Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

Nikon D70 - riscuri

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
merci arty. cam asta vroiam sa aud.
cat despre prostioarele cu meniuri ascunse, nu e chiar prostioara. ca as putea sa il prind daca minte. daca e asa cum zice el de ce aparatu zice altceva? deci nu ofera credibilitate prea mare. in fine. cred ca sunt paranoic rau.

moartea: nu neaparat ca nikon e mai bun. cel mai bun aparat e cel cu care iti faci tu treaba. eu fac poza nu aparatu. aparatu e doar o unealta. iar D70 e unealta care imi trebuie. so... nu are nici un rost discutia Canon vs Nikon.

#20
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
corect. go for it.

#21
catabej

catabej

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2004
eU MI-AM LUAT UN d70 SI SUNT AL NAIBII DE MULTUMIT !

al Meu a fost nou.....in Cutie cu toate pungulitele de rigoare.......si cu certificat de garantie !

#22
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
si de unde l-ai luat. din tara? vreau poze :D

#23
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
...

Attached Files



#24
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
mda. astia zic ce stiu si eu. singura diferenta e ca ei chiar au pus mana pe D70. :D

#25
catabej

catabej

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2004
Da-mi adresa ta de mail....si-ti trimit un FTP de unde sa le scoti !

Din Tara de la cineva care le aduce ...cu tot cu garantie.....si ....se vede ca nici macar n-a pus vreu paisan mana pe ele !

#26
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003

Quote

Originally posted by catabej
Da-mi adresa ta de mail....si-ti trimit un FTP de unde sa le scoti !

Din Tara de la cineva care le aduce ...cu tot cu garantie.....si ....se vede ca nici macar n-a pus vreu paisan mana pe ele !


ce spui tu acolo ca nu inteleg?

#27
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
Parerea mea e ca D70 e deasupra lui 300D si bate chiar si 10D in multe.
Obiectivul care vine in kit cred ca este cel mai bun dpdv al raportului calitate/pret.
In orice caz raman fan Canon(la cat costa un obiectiv bun nici nu pot sa-mi permit sa ma mut pe nikon sau alta montura ;)  ;)  ;)  ;) ).

#28
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
nici eu nu am inteles ce mi-a zis catabej. i-am dat oricum adresa de mail sa-mi trimita FTP-ul.
oare cat imi ia sa fac download la un D70?
poate e FTP cu plata mai. faci download si iti vine factura acasa. taxare la minut. :D si are avantaj cel ce are conxiune buna. ofofofof.
lasand gluma deoparte, sper sa-mi schimb serviciu in curand sa-mi permit sa-mi fac o rata ceva sa-mi iau bebelusul.
vivat D70. :yeah baby

#29
A|ex

A|ex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 24.06.2003
tu ai luat sau nu D70?

#30
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
nu mai.
pentru ca trebuia sa fiu avansat si la negocierea salariului mi-au aruncat niste resturi. cam cum face si PSD-ul. si nu am putut accepta asa ceva.
si nu mi-am permis sa ma duc la banca sa-mi fac creditul pe care il vroiam, pentru ca am si facultate pe cap, tre sa si traiesc samd. asa ca inca imi merge bibilica sa gasesc o solutie. nu am renuntat deloc. ma gandesc sa ma risc si la salariu pe care il am acum. oricum. e o decizie destul de grea.
vroiam chiar sa fac un site, si un cont in banca iar lumea sa-mi doneze (yeah right). la un moment dat vroiam sa ma duc sa cersesc prin metrouri. nu stiu. mi-au venit in cap tot felul de idei tampite. nu am aplicat nici una pana acum pentru ca am fost destul de sceptic.
sper la o zi mai buna... se pare ca se apropie... cand o sa il am in mana cred ca fac un thread special pentru eveniment.
pac

#31
catabej

catabej

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2004
Scuze de balbaiala ...ma grabeam tare de tot ...si uite ce-a iesit .---> varza !
no...pai ideea era sa-mi dai o adresa de mail....sa-ti trimit link-ul  catre FTP . Sau daca preferi ti le trimit si pe mail.....nu ma deranjeaza ! :D
Parerea mea....ca ....nici nu poti face comparatie...intre .....D70 ...si fratele(La categoria digitale) lui vitreg si batut de soarta 300D de la Canon...! eu cel putin...am avut avantajul sa lucrez cu ele o zi intreaga si sa fac comparatie...! si nici moka n-as fi luat....Canon-ul !
Asta e poate am un fix.....dar....spanac NIKON rulz !

Astept azi sau maine sa-mi soseasca si cardul de 2.2 GB si m-am linistit ....ca blitzul vine mai sapt viitoare !

no pai...inca odata scuze ...pt balbai ...si confuzie...si sporuri !

#32
catabej

catabej

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2004
Vand NIKON D70 !  body only !+accesorii !
Nou in cutie....+ garantie+ tot tacamul !

#33
catabej

catabej

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2004
:D  nu-i acelasi de care povesteam !!

#34
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
pai la ce bani?

#35
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Pai zi un pret informativ, si daca pe viitor poti sa mai faci rost, pentru cei care nu au banii in momentul de fata ;)

#36
catabej

catabej

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.05.2004
1.300 Euro ! foarte nediscutabil.....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate