Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat
 sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K
 Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...
 

WIFI-ul si Vista

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005
Salutare! De cand cu vista am probleme cu conexiunea wi fi acasa la laptop! Sunt constient de faptul ca nivelul semnalului este mic (low)... dar in xp mergea si culmea pana si cu telefonul ma conectez din acelasi loc! Stie cineva daca exista vreo setare referitoare la nivelul semnalului de la care sunt acceptate conexiunile! Multumesc!

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
din pacate nu esti singurul cu probleme de WiFi ... am auzit suficiente bube de Wireless incat sa fiu convins ca mai sunt si altele .... asa ca Vista can wait! Vista imi pare - la momentul actual - un WinMe al timpurilor noastre! :(

#3
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005

 Tyby, on May 12 2007, 01:15, said:

Vista imi pare - la momentul actual - un WinMe al timpurilor noastre! :(
nu stiu ce sa zic dar mie mi se pare un pic mai stabil decat xp-ul ! Il folosesc obligat datorita problemelor hardware pe care le am cu laptopul dar in afara sa zicem a problemelor cu wifi-ul altceva nu am sa-i reprosez! De fapt nu e o problema in sensul ca atunci  cand am semnal bun e totul OK! Problemele apar atunci cand calitatea semnalului scade sub 15%! Intrebarea mea era referitoare la  modalitatea prin care pot modifica pragul valorii calitatii semnalului care sa-mi dea voie sa ma conectez la retea!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate