Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Proiect rezidential Allegria/ Euroland in Glina

- - - - -
  • Please log in to reply
900 replies to this topic

#883
AdiPaun

AdiPaun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 17.11.2012
Buna ziua,
Intentionez sa-mi achizitionez o locuinta in Martie-Aprilie 2013.
Avand in vedere ca nu am timp sa citesc fiecare din cele aprox 50 de pagini despre acest complex, v-as ruga sa imi spuneti in mare avantajele si dezavantajele REALE ale acestui ansamblu.
Mentionez ca am o fetita de 3 ani care urmeaza sa inceapa gradinita.
Atat eu cat si sotia mea lucram in zona centrala.
Multumesc anticipat!

#884
bubuion

bubuion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.03.2007
Buna dimineata,

Si eu am gasit o casa in complexul Allegria. Am fost in aceasta saptamana sa o vad. Mi-a placut insa am cateva retineri deoarece:
- sunt extrem de multi caini comunitari (am o fetita de 3 ani)
- este mizerie foarte mare
- drumuri neasfaltate care se pot trnsforma in noroi.

Ce imi pot spune cei care stau aici de mai mult timp? Ati mai face/cumpara o casa in acelasi loc?

Va multumesc.

#885
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Am trecut eu in wekend pe centrura pe langa glina , miros insuportabil a trebuit sa dau aerul din masina pe recirculare :)

#886
uraniusradius

uraniusradius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2013
Salutare tuturor celor care locuiesc in cartierul Allegria!!!

M-am mutat de curand, mai precis in ianuarie 2013 am achizitionata o casa in regim duplex. Am terminat in mare problemele legate de acte, bransari curent, gaze, finisaje interioare, mutat etc si mai am de facut bransarea la apa (pentru a putea spune ca am terminat definitiv cu mutatul).
Sunt foarte interesat de intrarea in "comunitatea" proprietarilor din acest cartier si pentru asta va rog sa-mi spuneti cui trebuie sa ma adresez.
Vad cu parere de rau ca desi au existat multe postari, de ceva vreme nu prea mai este activitate (ma uit de mai bine de 5 saptamani si suntem tot la pagina 50 de postari).
Sunt interesat sa redeschidem putin discutiile legate de caini, transport, strazi, internet, apa si canalizare.

Multumesc

#887
bubuion

bubuion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 23.03.2007
Buna seara,

Nu mai este nimeni pe forum care locuieste in Complexul Allegria?

#888
uraniusradius

uraniusradius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2013
Salut,

Tocmai ridicam si eu aceasi intrebare Posted Image Se pare ca suntem deja 2. Te-ai mutat? Suntem vecini?

Edited by uraniusradius, 25 March 2013 - 15:57.


#889
adrianjunghina

adrianjunghina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.06.2013
Salutare

Intentionez sa cumpar un teren de 540m.

Prima mea intrebare ar fi cum pot sa aflu cine ar fi vecinii mei (in cazul in care nu este construit nimic pe teren).
Si referitor la siguranta cartierului. Fiindca citesem ca se cam fura acolo. Este adevarat? Sunt mai multe societati de paza?

Va multumesc frumos!

#890
ynelus

ynelus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.07.2013
Salutare
Intentionez sa cumpar un teren de 540m.
Prima mea intrebare ar fi cum pot sa aflu cine ar fi vecinii mei (in cazul in care nu este construit nimic pe teren).
Si referitor la siguranta cartierului. Fiindca citesem ca se cam fura acolo. Este adevarat? Sunt mai multe societati de paza?

Salutare

Si eu am achizitionat de curand un teren de 540 M.Cred ca am facut o afacere buna deaorece am deja doi vecini si sunt foarte de treaba.daca doresti iti mai recomand doua terenuri aflate aproape de mine.Cat despre hoti acestia exista oriunde,altfel nu am sti ca traim in Romania.dar nu iti face griji zona este foarte linistita.

Mai vorbim

#891
godoroja

godoroja

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.04.2014
Astazi achizitionez un lot de 540 m.p. Cum e viata acolo stimati vecini :P

#892
ynelus

ynelus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.07.2013
Felicitari!
Bun venit in Rai,este multa liniste si pana in prezent zona este excelenta.

Cine imi spune si mie cand se va instala iluminatul public in zona?
Internetul si cablul prin cine se face in zona?

#893
paul.manole

paul.manole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.06.2005
Salut. Iluminatul public nu stiu sa iti zic. Cablu TV nu exista in zona din cate stiu, ci doar televiziunea prin satelit: Orange, Romtelecom, Digi etc. Internetul prin fibra optica este tras de o firma din Oltenita, Expert-Net, dar inca nu este acoperita toata zona, depinde pe ce strada stai. Se lucreaza de destul de mult timp la supermarketul Dunarea de peste drum, dar inca nu este gata. Speram sa ii dea drumul cat de curand. In rest, liniste si aer curat. Numai bine!

#894
loredana_lory

loredana_lory

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.03.2016

View Posturaniusradius, on 20 martie 2013 - 16:43, said:

Salutare tuturor celor care locuiesc in cartierul Allegria!!!

M-am mutat de curand, mai precis in ianuarie 2013 am achizitionata o casa in regim duplex. Am terminat in mare problemele legate de acte, bransari curent, gaze, finisaje interioare, mutat etc si mai am de facut bransarea la apa (pentru a putea spune ca am terminat definitiv cu mutatul).
Sunt foarte interesat de intrarea in "comunitatea" proprietarilor din acest cartier si pentru asta va rog sa-mi spuneti cui trebuie sa ma adresez.
Vad cu parere de rau ca desi au existat multe postari, de ceva vreme nu prea mai este activitate (ma uit de mai bine de 5 saptamani si suntem tot la pagina 50 de postari).
Sunt interesat sa redeschidem putin discutiile legate de caini, transport, strazi, internet, apa si canalizare.

Multumesc

Buna,

Am vazut aseara un duplex in cartierul Alegria si sincer, ce am vazut, ne-a placut foarte mult si ne gandim serios sa cumparam acel loc. Din ce am vazut, nu sunt probleme cu apa, lumina sau canalizarea, iar lumina pe strada era. Nu am vazut caini, liniste cat cuprinde si miros...in drum spre cartier, pe soseaua de centura am simtit si era deranjant.
Daca spui ca te-ai mutat deja, cum te descurci cu cheltuielile si cu transportul?
Domnul de acolo - cel care a facut tot cartierul , spunea ca a construit o gradinita, urmeaza sa mai construiasca, avand in vedere ca are deja vreo 200 de hectare, daca nu ma insel.
Spunea ca urmeaza ca la anul sa ne ajute cu transportul si sa ne puna la dispzitie un maxi-taxi, special pentru acest complex, care sa ne duca si sa ne aduca de la metrou acasa.
Despre internet - cum merge reteaua, exista acoperire de la cei de la Expert-Net?

Crezi ca merita investitia intr-un astfel de duplex, avand in vedere ca cea mai mare parte din zi esti la munca?
Multumesc si sper sa imi raspunzi cat mai curand...chiar suntem foarte stresati si timpul este unul din acesti factori.

View Postynelus, on 06 mai 2014 - 15:49, said:

Felicitari!
Bun venit in Rai,este multa liniste si pana in prezent zona este excelenta.

Cine imi spune si mie cand se va instala iluminatul public in zona?
Internetul si cablul prin cine se face in zona?

Buna,

Eu am vizitat aseara locatia si mai exact duplexurile din cartierul Alegria. AM vazut lumina pe strada principala si de asemenea internet am inteles ca cei de la expert-Net se ocupa.
Tu locuiesti acolo?

#895
ynelus

ynelus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.07.2013
Buna,exista internet prin cablu de la Expert net,Iluminat public inca nu,iar posibilitatea de a lua Maxi se poate face la 15 minute,te ia orice masina (Oltenita,Frumusani......)

#896
Claudiu1972

Claudiu1972

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.03.2018
Va salut,
Doresc sa achizitionez o casa in aceasta zona,zona Alegria,este o casa ce nu face parte dintr-un complex rezidential, ce puteti sa-mi spuneti despre aceasta zona, nu am inteles cum in camp exista retea de apa si canalizare, de unde vin si unde se duc, am observat ca strazi exista dar nu sunt asfaltate, cum este cu reteaua de curent, pica la prima ploaie sau prima zapada sau prima rafala de vant, in totalitate acea zona se numeste Alegria adica cartierul Alegria, am citit multe pe acest forum dar observ ca nu sunt  comentarii recente.
Reteaua de cablu internet si telefonie mobila cum functioneaza,am observat ca exista si retea de gaz,daca stiti minusuri si plusuri as dorii sa le stiu de la oameni care locuesc acolo si nu de la cei interesati sa vanda.
Multumesc.

Edited by Claudiu1972, 19 March 2018 - 12:58.


#897
ady_1

ady_1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.11.2008
Referitor la utilitati va pot spune ca in acest moment exista o singura problema legata de reteaua de gaz. Pt ca nu a fost predata catre distrigaz reteaua de catre dezvoltator acestia au sistat pt moment bransarile. Ca sa dea din nou drumul trebuie facuta o expertiza asupra retelei care are cca 7 km de teava  asa ca cei interesati sa facem cat mai repede acest lucru, daca inca nu sunt pe grupul de whatsapp al cartierului sa i a legatura cu vecini pt informatii. Si cei care ai terenuri aici sa faca acelasi lucru ca altfel risca sa ramana cu ele nevandute

#898
Graciu22

Graciu22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.06.2019

View Postady_1, on 10 octombrie 2018 - 07:47, said:

Referitor la utilitati va pot spune ca in acest moment exista o singura problema legata de reteaua de gaz. Pt ca nu a fost predata catre distrigaz reteaua de catre dezvoltator acestia au sistat pt moment bransarile. Ca sa dea din nou drumul trebuie facuta o expertiza asupra retelei care are cca 7 km de teava  asa ca cei interesati sa facem cat mai repede acest lucru, daca inca nu sunt pe grupul de whatsapp al cartierului sa i a legatura cu vecini pt informatii. Si cei care ai terenuri aici sa faca acelasi lucru ca altfel risca sa ramana cu ele nevandute
Salutare, am 3 terenuri in cartier pe strada Sportului( chiar un capat de strada) si sunt interesat de grupul de pe whatsapp. Daca stii cumva cine a creat grupul sa pot fi adaugat si eu. Multumesc.

#899
Alexbrc

Alexbrc

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.12.2020
Salutare , are cineva terenuri de vanzare in Allegria / Euroland ? M-ar interesa 2-3 loturi vecine .

#900
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Cu cat se mai vinde m2 in Allegria?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate