Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Profesori Ciudati :-?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
---CLAU---

---CLAU---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 11.06.2007
Fosta mea profa de romana poate intra cu lejeritate la categoria profilor ciudati! Uitati niste exemple!
In clasa liniste! Cuiva ii cade pixul, profa se intoarce si incepe sa ii faca morala respectivului ca de ce i-a deranjat ei ora, ca a dat pixul jos intentionat, ca sa nu mai fie ceilalti elevi atenti(sa mentionez a spunea acestea cu o foarte mare convingere).
Intr-o alta zi era de servici pe clasa o banca :un baiat(care avea mana rupta) si o fata. Se umple tabla si baiatul iese sa o stearga. Porfa  incepe sa ii faca morala si sa ii tina lectii de buna purtare fetei ca il lasa pe tipul cu mana rupta sa faca treba. Se umple inca o data tabla si fata iese sa o stearga! La cae profa incepe sa ii tina lectii de bune maniere baiatului pentru ca lasase fata sa iasa si nu e "gentil-man".
Inca ceva. Se sunase de intrare de vreo 20 de minute si profa nu ajunsese la ora. Si noi am iesit pe coridor sa mai stam si ep acolo . Cand deschidem usa, o vedem pe profa stand cu catalogul nostru in mana la doaua clase distanta, pandind prin gaura cheii siascunltand cum i se face morala unui elev. Si boala asta a ei cu ascultatul pe la usi a mai fost intalnita si la o alta clasa din aceeasi generatie, cand tot la fel intarziase la era dar era oarecum liniste in clasa, iar nu baiat a dat cu mana peste o vaza cu flori care s-arasturnat fara zgomot prea mult-adica aproape deloc- iar in secunda 2 a aparut profa in clasa urland ceva de genul"Daca ai spart ceva te omor!". Tot in acea clasa a mai primit o usa in cap in timp e pandea pe la usa sa ii surprinda pe copii in vreo postura nu foarte favorabila pentru ei.

#38
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Da ma, profa de geogra e buna rau de tot(nu ca ar fi un lucru rau)

#39
Banghy

Banghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.11.2006
o "lupatatoare de resling" da nu va spun la ce materie ca daca afla ma rupe" .

#40
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006
1) profa de romana(clasele 10-12) - era tare disperata. Cea mai tare faza(de care am ras 2/3 din clasa un an, si acum radem cand ne mai aducem aminte) a fost cand a venit super nervoasa, se pune la catedra si pune o intrebare(nu mai stiu ce, dar raspunsul era scurt, o fraza). Sii incepe cu prima fata de pe randul de la fereastra(rand care continea exclusiv fete). Ii raspunde fata ce scria in caiet, ce chiar profa predase 2 zile inainte, la care profa:"nu e bine, 2",si ii da 2.Colega de banca e urmatoarea, aceeasi intrebare. Acelasi raspuns... ca asta era si in carte(si chiar era normal, nu era vreo ciudatenie)...aceasi nota,2. Si tot asa tot randul. Au spus bietele fete acelasi lucru in toate formele posibile, asta nu era multumita, 2 toate. Toata clasa disperata, eu si colegul si mai tare ca eram in prima banca din randul urmator, cautam prin ce carti aveam, interpretam in fel si chip... degeaba, ala era raspunsul bun. Ajunge la noi, raspunde colegul si spune,normal, acelasi lucru. La care profa:"vedeti? voi de ce n-ati stiut? Bravo, 10". Au fost gata sa o linseze fetele la ora aia, 2 saptamani dupa faza asta a venit cu dirigintele la ora ca ii era frica ca o bat fetele  :lol: . Faza naspa a fost ca au ramas cu 2.

2) profa de latina(clasa a 12-a). Nu stia ca inainte de Hristos anii se numara invers, numarul scade in loc sa creasca. Pentru ea Caesar s-a nascut in 44 i.Hr si a murit in 101 i.Hr, si asa facea cu toti bietii romani ce au avut ghinionul sa se nasca inainte de Hristos. Toata clasa se tavalea pe jos de ras la ora ei, si ea nu stia de ce. Din pacate intr-o zi n-am mai rezistat si i-am zis ca e invers :( . Rezultatul? 2 luni de lupta cu proasta, care era indignata ca am facut-o sa arate prost in fata clasei(de parca ar fi avut nevoie de ajutor pentru asta), si facea tot ce putea sa imi dea note cat mai mici. Noroc ca am facut rost de legea invatamantului, si cum, normal, ea nu respecta tot ce scria pe acolo, am amenintat-o ca duc o lista semnata de toata clasa cu toate erorile ei la inspector(il stiam caci am facut cu el in clasa a 9-a inainte de a deveni inspector si ma intelegeam super cu el, ca si restul clasei, era un tip de treaba, si mai trecea din cand in cand sa isi vada elevii din clasele la care preda inainte sa devina inspector).

#41
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007
am avut si profi ciudati si colegi ciudati

incep cu colegii:
- profu de info declara cu sinceritate elevilor ca vede spiridusi si ca doar oamenii buni vad spiridusi; evident ca elevele se dadeau la el si era nebuneala la ora lui
- profu de mate mai pipaie cate-o profa in cancelarie, sta in cap la ore, ca sa le arate elevilor nu stiu ce, umbla descult pe strada (pe bune! l-am vazut io) , doar in pantaloni scurti vara; si e un burtos c-o barbaaa
- profu de mecanica, si director pe deasupra, se da la toate profele; altul care are chef de pipait, le da intalnire...; desi el are 65 de ani si d-rele 23
- profu de mecanica, tic si alte chestii dintr-astea, alt director, vine si el beat in cancelarie, beat la ore; mai fugareste prin cancelarie cate-o profa in hohotele de ras ale celorlalti profi

profesorii mei:
- ala de istorie tot liceu' a venit beat la ore, nu ma intrebati, nu stiu nimic din istorie
- aia de romana se uita fix la tavan si zicea ca "golul se roteste"; noi ne uitam fix la ea si notam perle
- altu de istorie din generala, se uita salivand la fete si ne facea complimente in loc sa ne intrebe lectia; iar noi ne scurgeam pe sub banci de rusine si de scarba
- profu de latina din facultate... eram varza la latina; el venea beat la cate un curs, colegii i-au facut cadou o sticla de bautura la examen si mi-a dat zece; altfel... nu luam nici 2 pe cunostintele mele

concluzie? betia, obsesia dupa sex si oleaca psycho sunt caracteristicile profilor aia dusi cu pluta

cam atat despre altii; ma intreb ce-or fi zicand elevii mei despre mine, aka, 'profa aia ciudata de engleza'  :lol:

#42
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006

 LordSheva, on Jun 14 2007, 18:28, said:

profi ciudati.. Am avut o profa care a dat 8 colegei din fata si mie 5.No problem dar problema era ca respectiva din fata copiase TOT ce scrisese pe foaie de la mine. :wacko:

un specimen din asta am avut si eu la facultate. chiar daca faceam lucrarea perfect el tot 6 sau 7 imi punea pe motiv "nu meriti mai mult, n-ai dat la economie"  :cursing: . iar in generala, in clasa a 8-a am avut o profa de desen nebuna rau. trecea pe langa banci, ne zicea puisor sau mai stiu eu cum si ne mangaia pe par si apoi incepea sa tipe fara motiv si chiar l-a dat pe un coleg cu capul de calorifer. ii lipsea o doaga.

#43
J0ny_muhaha

J0ny_muhaha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.07.2007

 RussianRocker, on Jul 3 2007, 17:07, said:

Profesoara mea de istorie: stau cu un elev foarte priceput la istorie, dadeam test, aveam numere diferite (era pe 3 nr lucrarea 8-|)  dar aveam un subiect asemanator, l-am copiat, era identic cu al lui, si sa vedeti surpriza, el a primit 0.5 iar eu am primit 2 pt (punctajul maxim) nu mai puteam de ras cand am vazut lucrarile.
Mdea si eu scrisesem si in plus :puke: , ce proasta.
  Aveam eu un prof in generala de geografie, era penal omu.In cls 8, nu mai puteam de ras la orele lui, de ex, cand asculta pe cineva care dadea la geografie si nu stia, facea crize pe acolo, dadea cu cartile de pamant, parca il aud, "Stai calm Dor..., sati calm, te agiti degeaba, oricum astia sunt niste prosti, niste tampiti care nu o sa ia examenul.De ce te agiti atata, pt niste prosti, poate o sa-ti plesneasca o vena intr-o zi si o sa mori, calm Dob..." si noi nu mai puteam de ras.
Alta faza cu proful asta, la ora lui un coleg, a iesit pe geam sa-si salute prietenii, doar a zis "salut", bai frate si cand s-a intors, profu in spate.Vai ce i-a putut face, ditamai palma, injuraturi, scos la tabla 1, trimis in banca, acazut nota la purtare, ascultat tot anul, pt un simplu "salut"
Profa de chimie in generala, printre primele ore in cls 7, tocmai ne predase elementele cum se numesc, bai frate si ma scoate pe mine si pe colegul  de banca, sa ii zic cum plm se numesc elementele de pe video-proiector, plm eu nu aveam ochelarii la mine si i-am explicat ca nu pot sa vad pana acolo, dar ea nu, ca imi bat joc de ea ect si de atunci 2, era nu cuplu de vis la orele ei, impreuna cu colegul meu, parca o aud, hai parcheaza la tabla, hai sa iti vad potentialul, hai sa te masor, hai sa vad ce poti ect.
  Poful de fizica in liceu, mama ce ticnit, bai frate cand incepe sa tipe, cred ca se aude pana in strada, da e super tare cand incepe sa se plimbe prin cls, mama toata ora nu sta o sec joc, face tore, in prima ora cand s-a prezentat, ect, aia din prima banca cred ca au facut freba la gat :rolleyes: .
  profa de geografie din liceu, doamne ce ticnita, printre primele ore, am vazut noi ce e cu ea si nu prea o bagam si seama, tocmai ne predase o lectie in urma cu o sapt si nimeni nu invatase, nu ne-a ascutat sau nu vroia :rolleyes: , eu m-am dus in banca 2 cu RussianRocker si vb, bai frate si era liniste in cls si ne-a apuct pe noi un ras dala nebun, la care se inerveaza profa, ne scoate la table noi radeam si acolo, a urmat un 3 si inapoi in banca, dar la cum radeam noi, iau facut si pe cai din spatele nostru sa rada, i-a mai scos pe inca 2 la tabla, unu nu stia(normal), iar sefa cls, sta cat de putin, a raspuns ceva si i-a dat 7.Dupa 3-4 sapt ii duc eu un referat(dupa ce cumparasem revista terra) pe care nici nu l-a citi si mi-a modificat nota, identic s-a petrecut si cu ceilalti colegi, culmea ca noi astia care nu ne invatasem am luat 8-9(depinde ce iesa mai bine dupa modificare) si aia care stia ceva i-a ramas 7.
  Proful de logica e cam gay, ce dragut se uita la noi :confuzzled:
  profa de mate, in cls 9 cand a intrat in cls primele ei cuv au fost "Scoateti o foaie de hartie, test" -_- , frumos salut

#44
deuxcroix

deuxcroix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.03.2007

 Pisicutza_glamorous, on 24th July 2007, 01:13, said:

"ce coincidenta,profu meu de mate,pe langa ca vine cu slitul desfacut miroase oribil  :upset:  :blink:  :wacko:

al dracului slit... dupa ce ca e desfacut, mai si miroase oribil!  :lol:

On: analiza numerica, proful intra in amfiteatru, unde aveam 2 table una langa alta. Le impartea pe fiecare in 2 sau in 4 (in functie de ce avea de desenat probabil), si scria f.f.f. mic. Nu citea ce scria, ce vorbea era de fapt doar o completare a scrisului. Si dupa ce ca abia vedeau cei din primul rand ce scria el acolo, de multe ori scria cu dreapta si cu stanga stergea.
Eu cred ca vroia doar sa isi vanda manualul (care continea si scrisul si discutia) :naughty:

P.S.: se pare ca am inviat topicul. Mai puneti daca mai aveti, dar de prin facult, ca aia sunt cei mai trazniti!

Edited by deuxcroix, 10 April 2010 - 14:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate