Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

HOW TO shutdown fast win XP

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
Am citit atent de pe vreo 2 site-uri diferite ceva in genul "HOW TO OPTIMIZE YOUR winXP". Toate bune si frumoase, am pus pe MANUAL si pe DISABLE mai mulyte servicii nefolositoare (am citit ce face fiecare !) Intre timp am dat DISABLE si la placa de retea (din Control Panel) pt ca nu mai folosesc momentan placa. Acum XP merge cu mult mai repede DAR SINGURA problema pe care o am este aceea ca sta FOARTE FOARTE mult timp ca sa-si dea shutdown .

Aceeasi problema si la Restart ! (dar parca acolo sta ceva mai putin !)

Astept chiar si 2 minute si deabia imi apare IT`s NOW SAFE ... (nu am ATX). Exista cumva vreun utilitar care sa mearga pe XP si sa dea KILL rapid la toate aplicatiile (cu toate ca eu imi inchid programele pe care le-am folosit, dar nu si pe cele din WinTaskManager ) ???
Devine cam enervanta chestia asta !

:(

#2
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
La inceput si eu am avut aceeasi problema(daca ai placa de retea e ceva normal sa astepte atat),oricum,iti pot da o solutie care s-ar putea sa mai micsoreze viteza de shutdown.Intra in CONTROL PANEL in ADMINISTRATIVE TOOLS si in sfarshit in SERVICES.Bun,aici dezactiveaza orice task de help(pt placa grafica,etc) si cel mai important care trebuie inchis e WMI ADAPTER.Sper ca ti-am fost de ajutor sau cel putin am incercat.Raspunde-mi la adresa mea de mail si zi-mi daca am rezolvat ceva.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate