Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

cel mai inspaimantator film

- - - - -
  • Please log in to reply
639 replies to this topic

#631
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Boogeyman 1
The Texas Chainsaw Massacre
Fenomene Stranii pe Discovery  :D

#632
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008

View Postdriftking91, on 12th October 2010, 15:16, said:

Fenomene Stranii pe Discovery  :D

Si pe mine m-a inspaimantat emisiunea asta, in sensul ca nu imi imaginam oameni atat de pampalai.  :death:

#633
Busty

Busty

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 16.08.2010
Merita vazut A tale of two sisters?
Sau un film de groaza bun
Multumesc

#634
orologium

orologium

    Banned by Moderators

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 30.10.2011
Grave Encounters

Edited by orologium, 17 January 2012 - 19:06.


#635
honogurai

honogurai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.04.2005

View PostBusty, on 14th September 2011, 19:55, said:

Merita vazut A tale of two sisters?
Sau un film de groaza bun
Multumesc

Da, merita. Asigura-te ca e originalul coreean (Janghwa, Hongryeon, http://www.imdb.com/title/tt0365376/) si nu usurelul remake american. Si vezi-l in one take, adica, fara intreruperi, ca e un film la care trebuie sa si gandesti nitel.

[REC] mai e datator de fiori seriosi, dar si Noroi... Acuma, na... Nu stiu ce te inspaimanta pe tine :P

#636
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006

View Posthonogurai, on 17th January 2012, 20:23, said:

Da, merita. Asigura-te ca e originalul coreean (Janghwa, Hongryeon, http://www.imdb.com/title/tt0365376/) si nu usurelul remake american. Si vezi-l in one take, adica, fara intreruperi, ca e un film la care trebuie sa si gandesti nitel.

[REC] mai e datator de fiori seriosi, dar si Noroi... Acuma, na... Nu stiu ce te inspaimanta pe tine :P

Mie mi s-a parut mai lalait/lipsit de actiune/cursivitate decat Shutter de exemplu, bineinteles tot varianta asiatica.Aceeasi parere o am si despre The Eye (tot asiatic), care a avut 2-3 faze zdravene insa in rest..slabut

#637
honogurai

honogurai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 25.04.2005

View PostTheGrudge, on 18th January 2012, 17:00, said:

Mie mi s-a parut mai lalait/lipsit de actiune/cursivitate decat Shutter de exemplu, bineinteles tot varianta asiatica.Aceeasi parere o am si despre The Eye (tot asiatic), care a avut 2-3 faze zdravene insa in rest..slabut

Chestie de gust. Mie mi se pare excelent crescendo-ul dramatic si abila manipulare a spectatorului, fortat sa-l mai vada o data pentru a percepe elementele ce i-au scapat la prima vizionare. De acord, nu e un popcorn movie, ca Shutter, care pe aceeasi tema, a complexului de vinovatie, foloseste abil tropii horror-ului asiatic (fata livida cu parul negru, in ochi, coloana sonora magnifica la 5.1, twist de final, etc), dar ofera o lectura lineara, plina de socuri vizuale si auditive.

On topic: Daca ti-a placut Shutter-ul, mai vezi ceva din creatia lui Pisanthanakun si Wongpoom, ca Faet/Alone, episoadele 3 si 4 din See prang/Phobia si episodul 5 din Ha phraeng/Phobia 2.

#638
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Mersi de recomandari, o sa le caut.Daca mai ai si altele (preferabil artistice, tot asiatice), ti-as fi recunoscator :)

#639
orologium

orologium

    Banned by Moderators

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 30.10.2011
"The Woman in Black" - 2012.

#640
primejdie_06

primejdie_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 20.02.2007
... la vremea cand l-am vazut (aveam 14 ani si eram in practica agricola pe niste coclauri de ziceai ca daca mai mergi putin cazi de pe harta) Casa cu Strigoi ne-a facut sa dormim restul practicii cu lumina aprinsa. din experientele recente mi-a incretit pielea destul de tare The Grudge.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate