Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

MLM - Raiffeisen Banca pentru Locuinte

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
IlPadrino

IlPadrino

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.08.2006
As dori ca cei care sunt in cunostinta de cauza sa-mi spuna ce parere au.
Sunt persoane implicate in asa ceva pe forum? Daca da as dori cateva detalii, impresii personale..etc.

#2
ajanet

ajanet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.05.2007
Eu am fost la ei si mi s-a parut ok . Imi pare rau ca unii care nu inteleg un fenomen bancar , sau nu cunosc un pic de matematica se apuca sa lanseze pareri personale aiurea-n tramvai .
La ora actuala este cel mai ieftin credit imobiliar de pe piata ; acopera o arie larga de utilizari , cu specificatia ca trebuie sa fie in domeniul locativ . Spunea cineva ca e un fel de Caritas : total eronat . Banii sunt in titluri de stat si sunt garantati exact la fel ca depozitele la oricare alta banca comerciala . RBL are conturile la BNR , iar conturile personale de economisire-creditare sunt tot la BNR . Daca nici BNR nu e o banca sigura , atunci propun sa ne deschidem conturi in alta tara .

#3
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006
Numai credit imobiliar nu e ala. Este sistem de economisire-creditare pentru domeniul locativ. Alta mancare de peste.



PS: Si FNI avea garant CEC-ul.

#4
ajanet

ajanet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.05.2007

View PostTLGsoft, on May 25 2007, 16:23, said:

Numai credit imobiliar nu e ala. Este sistem de economisire-creditare pentru domeniul locativ. Alta mancare de peste.
PS: Si FNI avea garant CEC-ul.
Corect , dar poti face si un credit , sarind peste partea de economisire . Evident cu alte costuri . Nu stiu care au fost actionarii la FNI . In afara de SOV care e bine mersi , cine mai era ?
Si nu se compara CEC-ul cu BNR-ul . CEC-ul e ca o banca oarecare , care la randul ei e guvernata de legislatia emisa de BNR . Iar BNR-ul garanteaza banii de la RBL ca la oricare alta banca : adica plafonul acela de 20.000 euro ( parca asta e , daca am gresit suma scuze ) . Nu-i face nici un favor clientului RBL , ci il trateaza ca si pe clientul oricarei alte banci .
Eu personal am inteles sistemul RBL , atat de economisire , cat si de creditare .

#5
ajanet

ajanet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.05.2007
Raiffeisen Banca pentru Locuinte a incheiat o conventie cu Agentia Nationala pentru Locuinte
Data: 23 mai 2007  


Raiffeisen Banca pentru Locuințe (RBL) și Agenția Națională pentru Locuințe (ANL) au încheiat o convenție prin care RBL va finanța proiectele ANL, prin acordarea de finanțări persoanelor fizice.

„Această convenție încheiată cu ANL reprezintă încă un pas important făcut de noi în dezvoltarea canalelor de distribuție și identificarea celor mai bune metode de acaparare a unui număr cât mai mare de clienți. Studiile de piață făcute ne-au arătat că profilul clientului nostru se pliază într-o anumită măsură pe cel al clienților ANL”, a comentat Ionuț Costea, președintele Raiffeisen Banca pentru Locuințe.

Recent Raiffeisen Banca pentru Locuințe și Uniunea Națională a Agențiilor Imobiliare (U.N.I.M.) au încheiat un protocol de colaborare prin care U.N.I.M. va recomanda băncii potențiali parteneri - agenți imobiliari, persoane fizice sau juridice - în scopul încheierii unor convenții de parteneriat pentru finanțarea tranzacțiilor cu locuințe și terenuri. Protocolul respectiv mai prevede și faptul că Raiffeisen Banca pentru Locuințe va acorda asistență  U.N.I.M. pentru formarea și perfecționarea nivelului de cunoștințe profesionale ale membrilor asociației.

„Mărirea numărului partenerilor agenției va pune la dispoziția solicitanților ANL o paletă diversificată de opțiuni de finanțare și va contribui la selectarea de către aceștia a celor mai avantajoase condiții de creditare adecvate posibilitaților financiare de care dispun”, a adăugat și Gheorghe Popescu, director general al ANL.

Sursa sn
Din pacate sursa este cenzurata . Sper sa va fie de folos .

Edited by ajanet, 25 May 2007 - 21:16.


#6
IlPadrino

IlPadrino

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.08.2006
M-ar interesa mai mult partea cu structura organizationala decat oferta de produse.
Daca cineva a fost sau este colaborator RBL l-as ruga sa spuna cat de dificil e sa urci ierarhic, cat e comisionul de deschidere de cont pentru a putea incepe colaborarea, ce procent din cei implicati nu reusesc decat "performanta" de a deschide un cont de economisire, fara sa recupereze macar comisionul de deschidere de cont.
As mai fi curios, orientativ macar, in cat timp se poate ajunge sa castigi bani si cam ce sume.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate