Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

o mare nelamurire?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 12.04.2002
exista posibilitatea ca un prg de remote control sa imi fie instalat(copiat)prin internet,fara vointa mea,pe un calc(fara a avea vreun virus)?

situatia:am un calc pe care il foloseste altcineva si el zice ca prg respectiv(pe care eu l-am vazut in tray)a aparut din senin si ca nu stie nimic de el---eu zic ca e instalat de el,desi nu apare in add remove..ci pe undeva prin WINNT+registri,dar el neaga ca l-ar fi instalat si ca a instalat numai WinZIP,anaconda si pnp422-acestea 2 din urma fiind 2 scripturi pt mirc.Putea fi intr-unul din prg astea?eu m-am uitat prin ele si nu prea am gasit nimic despre prg asta de remote control

M-a mintit respectivul?(eu asta cred).Sau poate fi nevinovat?

Chestia este ca este instalat serverul de remote control nu clientul.

Prg. de remote control se numeste DameWare mini Remote Control si poate fi gasit la:http://www.dameware.com/

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
utilitarele de la Dameware nu sunt virusi, sunt utilitare de intretinere sisteme ... si sunt tot atat de daunatoare ca PCAnywhere, sau Radmin sau VNC

Tu ai server-ul dar utilitarul asta vine si cu o aplicatie care construieste un client pe baza specificatiilor tale .... dar asa cum iti spuneam, sunt pe administrare, si nu sunt ascunse (implicit), dar se poate ... anyway, din cate imi amintesc, nu functiona pentru 2000/XP

probabil s-a jucat cu el .... dar un lucru este sigur ... se instaleaza "cu mana", si nu prin altceva

#3
ecstrim

ecstrim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,471
  • Înscris: 18.10.2002
din pnp422 iti garantez ca NU s-a putut instala asa ceva... numai daca nu ai si vreun virus/backdoor/troian de irc

#4
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 12.04.2002
merci @EndLess_Point banuielile mi-au fost confirmate(a fost instalat de el)o sa-l mai trag putin de urechi poate recunoaste pana la urma

#5
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003
Daca are drepturi de admin local la tine pe calc, cu ajutorul lui Dameware, poate face multe chestii fara ca tu sa stii (inclusiv a-ti vedea desktop-ul). Daca opteaza pentru varianta de a-si instala serviciul la tine de fiecare data cand vrea sa te acceseze si sa il dezinstaleze la iesire, este foarte greu sa iti dai seama. Practic, nu lasa urme. Daca nu stii sa-l setezi cum trebuie, intradevar pe calculatorul accesat apare un pop-up si/sau in tray.

#6
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003
.. exprimarea asta ... vroiam sa spun ca apare un pop-up in dreapta-jos si si un icon in systray

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate