Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Barbat Insarcinat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
27 replies to this topic

#19
bibi

bibi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,183
  • Înscris: 05.02.2003
@driverx
Mersi.Ce sa ii faci.... "sistemul meu de judecata" este MADE IN RAHOVA.
Dar lasa-ma sa te contrazic.
Acu' 100 de ani, nimeni nu visa ca o sa se ajunga pe Luna si pe Marte.De atunci uite unde am ajuns.S-a inventat penicilina,s-a inventat calculatorul,aveam avioane, sateliti,s-a reusit clonarea,insamantare IN VITRO, etc.
Daca nu acu', in secolul asta eu zic ca o ajungem si la barbati insarcinati.Desi nu cred ca o sa se poata pune in practica pt ca pe planeta asta, natura zice ca femeia trebuie sa nasca si in plus...SEXUL rulz.

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
bibi, stai linistit, nu se va intimpla...

#21
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
Mosotti, garantezi tu ca tehnologia nu va evolua intr-atat incat sa nu fie posibil acest lucru in viitor?Cred ca asa cum te exprimi tu acum, s-au manifestat si altii cand a aparut ideea producerii unui copil in afara uterului.si uite ca tehnica in vitro a avut succes..

#22
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
garantez suta la suta.....

dupa cum spunea dejayfx, aia e fertilizare in vitro, nu producere de copii in vitro. embrionul se introduce inapoi la ma-sa care, spre deosebire de barbati, are tubulatura necesara ducerii la bun sfirsit a sarcinii.

#23
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
se apropie de subiectul 'clonare umana' produsul de copii in afara uterului.

gandeste-te ce ar insemna sa ai un vas umplut cu ceva ce imita lichidul amniotic in care pui un embrion, la care legi un ombilic artificial legat la un plaman/ aparat hepatic artificial dar care trebuie schimbat frecvent pentru ca bebe creste.

mai e umana chestia asta?


ps: de ce a disparut threadu tau cu avortu? nu am apucat sa citesc

#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
e posibil in filme. si amindoua sint cu arnold :)

#25
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
ala a nascut o perna dupa 3 saptamani de filmari.. sa fim seriosi/or not

#26
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
ma intreb boroiul ce se va "nashte" cui va zice... "mama"? si la tata se va duce la supt tzâtza?? lol

e posibil sa supravietuiasca.. de ce nu...

ce stau si ma intreb este,, cu asta isi pierde vremea lume.. lol

patetic rau, pe bune..

#27
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by Ina
Mosotti, garantezi tu ca tehnologia nu va evolua intr-atat incat sa nu fie posibil acest lucru in viitor?Cred ca asa cum te exprimi tu acum, s-au manifestat si altii cand a aparut ideea producerii unui copil in afara uterului.si uite ca tehnica in vitro a avut succes..


da, a demonstrat ca se poate. tot asa, intr'un ciclotron poti transforma plumb in Aur. dar asta nu inseamna ca daca se poate e si firesc sa se intample.. sau sa nu zic firesc... sa zic... crezi ca asta va aduce o noua optiune???? sa fim realisti....

copilu' creste prenatal in uter. barbatii n'au uter, sa iau un ovul de la o femeie si sa'l fecundez si apoi sa'l implant intr'un barbat, sau in orce altceva.. e stupid... nu?

#28
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
si cum la voi tocma s-au legalizat casatoriile unisex or sa se chinuie vreunii pana la urma sa isi bage si un ovul pe undeva, dont u think ? sau mai degraba un embrion

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate