Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Teak III, de la Asus
 Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...
 Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 

Golden Brau

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Care este diferenta dintre vechiul model de sticla de bere la 2 L si cel actual - asa numitul OXIGEN STOP

#2
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006
Eu am observat niste chestii mai deosebite pe interiorul dopului, dar nu stiu daca alea determina OXIGEN STOP.
E adevarat ca nu sunt bautor de golden, am vazut o sticla goala si am fost si eu curios sa vad ce e cu mult trambitatul OS!

#3
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Nu vreau sa par rau intentionat , dar ce ai vazut tu era capacul de vechea sticla BERGENBIER ala de acum ceva mult timp.
Acesta de GOLDEN BRAUN este un dop rosu asemanator COCA-COLA- fara nici o diferenta.

Edited by imblanzitoruldelei, 02 August 2007 - 18:31.


#4
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,110
  • Înscris: 07.07.2006
Astia de imbuteliaza bere la plastic se chinuie fiecare sa demonstreze prin reclame ca au tot felul de inovatii ca sa nu se trezeasca berea (prin plastic poate sa respire). Ca doar nu acu vedeti prima reclama de genul asta, primii parca au fost Bergenbier acu 2-3 ani, cu o reclama cu nustiuce cercetari in laboratoarele etc... Fiecare isi intituleaza tehnologia in cite un fel, ce mare lucru. Astia i-au zis oxigen stop. La Neumarkt (singura bere la plastic pe care am baut-o) se cheama RESIMID. La altii s-o numi altfel, nu stiu, ca am baut numai Neumarkt.

#5
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 abancor, on Aug 2 2007, 19:39, said:

Astia de imbuteliaza bere la plastic se chinuie fiecare sa demonstreze prin reclame ca au tot felul de inovatii ca sa nu se trezeasca berea (prin plastic poate sa respire). Ca doar nu acu vedeti prima reclama de genul asta, primii parca au fost Bergenbier acu 2-3 ani, cu o reclama cu nustiuce cercetari in laboratoarele etc... Fiecare isi intituleaza tehnologia in cite un fel, ce mare lucru. Astia i-au zis oxigen stop. La Neumarkt (singura bere la plastic pe care am baut-o) se cheama RESIMID. La altii s-o numi altfel, nu stiu, ca am baut numai Neumarkt.
Berea mi este o bautura care sa se pastreze in conditii bune la PET - rasufla. O bere la PET incepe sa-si schimbe gustul fata de doza sau sticla la cateva zile de la imbuteliere/.

#6
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
berea la pet este o mizerie
nemtii nu accepta asa ceva
recomand berea la sticla

#7
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Subscriu. Eu recomand berea buna la sticla (incepand de la Beck`s si pana la Budweiser) nu p!sh0ark! (Golden Brau, Bergenbier, Skol, Ciucas sau Burger) -_-

#8
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 Curcubitaceu, on Aug 3 2007, 23:35, said:

Subscriu. Eu recomand berea buna la sticla (incepand de la Beck`s si pana la Budweiser) nu p!sh0ark! (Golden Brau, Bergenbier, Skol, Ciucas sau Burger) -_-
Corect Ursus la sticla nu se compara cu nimic altceva !

#9
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Lol...Ursus...sorry man, dar pt mine berea aia e pt zile negre :D Eu de obicei beau Budweiser sau Heineken. Cand nu gasesc d-astea, iau Stella, Carlsberg sau Beck`s :) Am luat-o in ordinea preferintelor... Am mai zis pe un topic, mai bine beau 2 sticle de Bud decat 15 de Ciucas ;)

Pt mine, asta e berea berilor ;) (ar mai fi Corona, dar n-am gasit nicaieri, nici macar in supermarket)

Attached Files


Edited by Curcubitaceu, 04 August 2007 - 11:59.


#10
Modelator

Modelator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.06.2007

 Curcubitaceu, on Aug 4 2007, 12:57, said:

Lol...Ursus...sorry man, dar pt mine berea aia e pt zile negre :D Eu de obicei beau Budweiser sau Heineken.
Heineken e bere?  :angry: Mai degraba ar trebui pusa pe raft alaturi de Dorna si Borsec.
Cat despre berea la PET, "inovatia" Oxigen Stop imi suna ca o prezentare de produs la Teleshopping... in rest traiasca berea la halba.  :coolspeak:

#11
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Hai ca esti tare! Esti la a doua bere bauta nu? :D Mai degusta prietene, din toate berile, apoi fa comentarii :) Ma mir ca n-ai zis nimic de Budweiser! ^_^

#12
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006

 Curcubitaceu, on Aug 4 2007, 12:57, said:

Lol...Ursus...sorry man, dar pt mine berea aia e pt zile negre :D Eu de obicei beau Budweiser sau Heineken. Cand nu gasesc d-astea, iau Stella, Carlsberg sau Beck`s :) Am luat-o in ordinea preferintelor... Am mai zis pe un topic, mai bine beau 2 sticle de Bud decat 15 de Ciucas ;)

Pt mine, asta e berea berilor ;) (ar mai fi Corona, dar n-am gasit nicaieri, nici macar in supermarket)
Corona (berea mexicana) e un pisat nu bere, este berea fitosilor romani, in mare parte a europei este necunoscuta aceasta bere pisat. Cele mai bune beri sunt cele din Germania, Austria, Cehia, Blegia si alte cateva tari europene.

Edited by Un-Baiat, 04 August 2007 - 14:46.


#13
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Eu sper sa te inseli. N-am baut Corona pana acum, insa si eu, din auzite, stiu ca este cea mai buna bere... Momentan raman la Budweiser, bere ceha si la Heineken, bere olandeza. Am baut si beri nemtesti foarte bune precum DAB sau Krombacher. :coolspeak:

Edit: Golden Brau se incadreaza la categoria "bere pisat" cu multa spuma :)

Edited by Curcubitaceu, 04 August 2007 - 15:02.


#14
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006

 Curcubitaceu, on Aug 4 2007, 16:00, said:

Eu sper sa te inseli. N-am baut Corona pana acum, insa si eu, din auzite, stiu ca este cea mai buna bere... Momentan raman la Budweiser, bere ceha si la Heineken, bere olandeza. Am baut si beri nemtesti foarte bune precum DAB sau Krombacher. :coolspeak:

Edit: Golden Brau se incadreaza la categoria "bere pisat" cu multa spuma :)

Budweiser este intr-adevar o bere excelenta .
Daca ai supermarket Billa pe la tine prin oras, recomand sa cumperi (de proba) bere Paulaner  , importata din Munchen,Germania -> aia da bere. (vezi detalii )
Golden Brau este o bere romaneasca si cu asta am spus totul  :D

#15
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Vad ca ati inceput sa va laudati fiecare cu ce bere consuma - bineinteles in functie de posibilitatile (fitele) fiecaruia.

Vad ca iar dau de conceptul MADE IN GERMANY  , de care am o sensibilitate marita...

Nu a zis nimeni ca GOLDEN BRAU este o bere senzationala sau altceva , numai ca unii trebuie sa se mai laude si ei ...deh .

#16
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Budweiser nu este made in GER, si nici Heineken. Criticam berea GB, nu? Am zis, e pisoarca... Ce vrei sa-ti mai spun. Daca n-as fi zis, poate m-ar fi intrebat vrunu` "ba da tu ce bere bei de zici ca e asa?". Am spus ce bere beau. Daca te respecti, nu accepti decat calitatea. Daca eu consum ceva de calitate inseamna ca sunt fitos?? :huh: De ce sa beau eu GB sa ma umflu in matze si sa ma doara capul, cand pot bea un Heineken, sa ma simt bine si sa dorm linistit... Aaa... Stai asa ca nu e asa nu? Fiecare face cum stie, eu invat lumea la mai bine...

#17
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

 Curcubitaceu, on Aug 4 2007, 18:06, said:

De ce sa beau eu GB sa ma umflu in matze si sa ma doara capul, cand pot bea un Heineken, sa ma simt bine si sa dorm linistit...

Aici zic ca gresesti . Altii cand se pun pe baut bere  trec automat si pe pisatoare - tu vad ca te umflii in mate -> NU E DE BINE  :naughty:


Si crede-ma ca berea se bea in functie de buget , apoi de preferinte.

Edited by imblanzitoruldelei, 04 August 2007 - 19:46.


#18
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 Curcubitaceu, on Aug 4 2007, 12:57, said:

Lol...Ursus...sorry man, dar pt mine berea aia e pt zile negre :D Eu de obicei beau Budweiser sau Heineken. Cand nu gasesc d-astea, iau Stella, Carlsberg sau Beck`s :) Am luat-o in ordinea preferintelor... Am mai zis pe un topic, mai bine beau 2 sticle de Bud decat 15 de Ciucas ;)

Pt mine, asta e berea berilor ;) (ar mai fi Corona, dar n-am gasit nicaieri, nici macar in supermarket)
Heneken este cunoscuta de olandezi ca cea mai proasta bere olandeza. Cand eram student acolo, doar sarmanii o beau. Heineken e o bere globala care nu are nici un mic de caracter pentru ca trebuie sa fie bauta si de chinezi, si de peruani si de americani si de alti fraieri. In Olanda sunt intr-adevar beri bune, beri de gust, nu beri globale care sunt ca sepcile - one size fits all. Despre Budweiser, daca te referi la cea americana, incep sa ma intreb de gusturi ai :) Daca e cea ceheasca, aia e ok. La fel si celelalte beri globale gen Carlsberg si Stella, du-te in Belgia, o sa vezi ca Stella e cea mai de cacat bere, singura bere care am vazut-o la PET si sticla maro de 1 litru cu dop din ala din reclama cu Pepsi la litru - nu ma nebuni, Nea Nicu ! Si asta spune totul. Prefer beri locale care sunt facute pentru o singura tara nu pentru looserii din intreaga lume... cum e Ursus la noi, Karlovacka la croati, Gulpener la olandezi, Paulaner la nemti sau Snow la chinezi. Astea sunt beri bune, nu posircile globale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate