca sa mai discutat) prin help etc..dar nu am reusit....am inteles ca tre sa pun `meta tag` am facut si aia dar fara succes....nu stiu ce sa fac...va rog puteti sa imi spuneti...am fost pe google si am dat la indexare acolo dar fara succes...tot nu apare cand dau search (dureaza ceva timp pana cand indexeaza google)...situ meu este www.distractie.home.ro ....pls ceva ideei sau sa imi spuneti cum trebuie facut v-as fi foarte recunascator. Mersi mult anticipat

#2
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
pana sa apari in google poate dura pana la 3 luni (experienta proprie)

#3
Rippo

Rippo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.12.2003
Inca o mare rugaminte..daca are cineva timp...poate sa vada daca am scris linile cu `meta` bine adica daca e in ordine plsss

#4
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
uitate sa ai toate legaturile corecte intre pagine sa nu ai vreau broken-link..
iar pina apari pe google ai de asteptat ceva  vreme..
cam ghiveci in pagina ta meta tag-urile trebuie puse intre si
iar google nici nu-ti ia in considerare unele meta tag-uri.
le-ai cam amestecat pe acolo pe pagina ta ...

#5
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
google nu prea foloseste meta's. are sistemul ala al lui cu PR.

#6
Rippo

Rippo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.12.2003
mind soul...imi zici atunci unde ar trebui sa le pun??? eu asa am citit ca acolo trebe :(

#7
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
www.w3.org


:oK:

#8
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
asta este ordinea care ar trebui sa o ai in pagina:...este un exemplu...
<html>

Servicii profesionale...noi dam viata  proiectul tau .Utilizam programe web foarte puternice ca STUDIO MX2004, PHP MYSQL,simplul HTML si CSS,Javascript...










<script type="text/javascript"></script>



<body>

structura site-ului





...iar scripturile in javascript plus stylesheet-urile ar trebui sa le faci externe...asta ca sa poti opera mai usor asupra paginii fiindca este prea aglomerata si daca ai vreo greseala cam greu o gasesti prin amestecaturile alea....


spune-mi ce vrei sa faci ca-ti fac un template simplu mult mai misto decit ghiveciul care l-ai facut acolo no ofense...mai bine pui numai html simplu si elegant decit sa le amesteci asa...

#9
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
uitate aici ca sa intelegi cum functioneaza google
http://www.google.ro...ro/why_use.html
repet nu-ti ia in considerare multe meta tag-uri printre care cele cu cuvintele cheie ....
poti sa pui tu acolo ce cuvinte cheie vrei ca degeaba ...
i-ti analizeaza continutul si link-urile care duc spre tine

#10
Rippo

Rippo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 14.12.2003
Mindsoul non-taken ca ai zis ca e cam gheci cred ca asa si este...eu am facut pagina aia cu Dreamweaver deoarece nu stiu sa scriu comenzile direct inca...na eu ce vream sa fac cu pagina aia era ca ma rugat un prieten sa-i fac o pagina de prezentare la un local...ceva asa mai rustic....na lui ia placut asa cum arata dar problema era ca nu am reusit sa fac sa o gaseasca google.....ziceai ca poti sa imi faci tu un template simplu...(adica imi faci tu din nou?)...eu am pus pagina la www.turism-distractie-inchirieri.home.ro si am facut-o cat mai simplu posibil adica fara meta taguri etc...daca poti sa imi faci tu la aceeasi pagina (sau una mai buna..cred ca cer cam mult :)) niste comezi ca sa le bag eu sa apara cand caut cu google as fi recunoscator :)) dau o bere :D...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate