Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

PIERDUT/GASIT

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
ayl

ayl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 26.08.2007
gasit catelusa metis/husky, alba cu urechi negre in iasi, tatarasi, in zona terenurilor de fotbal din ciurchi.
are aproximativ 2-3 luni, zgarda albastra, raspunde cat de cat la comenzi.
daca are cineva vre-o informatie este rugat sa dea un semn.
eu nu am spatiu sa o tin (apartament de 25 de metri patrati) si nici timp (lucrez 14 ore pe zi + facultate).

#74
webSorin

webSorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 16.10.2009
Găsit cațelusă în Bucuresti, strada Brezoinanu Ion, langă Agenția de Voiaj CFR.
Este foarte cuminte și ingrijită și, deasemenea, foarte speriată.

Nu dorim recompensă, vrem doar sa se întoarcă acasă căci este foarte tristă. De cand am adus-o acasa, sta "incolacita" si tresare la cel mai mic zgomot.
Raspunde la "stimuli": daca vorbesti cu ea, vine imediat si cauta atentie.

Link detalii si contact.
Multumesc.

Attached File  tb_imagine_catelusa_gasita_langa_cismigiu_1.jpg   19.62K   34 downloads

#75
mynewuser

mynewuser

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.12.2004
Salutare,

Nu am gasit un topic cu referire la animale gasite sau pierdute. Ma gandesc ca ar fi utila o astfel de sectiune.
Daca tot am deschis subiectul, sa spun si despre ce este vorba.
Am gasit ieri dupa amiaza 29 noiembrie 2009 pe la ora 16:00 un perus in zona Dristor, chiar in fata la
Dristor Kebab.
Daca sunteti posesorul acestuia, va rog sa il descrieti si eu vi-l voi da inapoi.

O zi buna!

#76
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Gasit motan in curtea casei, zona Rediu Iasi.

Este pui, are 5-6 luni, vargat cu mai multe nuante de roscat. Nu imi dau seama cum a putut sa treaca de armata de 4 caini liberi pe care ii am in curte si care nu suporta pisicile, l-am gasit sub masina.

Are zgarda de purici, face numai la nisip. In 24 de ore s-a obisnuit in casa, numa pisica nu prea il accepta.

Daca plange cineva dupa el, sa vina sa i-l dau. Daca il doreste altcineva, la fel. Este foarte jucaus si apropiat de oameni - spre deosebire de pisica care nu a fost niciodata asa si e din ce in ce mai distanta.

#77
luc_strike

luc_strike

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.06.2009
PIERDUT PE 14 DEC 2009 CATEL COKER NEGRU VARSTA 14 ANI ZONA CASA RADIO PIATA MATACHE SEMNE PARTICULARE UN NEG PE PLEOAPA SUPERIOARA STINGA, O CICATRICE LA BAZA URECHI DREPTE DE APROX 4 CM NU VEDE NU AUDE OFRE RECOMPENSA

#78
nick_rosu

nick_rosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.12.2009
acum 2 seri am gasit o femela de rottweiler.este foarte bine crescuta si dresata.nu stiu ce varsta are si pare cam bolnava.ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi?

#79
djandrey08

djandrey08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 04.03.2008
Pai o duci la veterinar ;)

#80
LINUTA21

LINUTA21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.07.2009
Buna,
Cine ma ajuta si pe mine?
Cu orice informatie.
Am gasit pe 22 dec 2009 un pisoi de 7,8 luni,alb cu portocaliu,cu zgarda rosie la gat ,f prietenos,alintat ,dragalas.L-am gasit in Brasov,in service-ul de la Delcar(spre Ghimbav)probabil cinva la adus in scut sau la motorul masinii fara sa stie si acum cineva il cauta,sper sa pot sa ajut sa isi gasesasca stapanii,pt ca sigur este al cuiva,e educat la litiera,fffff alintat,jucaus si probabil asteapta sa mearga acasa.
Va rog daca aveti orice informatie v-as fi foarte recunoscatoare atat eu cat si stapanii acestui motanel.
Va multumesc.
[email protected]
0740678564-Alina

#81
LINUTA21

LINUTA21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.07.2009
[ http://img20.imageshack.us/img20/8646/dsc01574va.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O poza ,poate cineva il recunoaste.
Va multumesc

#82
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View Postnick_rosu, on 26th December 2009, 10:59, said:

acum 2 seri am gasit o femela de rottweiler.este foarte bine crescuta si dresata.nu stiu ce varsta are si pare cam bolnava.ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi?

Daca are implantat cip poti afla proprietarul catelei.
Daca nu scoatei pe imprimanta poze si lipestele prin zona cat si in centrele veterinare din apropiere.
Si de ce crezi ca e bolnava.Poate fi trista din cauza ca sa pierdut sau a abandonat-o vre-un  hijo de puta.
Au si ele animalele sentimente.

#83
DORELFOCSA

DORELFOCSA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.01.2009
Pierdut in Timisoara, zona Mehala, mascul Terra Nova, complet negru, aproximativ 50 kg. A disparut in 05.02.2010 orele 16-18, purta la gat o curea de piele rosie; raspunde la numele de Mike. Oferim recompensa gasitorului sau celui care ajuta la gasirea lui. Tel. 0724.879.672. Multumim!

Attached Files



#84
rosuandrada

rosuandrada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.04.2010
Am pierdut un catel rasa jack russel in zona ateneului. Raspunde la numele Bart. Daca aveti detalii sau informatii va rog sa ma contactati cat de repede puteti.

Attached Files



#85
rosuandrada

rosuandrada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.04.2010
In cazul in care aveti vreo informatie utila va rog sa ma contactati la numarul de telefon 0735618449.

#86
klaudiakrueger

klaudiakrueger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 26.02.2007
Gasit pitbull (sau metis de pitbull, nu stiu exact) femela, foarte
blanda, pare bine ingrijita. Stapanul sau
cine doreste sa o adopte imi poate scrie.

Attached Files



#87
karonnine

karonnine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.06.2011
Motanel pisoi (pisica siameza mascul) siamez pierdut in Oarda de Sus,Alba Iulia cu zgarda albastra.Are 8 luni si a fost crescut doar in apartament.Cred ca este foarte speriat pentru ca l-a alergat un caine.Casa parca e goala fara el si fetita mea foarte trista.Acum este ceva mai mare decat in poza.Ofer recompensa.0723037009

Attached Files


Edited by karonnine, 06 June 2011 - 13:34.


#88
DanCld

DanCld

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,239
  • Înscris: 25.11.2003
De cateva ore se plimba agitat aici prin zona un caine curat cu zgarda, aparent pui. Abandonat sau doar pierdut?

Attached File  caine_pierdut_1.jpg   354.69K   39 downloads   Attached File  caine_pierdut_2.jpg   296.6K   41 downloads

Nu raspunde la fluierat sau cutu cutu si pare doar sa isi caute stapanul.

Locatia: campul viran de vis-a-vis de Liberty Center. Eu personal nu am cum sa il ajut in vreun fel.

#89
adr019

adr019

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.06.2011
Am gasit in aceasta dimineata un catel, mascul, cred ca este bichon, de culoare bej, in zona Bragadiru- cartierul de vile Independentei.
Pentru ca in dimineata asta a plouat era ud, tremura si era si muscat de cainii maidanezi din zona.
Este tuns si m-am gandit ca cineva l-a pierdut, iar acum il cauta.
Am postat mai multe anunturi la doua cabinete veterinare, in statii de autobuz si in zona.
Este foarte educat si simpatic, foarte cuminte si obisnuit sa mearga cu masina.
Eu am deja un catel si nu se tolereaza.
Atasez cateva poze.
Adresa mea de e-mail este [email protected].

Attached Files



#90
ilinca1

ilinca1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2011
Am gasit in zona Pietei Victoria din Bucuresti in seara zilei de 11 August 2011, un catel rasa comunitara, negru cu labe maro (aprox. culori de caine lup, dar fara urechi ridicate), talie medie, mascul, 8-9 ani, castrat. Are o zgarda de piele neagra cu tintisoare (pare o zgarda destul de veche, nu e nici un nume/ data de contact pe ea). E un catel extrem de cuminte si afectuos...dupa comportament si dupa cum arata, pare sa fi fost un catel de curte. Oricum merge f. bine in lesa si vine inapoi cand il chem. Nu latra absolut deloc (deocamdata nu stiu daca nu cumva e ceva neinregula cu el in privinta asta).

Daca cineva se recunoaste ca stapan, va rog sa sunati la nr. 0720163585 (sau sa scrieti pe adresa de mail: [email protected]; in felul asta putem sa facem si schimb de poze).

Daca cineva ar vrea sa adopte acest catel...in caz ca stapanul nu raspunde, va rog sa ma contactati dupa 25 August la aceeasi adresa/ numar de mai sus. Catelul ar fi un companion foarte bun pentru o persoana in varsta si in general pt. oricine ar vrea un catel cuminte, linistit si afectuos.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate