Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

it4web ... pentru clujeni

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
salut.
am auzit de la mai multi ca it4web din cluj sunt neseriosi.
stiti ceva?
ce parere aveti despre ei?
mie, de exemplu, mi se pare nasoala faza ca platesti 2o euro activarea, dar daca nu mai vrei sa ramai la ei, platesti alti 20 de euro dezactivarea...

#2
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
Chiar daca ar scrie in contract taxa 20 euro pentru dezactivare, nu stiu cum ar putea sa-ti ia banii astia. Numai daca ii dai ca fraieru'.

#3
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
da maerstre, dar ideea e ca din moment ce semnezi, ei iti taie factura, si daca nu platesti, te pot actiona in justitie, ca ai semnat...

#4
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
pt 20 euro sa te dea in judecata? nu merita efortul.
daca totusi vezi ca se ingroasa gluma, le poti varsa banii in cont si ai scapat de ei.

#5
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
da... asa e, ai dreptate.
dar sdtii ceva despre ei? sunt sau nu sunt neseriosi?

#6
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
Nu stiu mare lucru despre IT4Web, doar si eu intrebam despre ei pe thread-ul pentru cei din cluj.
Eu sint pe cablu Astral, n-am treaba, dar ma intereseaza pt cineva care este in afara zonei Astral.

#7
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
revin cu date noi...
it4web sucks
cica iti dau ei net pana la 128kbps, da la viteza asta iti merge destul de rar...
pana la urma am intrat in retea in manastur, am net de la un tip care il ia de la pcnet, si mere f bine. la 400.000 am 8kilo CONSTANT 24/7, ceea ce e f.bine, pt ca e constabnt, nu sunt fluctuatii.

#8
llizu

llizu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.05.2004
sunt abonat la it4web de mai bine de 1 an si sunt foarte multumit. Rar scade viteza sub 128 kb. In momentul asta se trece pe fibra optica ceea ce va duce la fluctuatii mai mici.

#9
muscarul

muscarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 07.11.2003
in ce cartier stai? eu in manastur, si am vb cu oameni de aici, si mi-au spus ca e naspa de tot, l ecade netu intr-o veselie. un alt tip, care se ocupa de jumate de rete din zorilor, mi-a spus acelasi lucru, ca si la el pe retea is o gramada cu it4web care sunt nemultumiti, si le pare rau acuma, da nu se dec pt ca ii  pune sa plateasca inca 20 de euro.
aici inca nu e fibra optica, poate cand o sa fie si nu o sa se planga atata lume de ei... (nu iese fum daca nu e foc, nu? ceva tot e...)

#10
adigrig

adigrig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.06.2004
Netul IT4WEB merge bine retele pe care se furnizeaza pica asta e problema

#11
adigrig

adigrig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.06.2004
Mai mult IT4WEB a scos in luna Iunie oferta promtionala de un 1 euro pe luna primele 3 luni de abonament  mai multe informatii gasiti la ei la firma pe Motilor 39

#12
toparcean

toparcean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.06.2004
mai baieti... inainte sa barfiti pe aici ca niste femei aflate la varsta menopazei ar fi mai bine sa va documentati mai bine.
Cum sa fie constant netul in reteaua din Manastur atata timp cat echipamentele active de retea se afla in casa la bighidii de 10 - 12 ani care... in momentul cand au pierdut la Counter scot switch-ul din priza.
Situatia din Zorilor, iarasi, o discutati asa din ce-ati auzit de la varu-lu-sora-lu-mama-cumnatu. IT4WEB a alocat pentru reteaua din Zorilor 1Mbit la 50 de oameni. Intr-adevar aproape saptamanal jumatate din oamenii de acolo nu pot beneficia de
acel Megabit din cauza aceleasi retele pe care IT4WEB nu a putut sa o refaca din cauza "bastinasilor"care au sustinut ca reteaua este tip-top.
Oricum IT4WEB a inceput campania de recablare a "dezmatului retelistic" care exista in zonele unde IT4WEB ofera servicii de internet. Mai mult in cateva zile reteaua metropolitana va functiona la viteza de 100 Mbits/sec, cu latenta oferita de fibra optica.
Parere personala: Inainte sa judecati munca unor oameni care muncesc sa va ofere niste servicii la un pret si o calitate cu mult inaintea vremii, uitati-va in ograda proprie, sau cel putin uitati-va in ograda altora cu ambii ochi

#13
printempnoir

printempnoir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.08.2004
Eu nu vorbesc din auzite. it4web sucks din toate punctele de vedere. Pe 21 decembrie, merge ca porcul, rar am vazut viteza peste 24k, ca sa nu mai vorbim de cei 128. Iar in ce priveste seriozitatea, cititi threadul "pentru cei din cluj", si va lamuriti cum e cu "dvs sunteti singurul client". Daca continua sa se comporte asa, chiar ca vor ramane cu un singur client!

#14
tof73

tof73

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.06.2004

printempnoir, on Aug 24 2004, 12:46, said:

Eu nu vorbesc din auzite. it4web sucks din toate punctele de vedere. Pe 21 decembrie, merge ca porcul, rar am vazut viteza peste 24k, ca sa nu mai vorbim de cei 128. Iar in ce priveste seriozitatea, cititi threadul "pentru cei din cluj", si va lamuriti cum e cu "dvs sunteti singurul client". Daca continua sa se comporte asa, chiar ca vor ramane cu un singur client!

<{POST_SNAPBACK}>

(:nonobad: ), o fi cum spui tu pe 21 Decembrie dar in Marasti internetul de la IT4Web merge foarte bine (de multe ori chiar si ziua, cu viteza maxima, 128kbps la ab. de 10 Euro).
E adevarat ca si eu am asteptat dupa ei 3-4 luni pana sa il instaleze (ceea ce atunci m-a cam enervat) dar acum nu-mi pare rau. :)

#15
kalin cluj

kalin cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.02.2007
Salutere ,

Reinviem topicul ........multumiti de serviciul oferit prin it4web ?
  • De cand beneficiati de serviciile lor ?
  • Care este viteza de download ?
  • Care va este viteza de upload ?
  • Credeti ca vor mai rezista "fara" implicarea UPC-ului ?


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate