Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

ad-sense cont blocat - mutare pe alt site

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Damianic

Damianic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 28.05.2006
Intrebare

Daca Google AdSense a anulat contul, pentru saitul respectiv a aparut vre-o modificare la: numarul de vizitatori zilnici care veneau din cautarile cu Google, pozitia saitului in pagina de cautare Google, Page Rankul, ..... etc. ?

#38
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

View PostDamianic, on Aug 26 2007, 11:30, said:

Intrebare

Daca Google AdSense a anulat contul, pentru saitul respectiv a aparut vre-o modificare la: numarul de vizitatori zilnici care veneau din cautarile cu Google, pozitia saitului in pagina de cautare Google, Page Rankul, ..... etc. ?
Nu. Nu are nici o legatura adsense cu motorul de cautare.

#39
mongol

mongol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.07.2007
Recomandarea mea pentru Google ar fi ca ei sa integreze in contul adsense pana la 5 campuri pentru adrese ip, de la care nu se vor contoriza click-urile.
Astfel nu vor mai fi probleme cu invalid clicks, si al doilea lucru bun ar fi sa trimita prima data un avertisment prin e-mail pentru orice abatere de la TOS si la urmatoarea sa dezactiveze contul fara sa stea pe ganduri.
Asa mi s-ar parea cel mai corect.  :)

#40
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Intr-o lume perfecta probabil google ti-ar trimite un avertisment ca incalci tos-ul. Dar la cati publisheri au, e cam greu sa se intample asta. In plus, ei iti arata poteca pe care ai voie sa mergi, e treaba ta daca alegi sa mergi si pe langa poteca sau daca nu ai citit toate informatiile despre poteca. Un user, activ pe acest forum, incalca deliberat o parte a tos-ul adsense pe site-ul sau si nu de ieri de azi ci din primavara. Isi asuma un risc..

Gandeste-te ca si in cazul codului rutier.. ti se spune ce ai voie sa faci , ce nu ai voie sa faci. E treaba ta daca iti asumi riscul sa incalci prevederile acelui cod.

Legat de filtru de ip-uri, practic e inutil ce vrei tu. Nu e o problema cu click-urile proprii pe banere. Google identifica imediat  si nu te crediteaza pentru acele click-uri ( am patit-o acum cateva luni cand am dat un click din greseala pe o reclama. In adsense click-ul aparea dar nu am primit bani pentru el ). Problema e ca dai peste niste "prieteni" sau "binevoitori" care iti dau click-uri in disperare. Acum cateva zile am avut 14 click-uri pe un singur canal si toate sunt creditate cu 0 $, deci click-uri invalide.. sunt curios sa vad ce se intampla :D

Edited by bogdanar, 10 September 2007 - 14:16.


#41
mongol

mongol

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.07.2007
Poti sta linistit, pentru ca cei de la google sunt mai destepti decat cred unii, deja isi dau seama si cand ai fost complotat de un "prieten" si nu mai contorizeaza.

#42
Anonimul_0

Anonimul_0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 13.08.2007
Salut,
Daca doresc sa pun reclama de la google adsense si de la neogen pe acelasi site.. are ceva?
Va multumesc mult pentru ajutor!

#43
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Citeste cineva tos-ul adsense? Nu !

Poti sa pui orice alta reclama pe aceasi pagina cu adsense cu conditia sa aibe alta forma sau alta culoare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate