Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Timisoara - Craiova

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Eu ultima data am mers pe Lugoj - Caransebes prin vara si mi-am blestemat zilele, si pe-ale mele, si pe-ale alora care o frecau in loc sa munceasca.
De intors m-am intors pe Sibiu - Rm Valcea. Pui 100+km la traseu dar mergi, nu distrugi masina.

#20
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Alternativa ar fi Craiova - Tg. Jiu - Petrosani (parca) - Timisoara.
(nu am o harta la indemana sa fiu mai precis)

#21
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postecstrim, on Feb 12 2008, 09:50, said:

Alternativa ar fi Craiova - Tg. Jiu - Petrosani (parca) - Timisoara.
Asa sunt cu vreo 200 de km in plus fata de ruta prin Caransebes...

Ar mai fi o ruta destul de ok: TM>Lugoj>Deva>Hateg>Petrosani>Tg.Jiu>Craiova, cam lunga si asta, ce-i drept!

Edited by Marius3k, 12 February 2008 - 11:03.


#22
mocanu_bogdan

mocanu_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.03.2007

View PostMarius3k, on Feb 12 2008, 10:30, said:

Asa sunt cu vreo 200 de km in plus fata de ruta prin Caransebes...

Ar mai fi o ruta destul de ok: TM>Lugoj>Deva>Hateg>Petrosani>Tg.Jiu>Craiova, cam lunga si asta, ce-i drept!

Timisoara-Drobeta-Craiova 337 Km
Timisoara-Hateg-Petrosani-Craiova 389 Km
Timisoara-Lugoj-Deva-Petrosani-Craiova 418 Km (si in plus drumul Faget-Deva nu ii deloc stralucit)

#23
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002

View PostMarius3k, on Feb 12 2008, 09:30, said:

Ar mai fi o ruta destul de ok: TM>Lugoj>Deva>Hateg>Petrosani>Tg.Jiu>Craiova, cam lunga si asta, ce-i drept!

No offence, da lumineaza-ma si pe mine de diferentele intre ruta scrisa de mine si cea scrisa de tine  :o  ca pe monitorul meu arata amandoua la fel.

#24
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postecstrim, on Feb 13 2008, 09:48, said:

pe monitorul meu arata amandoua la fel.
Ne scuzati, se intampla si la case mai mari!  ^_^

#25
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
:cheers:

#26
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
A mai fost cineva de curand pe ruta asta ?
Cum se mai prezinta drumul ? Din ce am auzit e in stare muuult mai buna si mai sunt doar 3 semafoare.
Insa nu prea mai am incredere, ultima oara la sfatul altora am mers pe la cazane si faceam jaloane printre bolovanii desprinsi din stanci + drumul jalnic (la vremea aia, dar poate si acum la fel este).

Edited by saxx, 04 March 2008 - 11:08.


#27
l_stoian79

l_stoian79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,780
  • Înscris: 29.08.2006
drumul e in continuare dezastruos pe Caransebes -> Dr Turnu Severin
in schimb era data mai sus (postul #10) varianta prin Bozovici. am fost eu intr-o varianta apropiata (TM->Resita->Anina->Bozovici->Iablanita->Herculane). e cu vreo 40km mai lung decat varianta clasica (TM->Lugoj->Caransebes->Herculane) dar nu compari calitatea drumului, pe langa asta peisajele sunt super (se treceprin zona rezervatiei naturale Izvoarele Nerei, ...) de la Resita nu e aglomerat deloc asa ca te poti bucura 1-1.5h de condus de placere.
de la Herculane incolo (Severin, Filiasi, Craiova) e OK fara probleme.
per ansamblu va recomand ruta de mai sus, castigati timp si nici nu va distrugeti nervii si masina.

varianta Moldova Noua ->Orsova e OK daca vrei sa admiri peisaje, s-a lucrat mult la drum, sunt inca portiuni in lucru, probabil in vara asta finalizeaza. in afara de niste portiuni unde era inca criblura (fara asfalt) in rest a fost super OK, in zonele in care a fost pus asfaltul e o adevarata incantare , conditii "olimpice" :-), in schimb ocolesti mai mult (vreo 80-90 km)

drum bun!

#28
davbarro

davbarro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 12.01.2008
Cea mai buna varianta este cea prin Hateg - Petrosani.

#29
Smiley4

Smiley4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.10.2007
craiova-timisoara e impracticabil! feriti-va de acest drum... in orice tara civilizata ala ar fi fost declarat drum inchis~~  :death: am plecat dimineata din budapesta si mi-au luat 2 ore sa ajung in timisoara... am ajuns abia pe la 23 in pitesti!! nu am vrut sa ma intorc pe la sibiu din cauza tirurilor, nu stiam ca asta e asa de groaznic ca nu mai ma duceam pe acolo! :upset:  :samui: sfatul meu e sa il lasati balta E DE NETRECUT e inchis, o bataie de joc, etc... masina ti-o distruge si daca aveti masina de teren sa nu uitati sa va luati o umbreluta cu scaunele sau ceva pt toate cele 20-30 restrictii cu semafoare ca repede tot nu treceti :rolleyes: asa ca incheiere, eu nu mai merg nici o singura data pe acolo, nici cand se termina lucrarile, nici peste 3 ani nici peste 10... pt mine este cel mai distrus drum pe care l-am vazut!

Edited by Smiley4, 01 September 2008 - 15:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate