Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Forum Hacked

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Ia uite ce am gasit la o simpla cautare pe goole:

forumhack.3xforum.ro
ddaannii.xhost.ro

Bleah

Edited by darkangelbv, 04 September 2007 - 19:39.
Si acum ii facem reclama pustiului, nu? :-?


#20
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007

View PostBerti, on Sep 3 2007, 23:07, said:

Se pare ca am identificat copilu teribilist, il cheama Bustean Dan, e din Oradea, il stie careva?

Am si IP-u de la care a accesat forumu si a golit baza de date, apartine retelei RDS Oradea! Credeti ca are rost sa le dau un mail celor de la RDS, au intreprins ceva in cazuri similare? Sau nu-i intreseaza?
Eu zic sa strangi dovezi si sa faci o plangere (daca ar face mai multe persoane plangere cred ca ar fi si mai bine).
Succes!

#21
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postportugalkix, on Sep 4 2007, 02:50, said:

Daca ai probe impotriva lui poti merge la Politie.
Din curiozitate, cati ani pustiul?

Aveti idee care departament al politiei se ocupa de infractiunile cibernetice? Unde pot sa depun plangerea?

Data nasterii: 2 august 1993, numa bine c-o implinit 14 ani, deja poate fi tras la raspundere din cate stiu!

Edited by Berti, 04 September 2007 - 09:36.


#22
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
remarks:         +-----------------------------------------------------------+
remarks:         | ABUSE CONTACT: [email protected] IN CASE OF HACK ATTACKS,   |
remarks:         | ILLEGAL ACTIVITY, VIOLATION, SCANS, PROBES, SPAM, ETC.    |
remarks:         +-----------------------------------------------------------+

Asta la un whois pe un IP de RDS. Ce mai asteptati? Plangeri multiple ca altefel va lasati munca calcata in picioare de un pustiulica cu prea mult timp liber.

#23
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006
Nu mai folositi phpBB... e cunoscut ca fiind "schwaitzer" la partea de securitate.
Daca vreti ceva gratuit va recomand SMF...  ;)

#24
webmastersize

webmastersize

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.09.2007
Pai cum au spus upgrade-uri cat mai dese si ai grija cu mail-ul,ca daca iti pune mana pe ip si nu ai calcu bine securizat s-ar putea sa ai probleme rau, :D  ai noroc ca era doar un copil

Edited by webmastersize, 06 September 2007 - 19:09.


#25
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007

View PostBerti, on Sep 4 2007, 10:35, said:

Aveti idee care departament al politiei se ocupa de infractiunile cibernetice? Unde pot sa depun plangerea?
Data nasterii: 2 august 1993, numa bine c-o implinit 14 ani, deja poate fi tras la raspundere din cate stiu!


Ai rezolvat ceva?
Cred ca mai multe informatii ar trebuii sa poti obtine de la politie dar nu stiu cat sunt de capabili cei de acolo.

#26
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Pai inca n-am rezolvat nimic ca am foarte mult de lucru,

I-am dat un mail, daca-mi returneaza baza de date, renunt la orice actiune impotriva lui!  (gandidu-ma ca poate a facut vreun back-up, in caz ca da de belele) Dar copilu e prea prost, asa ca luni trimit dosaru prin posta cu confirmare de primire la IJP Bihor!

Intre timp am mai sapat pe net si am cam gasit toate informatiile necesare, nume, adresa, IP, etc... sunt consient ca politia n-o sa faca nimic, dar ma incurejaza faptu ca va exista un dosar pe numele lui! La urmatoarea abatere politia il va privi cu alti ochi. Cel putin sper!

#27
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007

View PostBerti, on Sep 7 2007, 16:15, said:

Pai inca n-am rezolvat nimic ca am foarte mult de lucru,

I-am dat un mail, daca-mi returneaza baza de date, renunt la orice actiune impotriva lui!  (gandidu-ma ca poate a facut vreun back-up, in caz ca da de belele) Dar copilu e prea prost, asa ca luni trimit dosaru prin posta cu confirmare de primire la IJP Bihor!

Intre timp am mai sapat pe net si am cam gasit toate informatiile necesare, nume, adresa, IP, etc... sunt consient ca politia n-o sa faca nimic, dar ma incurejaza faptu ca va exista un dosar pe numele lui! La urmatoarea abatere politia il va privi cu alti ochi. Cel putin sper!

sincer nu iti fa absolut NICI O speranta!!!

#28
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Referitor la ce? Recuperarea bazei de date? Sau ca va face politia vreo miscare?

Edited by Berti, 07 September 2007 - 18:52.


#29
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007

View PostBerti, on Sep 7 2007, 19:49, said:

Referitor la ce? Recuperarea bazei de date? Sau ca va face politia vreo miscare?

Politia nu cred ca face ceva numai daca erai de la  ceva firma importanta .
Poate tipu asta are si ceva "acoperire" de isi permite chiar asa sa si lase urme.
Daca nu face politia ai putea sa incerci sa il dai in judecata dar nu cred ca merita oboseala(depinde ce pierderi a cauzat fapta lui).

#30
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007

View PostBerti, on Sep 7 2007, 19:49, said:

Referitor la ce? Recuperarea bazei de date? Sau ca va face politia vreo miscare?
politia daca nu o sa iti rada in nas probabil o sa "ascunda dosaru" ..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate