Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Ce reprezinta mai exact PageRank in Google?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
Ce reprezinta mai exact PageRank in Google?
adica in baza  a ce stabileste Google asta ?

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Oho.. e o discutie intreaga.
Pe scurt, se caluleasa in fct de content si nr de site-uri care trimit link-uri catre site-ul in cauza.
Conteaza ff. mult si PR-ul site-urilor care au link.

Read this:
http://www.google.co...oogle page rank

#3
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
eu am citi asta dar nu m-am lamurit...

Despre tehnologia Google

Tehnologia inovatoare de cautare a Google si designul elegant al interfetei separa Google de alte motoare de cautare de prima generatie. In loc sa foloseasca numai tehnologia de cautare cu ajutorul cuvintelor cheie sau a tag-urilor meta, Google se bazeaza pe tehnologia patentata PageRankâ„¢, ce asigura faptul ca cele mai importante rezultate sunt intotdeauna afisate primele.

PageRank masoara obiectiv importanta paginilor si este calculat cu o formula de mai mult de 500 de milioane de variabile si mai mult de 2 miliarde de termeni. PageRank foloseste structura vasta de legaturi web ca o unealta organizationala. In esenta, Google interpreteaza o legatura de la Pagina A la Pagina B ca un "vot" din partea Paginii A pentru Pagina B. Google evalueaza importanta unei pagini dupa voturile pe care le primeste. Google analizeaza, de asemenea, pagina ce distribuie voturile.

Metodele complexe, automatizate ale Google contin, in prealabil, interactiune din partea oamenilor. Spre deosebire de alte motoare de cautare, Google este structurat in asa fel incat nimeni nu poate cumpara o pozitie mai inalta in rezultate sau nu altereaza aceste rezultate. O cautare cu Google este o metoda cinstita si obiectiva pentru a gasi usor situri web de inalta calitate.



#4
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
adica daca spre pagina clienti.html a site-ului meu exista 200 link-uri care duc spre ea , si spre pagina produse.html a site-ului meu exista 300 link-uri care duc spre ea inseamna ca pagina produse.html are un PageRank mai mare ca pagina clienti.html ...?
eu asta am inteles din ce scrie mai sus
:)
mersi

#5
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
chia nu stie nimeni .vreau o parere din experineta nu ce spune google ...asta am citit de la inceput si nu ma lamureste de tot...???

#6
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
noi din experienta citim ce zice google si ne lamurim. Ce e asa greu de inteles? In mare e vorba despre legaturile pe care le au alte site-uri catre tine. Cu cat ai site-uri cu link catre tine cu un PR mai mare cu atat iti creste si tie. E facut pe ideea ca oamenii importanti au cunostinte printre oameni importanti. Ai link pe site-uri cu PR mare inseamna ca si tu esti important, deci ti se va acorda un PR mai mare. Formula dupa care se calculeaza PR nu e cunoscuta.

#7
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
mersi
:)
nu asta am inteles din ce-am citit in google...m-am lamurit

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate