Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Cei care au contractat un apt. nou - ce modificari ati facut?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006
Eu am contractat de curand un apt. de 2 camere semidecomandate (un hol la intrare pana la baie ce continua spre dreapta cu sufrageria - holul, nu baia!)  si cu bucatarie traditionala - dreptunghi cu perete si usa.
Acum ma gandesc la eventuale modificari in impartire, cat mai am timp, si as vrea sa aflu ce au facut sau ce planuri au si altii, ar fi f bune niste idei.
Deocamdata, cred ca voi schimba bucataria 'inchisa' in una semi-deschisa - adica sa desfiintez usa si sa fac un fel de bolta in loc.
Mi-as mai dori dulapuri in perete, in dormitor si poate unul mai mic in hol (apt. nu are prevazut nici un fel de spatiu de depozitare - nici debara, nici camara, nimic).
Alte idei?

#2
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004

View Postmoonchild11, on May 19 2007, 16:39, said:

Deocamdata, cred ca voi schimba bucataria 'inchisa' in una semi-deschisa - adica sa desfiintez usa si sa fac un fel de bolta in loc.
ca unul care are o bucatarie "deschisa" spre living, iti recomand sa te mai gandesti la ideea de a desfiinta usa de la bucatarie. poate ti se pare neimportanta, insa gandeste-te ca poate vei face un "gratar", poate vei praji ceva, etc. Crede-ma ca nu o sa ai mare succes cu hota, oricat de puternica ar fi. mirosul va ramane oricum in bucatarie, iar fumul... tot va scapa ceva-ceva.

#3
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006

View Postecou, on May 19 2007, 19:07, said:

ca unul care are o bucatarie "deschisa" spre living, iti recomand sa te mai gandesti la ideea de a desfiinta usa de la bucatarie. poate ti se pare neimportanta, insa gandeste-te ca poate vei face un "gratar", poate vei praji ceva, etc. Crede-ma ca nu o sa ai mare succes cu hota, oricat de puternica ar fi. mirosul va ramane oricum in bucatarie, iar fumul... tot va scapa ceva-ceva.

Multumesc ecou, m-am gandit si ma mai gandesc, dar ideea de a avea cat mai mult spatiu deschis e prea frumoasa pt a renunta   doar pt miros; fumul e mai problematic, dar ma gandesc ca o hota buna il va 'rezolva'. Bineinteles ca eu nu gatesc cine stie ce, nu prajesc aproape niciodata, iar gratarul sau friptura la cuptor miroase chiar frumos dupa mine (daca nu-l ard  :lol:). Unde stau acum, intr-un an si ceva am inchis usa de la bucatarie doar de 2 ori, DUPA ce am observat ca umplusem toata casa de fum hahaha. Daca eram o familie de 4 care facea ciorba si chiftele din 2 in doua zile, pastram usa, banuiesc.

Altceva mai vrea careva sa faca? Eu nu mai am idei deocamdata....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate