Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...

Aplicatii stress test RAM

Asigurare auto hibrid
 

Timisoara - Craiova

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Care va plimbati pe ruta Timisoara - Craiova, cum e drumul? Am auzit ca pe la Caransebes drumul este impracticabil, este adevarat? Se merita mers pe Caransebes sau mai bine ocolire pe Deva - Petrosani?

Multumesc.

#2
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Caransebes-Orsova este in lucru. Ultima data am fost acum citeva luni si erau citeva portiuni foarte "zdronturoase" (unde facusera fundatia si nu apucasera sa puna asfaltul)...

Lugoj-TM este un santier abandonat dar cred ca ajungi mai repede decit prin Buzias.

O parere personala: "Pe sus" drumul o sa fie mult mai aglomerat in perioada concediilor, chiar daca vei merge mai incet pe portiunile in lucru, ai sanse sa ajungi mai repede prin caransebes...

Edited by H725, 30 July 2007 - 02:26.


#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,727
  • Înscris: 03.12.2005
e jalnic, fost acum o luna. e o porcarie drumul, per ansamblu. m-am intors pe arad - sibiu - rm valcea acasa.

pe buzias a fost ok, mai putin rocada aia unde mergi cu maxim 20/h, dar ulterior drumul e ok si relativ linistit.

#4
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postecstrim, on Jul 30 2007, 02:02, said:

Care va plimbati pe ruta Timisoara - Craiova, cum e drumul? Multumesc.
Evita, Timisoara -Lugoj - Caransebes - Orsova, drum in lucru de ani buni si este dezastru, iti rupi masina.

#5
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
Multumesc pentru raspunsuri. Ultima oara cand am mers pe Caransebes - Orsova a fost acum cativa ani si drumul arata ca dupa bombardament.

Varianta pe Petrosani o fi mai breaza?

#6
mihai.iovanas

mihai.iovanas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 05.01.2007
E oribil drumul pe Timisoara - Caransebes. Am fost sapt trecuta, si ep drum european, cum e ala, au uitat sa puna asfalt pe portiuni considerabile. E groaznic. Mai bine pe Petrosani. Sa verifici doar sa nu fie inchisa Valea Jiului, pe timpul zilei... am auzit ceva zvonuri. In rest drumul e mult mai bun pe acolo.

#7
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Timisoara - Caransebes....e rau...mai ales pana sa ajungi aproape de Lugoj.Intre Caransebes si drumul care merge spre Herculane.....dezastru.Pe Valea Jiului se circula foarte bine,chit ca ici colo se mai lucreaza si acolo,poate mai putin la drum,cat faptul ca sunt multe utilaje care lucreaza la sapaturile alea in munte...nu stiu ce lucrari sunt acolo.Drumul e bun...Inca inainte de Hateg drumul e foarte bun,s-a turnat recent asfalt pe el,de la Hateg la Petrosani...drum iarasi bunicel....si chiar si dupa iesire din Valea Jiului spre Tg.Jiu drumul e bun....

#8
pov

pov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.07.2007

View Postecstrim, on Jul 30 2007, 02:02, said:

Care va plimbati pe ruta Timisoara - Craiova, cum e drumul? Am auzit ca pe la Caransebes drumul este impracticabil, este adevarat? Se merita mers pe Caransebes sau mai bine ocolire pe Deva - Petrosani?

Multumesc.


Cea mai buna varianta este Craiova - Turnu Severin - Orsova - Moldova Noua - Timisoara.

#9
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
S'a facut drum intreg pe Orsova - Moldova Noua? :w00t: Acu cativa ani inca mai erau probleme cu drum pe o banda. Drept e ca e aproape necirculat... si e chiar faina zona.

#10
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
un prieten cu chopper a mers TM - Severin pe traseul tm-oravita-bozovici-iablanita-herculane, drum super, peisaj frumos, racoare, dar multe curbe...

Edited by H725, 02 August 2007 - 00:11.


#11
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
eu am fost in noiembrie..si arata mult mai bine decat acum cateva luni cand am zis ca rup masina in doua de la gropi si ma saturam sa tot astept la semafoare.In vara am facut 7 ore de la timisoara-craiova iar in noiembrie am facut 4,5 ore ..drumul e mai bun..nu mai sunt asa multe semafoare..incepe sa se cunoasca...dar ramane o portiune unde inca se lucreaza.

#12
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002

View Postvalentino_xro, on Dec 15 2007, 21:33, said:

eu am fost in noiembrie..si arata mult mai bine decat acum cateva luni cand am zis ca rup masina in doua de la gropi si ma saturam sa tot astept la semafoare.In vara am facut 7 ore de la timisoara-craiova iar in noiembrie am facut 4,5 ore ..drumul e mai bun..nu mai sunt asa multe semafoare..incepe sa se cunoasca...dar ramane o portiune unde inca se lucreaza.

Tarzie replica, dar nu si tardiva... saptamana asta chiar trebuie sa parcurg traseul asta (initial am intrebat pt altcineva).
Daca  mai are careva noutati, nu va sfiiti!

Multumesc.

#13
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Am scris si pentru alti care vor sa stie cum e starea drumului..eu m-am inregistrat pe forum de curand.
Oricum saptamana viitoare o sa fac un drum in Italia si o sa fac iar traseul Craiova-Tmisoara si o sa va mai tin la curent cu starea drumului.

#14
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
noutati, ceva?  :rolleyes:
am de facut saptamana viitoare drumul Timisoara-Craiova si sunt interesat care e cel mai bun traseu...

#15
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,727
  • Înscris: 03.12.2005
Am auzit si eu recent pe cineva care a mers pe la sarbi(pasapoarte!) si i-a placut, si ca alternativa de drumul prin Moldova Noua.

Edited by sebulbus, 11 February 2008 - 16:57.


#16
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006

View Postsebulbus, on Feb 11 2008, 16:57, said:

Am auzit si eu recent pe cineva care a mers pe la sarbi(pasapoarte!) si i-a placut, si ca alternativa de drumul prin Moldova Noua.
Da' ce are Timisoara>Lugoj>Caransebes>Orsova>Drobeta Tr. Severin>Filiasi>Cravioa? Sunt vreo 330 de km pe ruta asta.

#17
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003

View PostMarius3k, on Feb 11 2008, 17:04, said:

Da' ce are Timisoara>Lugoj>Caransebes>Orsova>Drobeta Tr. Severin>Filiasi>Cravioa? Sunt vreo 330 de km pe ruta asta.

la ruta asta ma gandeam si eu.
intrebarea fiind: care-i starea drumului?
sunt portiuni mari de drum in lucru? sunt multe gropi? alte belele?

#18
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007
DEZASTRU !!!
Dupa  Caransedes...cu voia domnului. Ai sa-ti RUPI rotile daca nu mergi incet, vezi ca nu vreu sa te sperii...ultima data cand am fost, multe portiuni din drum decopertate complet, numai piatra de aia ascutita, nici cu tr 1 nu puteai merge.

TM-Lugoj-Caransebes mai merge, dar eu am luat-o , chit ca e mai lung: TM-Resita-Caransebes.....drumu ca-n palma, mai lung cu 40 km, dar am scos timp mai bun (ar fi bine si un detector radar...)

Edited by Octavian___28, 11 February 2008 - 17:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate