Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 

Recomandare auto

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mindless

mindless

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2005
Salutare,
In sfarsit cred ca a venit vremea sa imi iau masina. Ma gandesc la un model compact diesel.
Bugetul disponibil este undeva pe la 9000E si vreau o masina SH.
Aveti vreun sfat? Astept recomandari.
Multumesc.

#2
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
VW Golf :coolspeak:
Da si tu mai multe detalii: benzina vs diesel, de aici sau din afara etc...

#3
mindless

mindless

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2005
Cred ca mai degraba de aici.
Si am spus ca as prefera diesel.

#4
komisacroS

komisacroS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2007
Eu te-as sfatui sa-ti iei din afara un Golf 4. Nu se compara kilometrii facuti pe autostrazile lor cu cei facuti prin gropile noastre. Mai mult in general ei au mai mare grija de masina, revizii la timp, ulei de calitate etc. Poti nimeri o masina care chiar daca are 100 000 km e ca noua.

Eu acu un an imi puneam cam aceleasi intrebari. Eram convins sa-mi iau diesel. Mi-a adus cineva un Golf 4 bezina. N-am avut nimic de facut la el decat sa pun benzina. Dupa 2000 km i-am schimbat uleiul. Alti bani inca nu am bagat in el. Is super multumit. Merge ca nou. Chiar daca e second si umblat pe acolo eu zic ca bate un Logan nou (no ofence).

Intre diesel si benzina tre sa te gandesti cam cat mergi pe an cu ea. Parerea me e ca daca nu faci mult peste 10 000km/an dieselul nu merita. Are costuri de intretinere mult mai mari, costa mai mult si in general il gasesti la multi mai multi km decat o benzina (second). De obicei la un diesel cand il iei tre sa schimbi curea etc. Daca nu uimbli f. mult banii economisiti din combustibil ii consumi in intretinere.

Bafta la cautat !

Edited by MAK, 11 June 2007 - 19:30.


#5
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007
Golf IV TDI 2000-2002(in 3 usi, 4 usi sau break-variant)

#6
mindless

mindless

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2005
Multumesc de sfaturi.
Inca oscilez intre Golf4, Audi A3 si Peugeot 307.
Este f grea alegerea, cu toate ca as tinde mai mult catre Audi.

#7
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003
Inteleg motivele pentru care tinzi la Audi A3, dar in suma propusa de tine mi-e teama ca gasesti o masina cu mai multi km si/sau mai veche decat Golf-ul. Pana la urma, sunt construite pe aceeasi platforma, au aceleasi motoare, difera desigur finisajele etc. dar si costurile de intretinere / costurile pieselor. La Peugeot am citit (si aici pe forum) despre multe probleme de fiabilitate. Desigur nu ii afecteaza pe toti, dar cred ca 307 nu este asa de fiabil ca un G4.

#8
mindless

mindless

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2005
Astept si oferte, bineinteles :P

#9
ans

ans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 02.01.2007
Are un prieten un Golf 4 break, motor de 101 cp( daca nu ma insel, diesel evidentl) din 2003 cu 8200 euro(parca). Masina arata si se comporta exceptional. Daca te intereseaza pot sa-i fac niste poze. Are in jur de 140 sau 150k km. Mai are un Focus din 2001 la 6000 de euro dar mie sincer  nu-mi place culoarea. E un vernil parca. De asemenea daca te intereseaza pot sa-i fac niste poze si le pun aici. Tin sa precizez ca ambele nu sunt inmatriculate si la preturile de mai sus se mai aduga si taxa de prima inmatriculare.

Edited by ans, 16 June 2007 - 08:55.


#10
mindless

mindless

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.03.2005
Multumesc pt oferta, dar Fordul nu ma pasioneaza, iar break nu imi place.

#11
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 05.11.2005
Un   A classe, diesel, :coolspeak:  cat mai nou
Nu te grabi, negociaza strans si bafta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate