Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Vreau si eu un soft va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
romeo19

romeo19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.10.2003
Buna am si eu o rugaminte daca stie cineva un program care sa afiseze informatii in josul monitorului , ceva gen "realitatea tv" astia au stiri , eu vreau pt o tv prin cablu care are un canal propriu  infotext si am vrea sa facem ceva asemanator ca la realitatea MA POATE AJUTA CINEVA PLS

#2
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Eu cred ca ideal ar fi sa bagati o banda facuta in FLASH care isi ia datele dintr-un XML (TXT)... Nu cred ca e nevoie de un program  ;)

#3
musicall

musicall

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 375
  • Înscris: 15.03.2004
Mai jos un script simplu si foarte util in problema dumneavoastra!!!

Stiri CABLU TV: Magazine care iau de la clienti comisioanele pe care trebuie sa le plateasca pentru tichetele de masa   /  Executivul ingheata datoriile companiilor de stat, fara sa stie care este valoarea acestora   /  Guvernul a dat 30 de miliarde de lei universitatii particulare al carei rector este deputatul PSD Ion Neagu   /  Presedintele Agentiei Nationale Antidrog, chestor principal Pavel Abraham, coleg de organizatie cu un temut traficant de heroina   /  Ajutor de stat degeaba   /  Valcean arestat pentru inselarea prin Internet a 109 cetateni americani   /  Diaspora romaneasca din SUA protesteaza impotriva denigrarii Romaniei   /  Copil de zece ani ucis in bataie de un vasluian ::::: Sport:   U. Craiova, Petrolul si Poli Timisoara, arbitrii luptei pentru titlu   /  Piturca nu-i lasa pe stelisti la "Seara Campionilor"  font>

#4
romeo19

romeo19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.10.2003
multumesc mult , mai astept pareri

#5
romeo19

romeo19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.10.2003
Vreau sa precizez ca noi folosim PowerPoint Xp , si scriptul pe care mi l-ai dat Musicall nu pot sa-l folosesc decat intr-o pagina web , eu vreau sa apara independent de restul slade-urilor in prezentarea din powerpoint , ideal ar fi un alt program care ruleze independent (sau asa cum a zis Catalin un film in flash , numai ca nu stiu cum sa-l fac sa-si ia datele dintr-un xml)....Astept in continuare idei

#6
alin_nic

alin_nic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.06.2004
Ia sa vedem

Varianta flash:

in primul rand creezi un text field dinamic caruia ii asociezi o variabila (ex. stire) apoi in primul frame al filmului pui un action script

loadVariablesNum("text.as", 0);

unde "text.as" este fisierul text cu urmatorul continut (variabila ta=text care apare):

stire=Ieri Romania a zdrobit Germania cu 5 la 1...........
................
bla bla bla
................

,,,,,,,,,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


si astfel in campul ala dinamic va fii incarcat textul tau. Varianta XML nu am studiat-o ca nu am avut nevoie, inca...

Mai exista niste utilitare de la Script Ocean nu stiu ce au mai scos da merita incercate.  
Daca nu te descurci ti-l fac io.

Daca nu raspund dupa ce postezi scrie-mi la [email protected] si iti raspund sigur.  Sau pe MSN Messenger, ca il am mai tot timpul deschis.

#7
alin_nic

alin_nic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 11.06.2004
Sau incearca

http://www.flashkit....-7929/index.php

Acolo e o componenta flash (.mxp) pe care o adaugi cu Extension Manager la componentele Flash-ului apoi din Windows>>Components o adaugi si ii setezi tot ce vrei

Succes !!!

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate