Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

PIERDUT/GASIT

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#55
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Ți-a sărit din brațe sau cum ai reușit să-l pierzi?
Sincer, cam slabe șansele să-l găsești, dar na, toată bafta!

#56
corni9

corni9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.05.2009
Cum l-am pierdut? Am deschis geamul sa aerisesc si intr-un minut de neatentie si a disparut... desi era obisnuit sa stea pe geam sa priveasca lumea de afara, nu imi faceam niciodata griji ca ar sari de pe geam. Probabil o fi alunecat.

L-am gasit in dimineata asta, dupa 3 nopti, in subsolul blocului. M-am trezit de la ora 4 sa pun afise in zona, si cand am deschis geamul am auzit un mieunat... parea al lui, dar fiind si alti pisici in zona (ii stiam deja pe toti de la atata cautat), nu eram convinsa ca el e...
Am coborat in subsol si cu o lanterna l-am cautat atenta. Si l-am vazut pitulat la vreo 5 m de mine, pe langa niste conducte... nu aveam cum sa ajung la el, asa ca l-am strigat... dar fiind speriat, nu vroia sa vina. Dupa insitente s-o apropiat, l-am luat in brate si l-am dus sus.

Rasuflu usurata ca l-am gasit. Thanks God!

#57
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Ce ma bucur ca l-ai gasit!! Sa ai grija la geam pt ca nu stii cand sare iarasi (e foarte probabil sa fi sarit dupa o musca sau o vrabiuta ceva, al meu cand le vede intra in transa si nu mai observa nimic altceva in fata ochilor, nu-l mai opreste nimic din sarit --- doar geamul inchis evident :D).

Multa sanatate pisicutului.

#58
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Yep. Pune plasa la geam, pentru ca se poate repeta intamplarea oricand.

#59
kiti_s

kiti_s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.06.2009
Din data de 29 iunie pisa mea nu s-a mai intors acasa. In cazul in care vedeti o pisica alba cu pete negre pe caput si pe spate, va rog sa ma anuntati. Locuiesc in zona Baicului. Eu sper sa se fi ratacit prin zona, desi mie greu sa cred. O cheama Miti si are 3 ani. Am atasat si poza ei.
Attached File  Picture_229.jpg   361.66K   37 downloads
Attached File  Picture_226.jpg   349.26K   29 downloads

Daca o vedeti, va rog sa luati legatura cu mine - tel 0766472261 sau [email protected]

#60
furbymurby

furbymurby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 22.04.2009
primit pe mail:
"Buna ziua,
in urma convorbirii cu sotul meu va trimit atasat o poza cu cainele pe care
l-am pierdut in urma cu 2 saptamni in zona Sebastian -Kaufland - Bucuresti )
Este vorba de un Huski -maro cu parul scurt si ochi albastrii , este
femela ,are aproape 2 ani si raspunde la numele de AKY.....
Va rog mult sa ne ajutati sa o gasim...
Va multumesc.
ALINA SEBESAN
Mobil:0731.560. 526

[ http://i414.photobucket.com/albums/pp227/furbymurby/P8230030.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#61
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Să întrebați pe la asociațiile de protecție a animalelor din București, poate îl au ei.

#62
vdnick

vdnick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 18.11.2006
Am pierdut catelusa beagle tricolor sterilizata in varsta de 2 ani in Galati pe strada Traian langa Penitenciar pe data de 13 iulie 2009.

Raspunde la numele FLOPY.

Ofer recompensa.

Ne este tare dor de ea.

Daca o gaseste cineva si ne contacteaza ii ramanem datori.

Multumim

0746828802

vdnick at yahoo dot com

Attached Files



#63
DorinAlex

DorinAlex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.08.2009
Salut

Am pierdut catel in zona Eliberari Nr 11-...-Casa de Cultura (Constanta), Pe data de 16.08.2009 Descriere: Masul de 2ani,sterilizat,talie scunda,roscat,Coada este lunga si inspicata cu fire negre,Poarta Ham rosu e posibil ca intre timp sa-si fi pierdut hamul (sau sa-i fi fost scos) raspunde la numele de Jacksy.Are un temperament bland, deci va puteti apropia de el cu incredere.

Persoana de contact:Anghel Dorin,
Mobil 076/5214419
Fix 0241/693752

Attached File  DSC00098_e1.jpg   371.19K   8 downloads
Attached File  DSC00102.JPG   832.88K   7 downloads

#64
Nospheratu

Nospheratu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.05.2006
17.08.2009 in jurul orei 22: pierdut caine caniche pitic, crem, 8 ani, zona Aleea Parva - Valea Ialomitei Sector 6 - recompensa!!! tel. 0720950000 sau cel din poza.

Attached File  RICKY.jpg   37.17K   14 downloads

#65
Nospheratu

Nospheratu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.05.2006

View PostNospheratu, on 18th August 2009, 17:12, said:

17.08.2009 in jurul orei 22: pierdut caine caniche pitic, crem, 8 ani, zona Aleea Parva - Valea Ialomitei Sector 6 - recompensa!!! tel. 0720950000 sau cel din poza.

Attachment RICKY.jpg

UPDATE: HAPPY END! OAMENI DE BINE AU GASIT ANUNTUL, NE-AU SUNAT SI AM RECUPERAT JUCARIA!!! CINSTE LOR! MULTUMIRI FORUM-ULUI!

#66
anasstassia

anasstassia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.08.2008
Pierdut caine metis de ciobanesc mioritic cu terrier, mascul, varsta 1 an si 4 luni. Alb cu pete gri. La data pierderii avea o zgarda maron antipurici si o zgarta din piele rosie - visinie cu tinte sau capse (nu am retinut). Cainele cica a fugit din Prelungirea Ghencea si poate sa fie acum si in zona Domnesti sau Drumul Taberei.

Se ofera recompensa 400 Ron[size=6]

Pentru orice informatie sunati la nr. 0722.654.441

Edited by anasstassia, 16 September 2009 - 12:38.


#67
gustaalina

gustaalina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.09.2009
Attached File  Fotografii_0047.jpg   16.14K   31 downloadsAttached File  Fotografii_0048bis.jpg   12.81K   27 downloads]Attached File  Fotografii_0047.jpg   16.14K   36 downloads A plecat motanul meu de vreo 3 zile, si nu mai stim pe unde sa-l cautam. Dati-mi o mana de ajutor, un sfat , suntem innebuniti.
Va rog daca il vedeti sau auziti ceva tr mesaj  la [email protected] sau dati-mi tel la nr 0766248234.

#68
annubis

annubis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 21.01.2007
Daca a ajuns la Suceava, o sa-l caut :lol: , stai linistita!
...si scum fara gluma , pune foto si in jurul locuintei tale, poate l-a vazut cineva.

#69
carcotasa13

carcotasa13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 19.02.2007

View Postgustaalina, on 20th September 2009, 23:22, said:

Attachment Fotografii_0047.jpgAttached File  Fotografii_0048bis.jpg   12.81K   27 downloads]Attachment Fotografii_0047.jpg A plecat motanul meu de vreo 3 zile, si nu mai stim pe unde sa-l cautam. Dati-mi o mana de ajutor, un sfat , suntem innebuniti.
Va rog daca il vedeti sau auziti ceva tr mesaj  la [email protected] sau dati-mi tel la nr 0766248234.
Pai din ce oras a fugit motanul tau?  :huh:

#70
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006
Motanul meu a plecat de acasa. Dupa 10 zece zile am adoptat un pisoi mic pe nume Pufi. Dupa doua saptamain a venit motanul acasa. De atunci Pufi mananca regulat bataie de la motanul cel mare.

Frumoasa poveste nu?

Stai linistita ca se intoarce Pufi al tau.
Apropo sa stii ca este baiat mare si a dat o raita pe la fete.

PS: in fiecare seara striga-l. O sa apara el.

#71
carcotasa13

carcotasa13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 19.02.2007

View Postdacadrean, on 20th September 2009, 23:51, said:

Motanul meu a plecat de acasa. Dupa 10 zece zile am adoptat un pisoi mic pe nume Pufi. Dupa doua saptamain a venit motanul acasa. De atunci Pufi mananca regulat bataie de la motanul cel mare.

Frumoasa poveste nu?

Stai linistita ca se intoarce Pufi al tau.
Apropo sa stii ca este baiat mare si a dat o raita pe la fete.

PS: in fiecare seara striga-l. O sa apara el.
=)) Buna asta!

#72
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
si motanu meu pleaca si cate o saptamana si cand nu mai poate de foame vine inapoi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate