Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

cum se face un forum?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Nu am stiut ca trebuie invitatie. Mai demult nu trebuia.
Edit: m-am uitat si eu putin si am vazut ca puteti cere invitatii pe forumul lor AICI.

#20
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
@alin19, si smf si phpbb suporta teme si alte personalizari. Intra pe site-urile producatorilor si au acolo themes sau customization si gasesti tot ce vrei.

#21
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
thanx for the tip :)

#22
alin19

alin19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,338
  • Înscris: 03.01.2007
am intrat si miam scos teme si personalizari dinalea; dar dupa ce le instalez in unele meniuri imi apar erori; si leam instalat exact cum zice acolo

#23
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Părerea mea este că Smf este cel mai ușor de personalizat și altele .. Dar ca să fie așa de ușor, trebuie să fie host-ul ceva mai bun decât lx.ro și altele. Puteți încerca aici. Nu cred că e strălucit host-ul, dar are 1 GB.

#24
NokiaN70

NokiaN70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 23.03.2007
Sal, am vazut ca aici discutati despre SMF Forum, am instalat si eu un smf si de ceva timp tot fac teste dar nu imi dau seama de ce nu imi apare in pagina principala cate mesaje sunt intr'un oarecare topic dintr'un oarecare subforum...   In pagina de principala afiseaza ca sunt 0 mesaje si 0 raspunsuri in forum, dar daca intri in subforumuri  apar topicurile care sunt deschise si raspunsurile aferente..

Nu stiu cum sa fac ca sa apara si in pagina principala in loc de 0, numarul real al cator topicuri sunt deschise.
Rog daca stie cineva din ce cauza nu apare sa imi spuna si mie.


Multumesc!

Edited by darkangelbv, 16 July 2007 - 18:54.


#25
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View PostNokiaN70, on Jul 7 2007, 03:10, said:

nu imi dau seama de ce nu imi apare in pagina principala cate mesaje sunt intr'un oarecare topic dintr'un oarecare subforum...   In pagina de principala afiseaza ca sunt 0 mesaje si 0 raspunsuri in forum, dar daca intri in subforumuri  apar topicurile care sunt deschise si raspunsurile aferente..

Nu stiu cum sa fac ca sa apara si in pagina principala in loc de 0, numarul real al cator topicuri sunt deschise.
Rog daca stie cineva din ce cauza nu apare sa imi spuna si mie.
Multumesc!

Intra in admin / Boards / Settings  si bifeaza "Count child's posts in parent's totals"

#26
NokiaN70

NokiaN70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 23.03.2007

View Postbogdanar, on Jul 7 2007, 13:24, said:

Intra in admin / Boards / Settings  si bifeaza "Count child's posts in parent's totals"
Da, asta era .  Mersi mult de tot pt  raspuns.

#27
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007

View Postalin19, on Jun 8 2007, 13:49, said:

am si phpmyadmin; cum fac o baza de date cu asta?

De ce trebuie realizata o baza de date cu phpmyadmin si la ce foloseste acea baza de date in afara ca iti ofera posibilitatea sa instalezi script-ul?

#28
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
:wallbash: daca nu stii la ce foloseste o baza de date, nu te mai chinui sa instalezi. Poate totusi ai ceva timp sa vizitezi nitel batranul google ca sa afli la ce foloseste o baza de date ...

#29
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postmaxx_oo7, on Jul 13 2007, 08:41, said:

De ce trebuie realizata o baza de date cu phpmyadmin si la ce foloseste acea baza de date in afara ca iti ofera posibilitatea sa instalezi script-ul?
[ http://www.invision.smileyville.net/smilies/doh%20(2).gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
in acea baza de date se stocheaza toate informatile, tot continutul, tot ce e legat de acel forum...

#30
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Adica, fisierele forumului se ocupa de "forma si culoarea" forumului, iar baza de date stocheaza userii, topicurile, postarile, etc.

#31
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007

xnoise, on Jul 13 2007, 9:20, said:

daca nu stii la ce foloseste o baza de date, nu te mai chinui sa instalezi. Poate totusi ai ceva timp sa vizitezi nitel batranul google ca sa afli la ce foloseste o baza de date ...
Nu ma mai chinui ca deja am instalat.

View Postavramseby, on Jul 13 2007, 14:05, said:

in acea baza de date se stocheaza toate informatile, tot continutul, tot ce e legat de acel forum...
Am observat acest lucru ;dar datele stocate in baza de date pot fi modificate tot de acolo(in afara de stergere)?

#32
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postmaxx_oo7, on Jul 13 2007, 19:29, said:

Nu ma mai chinui ca deja am instalat.
Am observat acest lucru ;dar datele stocate in baza de date pot fi modificate tot de acolo(in afara de stergere)?

ba da, pot fi modificate

#33
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007
Care e cel mai bun script free pentru forum ?
Stie careva un top ?
A incercat cineva ekinboard?

#34
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postmaxx_oo7, on Jul 16 2007, 11:13, said:

Care e cel mai bun script free pentru forum ?
Stie careva un top ?
A incercat cineva ekinboard?

dupa parerea mea cel mai bun script free este phpbb urmat de smf. ekinboard nu l-am incercat si nici nu stiu prea multe despre el

#35
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Eu zic ca smf-ul e cel mai bun . Si apoi phpbb.

#36
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
phpbb 3.0 (RC3)

http://www.phpbb.com/

nu prea gasesti styles pt phpbb3 deocamdata, aici e ceva interesant:

http://beta.colorize...hp?style=vb_evo

iti alegi singur culoarea pt fiecare style (si colorize e tot beta)

[ http://img175.imageshack.us/img175/6116/1pbpdg3.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ http://img376.imageshack.us/img376/9679/2pbpki0.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate