Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

mika

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
stillfm

stillfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 30.08.2007
:P mica e la relaxare .. oare dupa relaxare ce ne mai canta .. somn usor ?

#20
Andreea - Olga

Andreea - Olga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.07.2005

View Postnano_thrust, on Aug 18 2007, 18:32, said:

E cam lalait.da destul de talentat.Ar trebui sa incerce si alte genuri.


Da, e foarte talentat. In legatura cu faptul ca ar trebui sa incerce si alte genuri, i s-a spus sa faca un gen mai comercial la prima casa de discuri la care a trimis demo-uri cu muzica lui, dar el a vrut sa cante ce il inspira, iar oamenilor daca le place muzica lui, il asculta, chiar daca nu canta muzica comerciala.  :P

View Postillusion_user, on Aug 22 2007, 07:58, said:

linia melodica de la "relax" e luata de la Cutting Crew, I just died in your arms tonight.

Mie nu prea mi se pare ca seamana :mellow: nu am eu studii muzicale, dar dupa urechea mea.. si el nici macar nu e genul sa copieze. El pur si simplu compune in functie de starile sale.

Later edit: am inteles ca si Mika a remarcat ca seamana la inceput si la refren. Dar asta nu inseamna ca e copiata. :)

View Poststillfm, on Aug 30 2007, 08:21, said:

:P mica e la relaxare .. oare dupa relaxare ce ne mai canta .. somn usor ?

A facut un alt clip dupa Relax.. si anume Big girl (You are beautiful). Dupa Big girl, urmeaza sa faca clip la Happy Ending. De fapt, cred ca deja lucreaza la clip. Asta daca intereseaza pe cineva. ;)

Edited by Andreea - Olga, 06 September 2007 - 11:49.


#21
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
http://en.wikipedia....ax_take_it_easy

#22
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,910
  • Înscris: 28.11.2006
Grace Kelly mi-a placut pentru ca mi-a adus aminte de Freddie, si nu sunt multi carora le iese sa cante in stilul lui. Relax e o melodie de petrecere super tare, dar restul melodiilor care se dau pe la radio nu m-au impresionat, jmi s-au parut chiar comerciale si deci "subtirele" (ce-i drept, n-am ascultat albumul). Sa speram ca o sa scoata ceva interesant, pentru ca e clar ca are talent.

#23
Andreea - Olga

Andreea - Olga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.07.2005

View Postillusion_user, on Sep 6 2007, 19:08, said:


Da, multumesc pentru informatie :lol: dar nu a declarat Mika asta.  :P

#24
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

View PostAndreea - Olga, on Sep 6 2007, 12:30, said:

Later edit: am inteles ca si Mika a remarcat ca seamana la inceput si la refren. Dar asta nu inseamna ca e copiata. :)
A facut un alt clip dupa Relax.. si anume Big girl (You are beautiful). Dupa Big girl, urmeaza sa faca clip la Happy Ending. De fapt, cred ca deja lucreaza la clip. Asta daca intereseaza pe cineva. ;)
deci urmeaza si mai relaxata muzica sau mai buna ?

#25
Andreea - Olga

Andreea - Olga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.07.2005
Pai pentru mine e muzica buna. Pentru tine nu stiu.  :rolleyes:  Daca te intereseaza, da un search pe youtube la Happy Ending si vezi clipul, ca pana va aparea la noi.. mai dureaza.  ;)

#26
adriana.florentina

adriana.florentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.09.2007

View PostAndreea - Olga, on Oct 22 2007, 14:47, said:

Pai pentru mine e muzica buna. Pentru tine nu stiu.  :rolleyes:  Daca te intereseaza, da un search pe youtube la Happy Ending si vezi clipul, ca pana va aparea la noi.. mai dureaza.  ;)
de acord e ceva deosebit :)

#27
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
Jos palaria pentru prestatia lui Mika aseara la premiile EMA. Si-a aratat calitatile vocale inflexiunile vocii, falsetto iar Grace Kelly a fost FOARTE Queen like. Mai lipsea Brian May la chitara langa el si era perfect. Acum inteleg de ce spunea cineva mai sus ca seamana cu Freddy.

#28
Andreea - Olga

Andreea - Olga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.07.2005
Pentru cei interesati, exista un forum Mika in Romania. Din pacate, nu e prea populat.
http://z4.invisionfr...m/Mika_Romania/

#29
depressed_daysleeper

depressed_daysleeper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 01.02.2007
am zis ca nu prea imi place ca asa si pe dincolo, da' in fiecare zi ma trezesc ca dau "relax take it easy" la maximum (la serviciu)..deci, se poate. Unde mai pui ca se si seamana cu stilul Mercury, ce sa mai, e bun.

#30
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
e un tip ok...si cand ii ascult melodiile ma relaxez  :rolleyes:

#31
fairyfeller

fairyfeller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.11.2007

View Postillidan, on Nov 2 2007, 10:34, said:

Jos palaria pentru prestatia lui Mika aseara la premiile EMA. Si-a aratat calitatile vocale inflexiunile vocii, falsetto iar Grace Kelly a fost FOARTE Queen like. Mai lipsea Brian May la chitara langa el si era perfect. Acum inteleg de ce spunea cineva mai sus ca seamana cu Freddy.


SUPER PRESTANTA.

http://au.youtube.co...h?v=-mu-5n7LkuE

SI CATEVA POZE DE LA MTV 2007

Attached Files



#32
fairyfeller

fairyfeller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.11.2007
DESI NU A CASTIGAT NIMIC LA MTV, A CASTIGAT DUPA DOUA ZILE LA MONACO, LA GALA WORLD MUSIC AWARDS 3 PREMII. DOVADA:

Attached Files



#33
black~angel

black~angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 04.07.2007
^^tu esti obsedat rau de ˝mikamouse˝ ăsta care nu stiu de unde a aparut si se da mare artist

#34
fairyfeller

fairyfeller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.11.2007

View Postblack~angel, on Dec 3 2007, 11:10, said:

^^tu esti obsedat rau de ˝mikamouse˝ ăsta care nu stiu de unde a aparut si se da mare artist


   mai sunt obsedata.   a aparut din liban apoi franta si de 16 ani din anglia. se pare ca totusi cifrele de vanzari , premiile castigate( 1 vodafone si 4 wmw) discurile de platina si nr de persoane de la concerte e lui , care intr-un an au ajuns de la 6 la 6000 , te contrazic.

#35
Andreea - Olga

Andreea - Olga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.07.2005
Ma, fata nu e obsedata, doar ca ii place Mika. Si mie imi place  :D  care-i baiul? E pe topicul special pentru el, nu abereaza in alta parte.  :rolleyes:

Edited by Andreea - Olga, 03 December 2007 - 22:21.


#36
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
sa inteleg ca asta e noul randi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate