Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

E adevarat ca nu trebuie acordul vecinilor?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ratusca20

ratusca20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.09.2006
Vreau sa imi deschid o cafenea in Centru Brasovului intr-un spatiu inchiriat. Vecinii sunt de o anumita varsta si n-au auzit in viata lor de Jack Daniels sau Caffe Frape...deci va dati seama ca nu vor sa semneze sa deschid cafeneaua. E adevarat ca daca fac un un fel de club ( a nu se intelege club cu muzica house) , clientii sa aiba legitimatie,deci cu circuit inchis nu am nevoie de acordul lor? De ex. fac clubul oamenilor de afaceri,dau legitimatie si numai asa se poate intra. Stie cineva ceva legat de aceasta chestiune??
multam`

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
din cate stiu eu, la declararea punctului de lucru trebuie sa ai acordul vecinilor, indiferent ce activitate urmeaza sa desfasori acolo.

in plus, indiferent daca au auzit de Jack Daniels sau "Caffe Frape"(care eu stiu ca se scrie Cafe Frappe, ca aici: http://www.aldente.c...FRAPPE'.htm ), oamenii aia au dreptul sa decida ce se intampla langa ei.
Mai ales daca sunt in varsta, nu crezi ca poate fi neplacut pentru ei sa se trezeasca cu un club in aparamentul de vis-a-vis? Orice ai zice tu, un local inseamna galagie, trafic, zona plina mereu de necunoscuti etc.

#3
ratusca20

ratusca20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.09.2006
na ca am uitat un p... :lol:  :lol:  B)
pai avand in vedere ca toti vecinii au priveliste spre Piata Sfatului inevitabil au galagie, trafic, zona plina mereu de necunoscuti nu crezi ? ! Si n-am fost destul de explicita...vreau o cafenea deschisa pana la 8-9 seara.. ..nu club cu muzica house sau dance..ci muzica ambientala...mentionez ca nici unul nu are vreun perete la locatia mea care este un spatiu de 90 m2 si nu un apartament..ca nu imi fac cafenea in apartament... Eu am specificat de ce am mentionat cuvantul club!  :peacefingers:

deci a auzit cineva de asa ceva?

Edited by ratusca20, 17 May 2007 - 13:59.


#4
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006

 ratusca20, on May 17 2007, 14:57, said:

na ca am uitat un p... :lol:  :lol:  B)
pai avand in vedere ca toti vecinii au priveliste spre Piata Sfatului inevitabil au galagie, trafic, zona plina mereu de necunoscuti nu crezi ? ! Si n-am fost destul de explicita...vreau o cafenea deschisa pana la 8-9 seara.. ..nu club cu muzica house sau dance..ci muzica ambientala...mentionez ca nici unul nu are vreun perete la locatia mea care este un spatiu de 90 m2 si nu un apartament..ca nu imi fac cafenea in apartament... Eu am specificat de ce am mentionat cuvantul club!  :peacefingers:

deci a auzit cineva de asa ceva?
incerci sa faci ceva ca sa semneze vecinii...
le spui ca le zugravesti fatada, casa scarii, sau ce o fi acolo...gasesti ceva.

#5
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

 pastel3005, on May 17 2007, 15:01, said:

le spui ca le zugravesti fatada, casa scarii, sau ce o fi acolo...gasesti ceva.
exact.. ceva care sa ii "incante" cat de cat. ca deh.. trebuie si la ei o atentie, nu ? ca na.. tu poti castiga o gramada ca ei au dat semnatura sa poti face afacerea ..  :rolleyes:

#6
ratusca20

ratusca20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.09.2006

 gmasterleo2000, on May 17 2007, 15:37, said:

exact.. ceva care sa ii "incante" cat de cat. ca deh.. trebuie si la ei o atentie, nu ? ca na.. tu poti castiga o gramada ca ei au dat semnatura sa poti face afacerea ..  :rolleyes:


yeap..cred ca pana la urma asa o sa fac...informatia mea cred ca era eronata...

multam`
cand o sa fie gata dau un jack

#7
studio

studio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.03.2005
Cel mai bine este sa te duci sa intrebi  la registrul cometului ce acte iti trebuie... iar daca afli de la doamna de la xerox ca, dl G consultantul, mai trage la masea, iei o sticla de jb si in 2 zile se rezolva firma.

Personal, nu mi s-a cerut asa ceva... Dar na cred ca nu ai sa faci crasma, sau gogoserie.

Edited by studio, 20 May 2007 - 01:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate