Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Otelul Galati

- - - - -
  • Please log in to reply
1235 replies to this topic

#1207
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Oțelul nu moare

Attached Files



#1208
xitgl

xitgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 01.05.2018
e mort demult :)))

#1209
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Oțelul Galați nu e mort. E clubul reinfiintat de suporteri fără probleme de palmares cum a fost poli aek timișoara sau cum e poli iași, craiolguta, fcsb. Ieri a fost o partidă ce ar fi trebuit să fie frumoasă intr o atmosferă rurală însă totul se termină când se bagă în seamă paznicii. https://m.prosport.r...-ranit-17432116

#1210
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018
Pai tocmai ca fcsb (steaua) nu au probleme de palmares. Sunt clare lucrurile acolo. FCSB e fosta Steaua. La otelul, suporterii au infiintat o echipa noua (corect) si au cumparat sigla si "brandul" de la clubul intrat in faliment si retrogradat din liga 2. Dar clubul castigator al campionatului si a supercupei, a dat faliment...iar acest proiect se vede clar ca nu are forta sa treaca de liga 3. Presupunand ca va trece, mai sus de liga 2 nu va avea cum sa urce. Trebuie investitor serios, nu poti trai cu banii catorva suporteri "nostalgici" si sa faci si performanta.

#1211
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Posibil să ai dreptate însă important e ca există. Nici liga 3 nu e urâtă. E un paradox sau nu dar anul trecut liga 3 a fost mult mai interesantă decât prima .

#1212
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018
Sa nu exageram :)))

#1213
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Se vede că ai urmărit doar ucl. Ai dreptate, e altă lume, sunt alți bani ...

#1214
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
numai exista! echipa din 1964! si mie imi pare rau ca s-a ajuns atunci asa in aceasta situatie! marius stan cica vorbise cu unul de iasi! ca il cunoastea el de pe vremea lui politehnica iasi! dar ala nu a vrut! si a acceptat dan adamescu sa vina! asta a facut pisatul rahatul cacatul praf! a facut ce l-a dus capul a dus echipa la bucuresti! desi nu avea voie! ca era din galati! milioanele alea din champions league (liga campionilor)! numai sunt fiindca i-a cheltuit marius stan pe toti! cand a ajuns el primar! s-a vazut primar atunci! l-a durut la basca de echipa! s-a facut ca ii ninge si ii ploua! mare smecher si marius stan asta! asa golan ca marius stan! chiar ca numai existau in galati!

un smecher si un golan marius stan! candva un om de onoare intradevar! avea echipa pe cine sa se bazeze! a fost foarte inteligent! chiar si decat cristian borcea giovanni becali ioan becali gigi becali george copos etc

cand a ajuns ionut pucheanu primar! el hoinarea pe la concordia chiajna! voia sa manance o paine si pe acolo! nu a apucat! ultima data am inteles ca era interesat sa se duca la uta arad! nu a mai ajuns nici acolo! si acum umbla dupa cai verzi pe pereti! l-au ajuns blestemele! la galati oricum nu se mai intoarce! si daca da! unde! la metalosport galati poate! la otelul galati numai! mai ales ca echipa asta este una a suporterilor creata de ei! dar si de iubitorii fotbalului din galati!

nu isi mai doresc un marius stan sau un dan adamescu! de ajuns! gata!

si totusi iata ca colac peste pupaza! acum se ocupa si primaria din galati!

vreau sa zic spun! ca otelul galati nu a fost mereu echipa principala a orasului! multi cred ca au uitat ca dunarea galati a fost echipa fotbalului din galati! la inceput! otelul galati era o formatie echipa necajita! juca in divizia c dupa aia in divizia b si apoi divizia a! nici dunarea galati nu a stat mai prejos! caci si ei au jucat in divizia c! dar si in divizia b si divizia a! cred ca cele mai frumoase perioade din istoria clubului dunarea galati! sunt fcm galati si dunarea csu galati! ce amintiri doamne! nu am prins eu vremurile alea dar stiu cate ceva de la parinti bunici!

otelul galati exista din cate stiu cu stiinta galati! cu care s-a unit in 1965! dar ei s-au mai unit si cu metalosport galati! in 1980 sau 1981! si la dunarea galati in 1982 s-a unit cu csu galati! de a luat fiinta acest nume dunarea csu galati! la fcm galati a fost alta treaba! era echipa fotbalului muncitoresc! atunci era si perioada aia denumita plastic ABBA! un an in divizia a! doi ani in divizia b! si un an iar in divizia a!

ma rog! ei au mai purtat si denumirile alea gloria cfr galati sau constant cfr galati/constant galati! desi nu au avut nici o legatura

cu clubul!

cu echipa!

#1215
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Nici anul ăsta n-am promovat. Asta e, atât am putut. Nici nu am fi meritat să fi promovat. Am fi fost ciuca bătăilor în liga 2 fără un manager bun și fără un antrenor gen Petre Grigoraș sau Cristi Pustai (așa cum visez eu).

#1216
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Cum spuneam acum 2 ani, dorința s-a îndeplinit. S-a întors acasă cel mai tare din oraș. Se pare că suntem pe drumul cel bun spre liga 2.

#1217
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Am rămas și anul ăsta în liga 3 meritat. Rivalii noștri de peste Siret ne-au bătut pe unde ne-au prins. Au fost mai pragmatici. Păcat, mare păcat, e o frustrare imensă dar problema este la noi. Important este să nu intram în faliment și să nu ne desfiintam. Să nu ajungem ca mizeriile de clone ca fcsb, steaua, fc sau cscrariova sau f glinatimisoara sau care mai de care. Mai bine așa la sateasca dar cu spiritul pur. Nici cu Grigoraș nu am reușit să promovam dar el nu a preluat echipa de la început dar a schimbat atitudinea și ne-a adus în finală. Dacă are un sezon întreg poate că va reuși.

Edited by moscow, 30 May 2021 - 18:45.


#1218
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014

View PostStarSteel, on 05 aprilie 2016 - 07:27, said:

Sfarsit, temporar, de drum.....asteptam cu incredere viitorul, unul dintre imnurile echipei a fost Welcome to future, mai rau de atat nu poate sa ne fie asa ca urmeaza revenirea! Exclus clona, nu vom accepta niciodata, asta ar insemna moartea definitiva a echipei!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3aKgJORrnLs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Ce consecvent esti! Posted Image
Un mesaj vechi de pe 5 aprilie 2016 în care făceai referire la acea melodie ,,welcome to the future" ... este adevărat de parcă ai prevazut viitorul.  Am revenit,  nu suntem clone ca alții. Nu mai există alt Oțelul.  Azi avem meci ca pe vremuri acasă cu rapid.  E drept că plecăm cu șansa a doua dar avem suporteri,  stadionul plin este obișnuință,  entuziasm,  tot ce trebuie.  Sper ca analfabeții de jandarmi să nu provoace scandal,  să strice atmosfera.  Ei , jandarmii,sunt singura problemă.  Ei nu sunt în stare să asigure un climat bun pentru că nu îi duce mintea,  nu au inteligența necesară.  Ei au inteligență de nivelul lucratorilor din colectiv la cules porumbul de pe câmp. Nu au citit o carte în viața lor,  nici măcar abecedarul.

Edited by moscow, 17 September 2023 - 14:05.


#1219
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,934
  • Înscris: 11.07.2016
Pauza sau final = X

#1220
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014

View PostMalus_Dacus, on 17 septembrie 2023 - 14:33, said:

Pauza sau final = X
Felicitări!!! Ai câștigat un tv color .

#1221
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,934
  • Înscris: 11.07.2016
L-am avut pe un bilet cu meciuri de weekend.
Am luat vreo 2 lei, dar nu-mi ajung de TV color.

#1222
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Cred că le dăm cu terenul în cap dinamovistilor în contextul actual.  3-0 sec.

#1223
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023

 moscow, on 29 septembrie 2023 - 05:19, said:

Cred că le dăm cu terenul în cap dinamovistilor în contextul actual.  3-0 sec.
Slabe sanse sa faca ceva otelu, poate ia bataie cu 7-0 :( de la Dinamo :P

#1224
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 26.01.2014
Într-adevăr sunt subiectiv,  orice e posibil dar Oțelul joacă din ce în ce mai bine.  Stadionul va fi plin,  e alt meci de sold out. Aștept cu nerăbdare sa înceapă partida cu aceeași intensitate ca și în liga 4 sau 3. Încă odată le urez sănătate ,tot binele din lume și un respect infinit suporterilor care s-au bătut și zbătut să readucă Oțelul la viață. Hai Oțelul!

Edited by moscow, 29 September 2023 - 18:53.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate