Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Romanii cei mai slabi in utilizarea internetului din europa

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
Bismarck

Bismarck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 27.03.2007

View Postplmok, on Sep 2 2008, 08:59, said:

Eu unul zic k a evoluat destul de mult .........adica io sunt de la tara din pufesti vrancea si o firma de internet din adjud sa chinuit si nea adus internet prin fibra optica am banda de download 30MB si descarc cu pana la 5MB/s de aproape oriunde si sunt foarte multumit la 50 eli /luna

:) bravo si ... sa navighezi bine  :peacefingers:  !!!

#56
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Eu cred ca a folosi internetul nu inseamna a te uita pe site-uri adult si descarca manele de pe dc, respectiv filme de pe torrents...

A cunoaste internetul inseamna din punctul meu de vedere a detine o particica din el, un site, un blog, o comunitate, anything...pana atunci esti simplu utilizator....si pentru ca despre simplii utlizatori este vorba, va spun ca pe la mine pe la tara, unde ajung o data la 3 ani, am vazut mai multe ipod nono-uri decat pe strada lui soul4blade ... toate tel cu net, mai nou am toti taranii de la mine (desi "tara" mea e oras) in lista de mess "I'm mobile" si scriu mai des decat cei de la PC...asa ca...n-om fi noi ultimii. :)

#57
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007
Mai asta e un lucru bun!Cel putin multi dintre romani au o viata.Adica nu isi ocupa timpul in fata calculatorului.

#58
forum_

forum_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 12.12.2008
cu aceste pc-uri gratuite date de catre stat..numarul de utilizatori ai internetu-lui..va creste..
eu am internet de 3 ani.. :harhar:

#59
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Postforum_, on Dec 12 2008, 22:36, said:

cu aceste pc-uri gratuite date de catre stat..numarul de utilizatori ai internetu-lui..va creste..
eu am internet de 3 ani.. :harhar:
:lol: cu cateva sute ?  timp ce cateva luni ? ... in cel mai bun caz asta .  :D astia de primesc pc'uri sunt mai saraci deci nu toti se vor lega la internet .

Edited by aWp_viTal, 12 December 2008 - 22:42.


#60
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostaWp_viTal, on Dec 12 2008, 22:41, said:

:lol: cu cateva sute ?  timp ce cateva luni ? ... in cel mai bun caz asta .  :D astia de primesc pc'uri sunt mai saraci deci nu toti se vor lega la internet .
Au mai primit niste familii sarace de la tara niste PCuri si le-au vandut sa-si ia porci si gaini.
Nu e gluma, citisem intr-un ziar stirea.

#61
xsol

xsol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 16.07.2008
Am auzit multi romani care prea-slavesc puterea Romaniei indiferent de domeniu, e grav daca nu se trezesc, suntem jos, cu chiu cu vai mai evoluam dar greu, ne ia timp sa avem o acoperire buna la nivel national dar mi-e teama ca si mai mult ne ia sa ne civilizam. Totul e o falsa iluzie pentru sarmanul roman.

Edited by xsol, 31 December 2008 - 23:33.


#62
me7godfather

me7godfather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 29.12.2006

View Postxsol, on Dec 31 2008, 23:32, said:

Am auzit multi romani care prea-slavesc puterea Romaniei indiferent de domeniu, e grav daca nu se trezesc, suntem jos, cu chiu cu vai mai evoluam dar greu, ne ia timp sa avem o acoperire buna la nivel national dar mi-e teama ca si mai mult ne ia sa ne civilizam. Totul e o falsa iluzie pentru sarmanul roman.

Acei oameni care prea-slavesc puterea Romaniei inca mai cred in fortele oamenilor care chiar sunt romani. Nu mai faceti comparatie cu alte tari ca am fii in urma lor, ci ganditi altfel: ei au evoluat in 30 si noi vrem ca in 3-5 ani sa fim cel putin egeli cu ei, daca nu mai sus.
Nu este o fala, este doar un examplu (poate negativ), dar cati americani, rusi, sau alte nationalitati au reusit sa patrunda in serverele celor de la NASA ?
Inca ceva, Germania dupa al doilea razboi mondial s-au mobilizat la maxim si au construit ceva de la zero, nu au dat bir cu fugiti prin alte tari sa culeaga capsuni si nici nu si-au ponegrit patria. Cum mai apare cate unu la televizor si spune ca Romania este multa coruptie (daca l-ar da in gat pe ala care ii cere spaga si s-ar aresta cateva sute de astfel de exemplare care cer ''mici atentii'' nu ar mai pune mana unu sa ia ceva, dupa o mediatizare puternica. Dar ceol care da ''mici atentii'' se crede mai smecher ca intra mai in fata decat cel care sta la coada si el nu este fraier ca cel care sta la coada.
Multi romani din aia care au plecat la capsuni poate nici nu au plecat in viata lor din orasul in care au crescut sa cunoasca intai tara lui si apoi sa compare cu este pe afara.
Aici arunca cu punga de gunoi pe geam, in Spania, Austria, Germania, etc. ii vezi ca nu arunca nici un muc de tigara pe jos ca le este rusine sau le este frica de amenda.
Scuze pentru off-topic dar nu mai suport ca si noi romanii sa ne ponegrim si sa credem ca suntem un popor din lumea a saptea nici nu am pretentia sa ne credem cei mai tari.

#63
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007

View PostOwidiu, on Dec 13 2008, 12:37, said:

Au mai primit niste familii sarace de la tara niste PCuri si le-au vandut sa-si ia porci si gaini.
Nu e gluma, citisem intr-un ziar stirea.

Tare de tot!!! :lol: :lol: :lol:

#64
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006

View Postvalixor, on Jan 6 2009, 17:33, said:

Tare de tot!!! :lol: :lol: :lol:
Tare dar trist ...

#65
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postxsol, on Jan 1 2009, 00:32, said:

Am auzit multi romani care prea-slavesc puterea Romaniei indiferent de domeniu, e grav daca nu se trezesc, suntem jos, cu chiu cu vai mai evoluam dar greu, ne ia timp sa avem o acoperire buna la nivel national dar mi-e teama ca si mai mult ne ia sa ne civilizam. Totul e o falsa iluzie pentru sarmanul roman.
O sa treaca 30 de ani pana cand o sa avem o mentalitate europeana.
Si cum sa se se dezvolte Romania daca toti cei buni au plecat din tara ?

#66
WhiteSpirit

WhiteSpirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 29.12.2007

View Postpancusb, on Jul 19 2007, 22:50, said:

ROMÂNII PE ULTIMUL LOC ÎN EUROPA LA UTILIZAREA INTERNETULUI

Doar 18 la sută dintre românii cu vârste cuprinse între 16-74 ani accesează Internetul cel puțin o dată pe săptămână, arată un studiu Eurostat. România se situează astfel pe ultimul loc în Europa din acest punct de vedere, fiind devansată de Bulgaria (22 la sută), Grecia (23 la sută), Italia și Portugalia (cu 31 la sută). Cei mai mulți utilizatori de Internet se află în țările nordice, precum Islanda (84 la sută), Suedia (80 la sută), Danemarca (78 la sută), Norvegia (77 la sută) și Olanda (76 la sută).

Conform statisticilor, doar 11 la sută dintre români utilizează Internetul de acasă, față de Bulgaria, unde procentul este de 14 la sută. Cei mai mulți cetățeni conectați la Internet sunt în Islanda (80 la sută), Suedia, Olanda și Danemarca (cu câte 77 la sută) și Norvegia (73 la sută). În UE 27 media este de circa 41 la sută, iar în zona euro- de 42 la sută.

Surza : antena3

intre 16 si 74 ani ? :)) ... si restu de la 10 la 16 ? care stau aproape numai in fatza monitorului ? :))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate