Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Ghid complet DivX 5 si VirtualDub

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
teoretic da, numai ca cel mai bine tb, sa verifici

#20
dayana

dayana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.09.2005
Buna,

sunt noua pe acest forum,
poate este cineva care ma poate ajuta

Am o camera SONY model DCR-HC22E, am achizitionat-o luna trecuta din Grecia. Totul e ok si frumos, dar nu reusesc sa scriu de pe caseta pe CD ceea ce am filmat. Am conectat-o la calculator, dar acesta nu o vede. Am incercat cu un driver pt. USB luat de pe net pt. Windows XP, acum calculatorul vede o camera, dar cand ajunge la faza Burn CD da eroare. Exista vreun driver care sa ma ajute?
Mersi frumos

#21
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
Incearca sa transferi intii materialul pe calculator si abia dupa aia cu ajut. lui V.dub faci o trecere in 2 pasi pentru a coda materialul.

#22
Eugenmanea

Eugenmanea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.09.2005
Salut! Tocmai mi-am cumparat un JVC GR-270 din state(pe NTSC). Am invatat sa umblu cat de cat cu Virtual Dub(foarte bun ghidul ala!!), dar va intreb ca sa transfer de pe caseta MiniDV pe calculator care e cel mai bun program??Va multumesc!!

#23
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
Cel mai fain ar fi sa fac itransferul print-o placa dedicata sau un tuner tv.

#24
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Am mai dat un raspuns si ieri, dar deoarece au fost niste probleme cu forumul, vad ca a disparut.
Raspunsul este: Firewire.
Cititi pe acolo despre MiniDV si veti afla cateva lucruri interesante macar pentru cultura voastra generala. Cu acele baze, puteti trece la treaba.

Intre timp am facut un update la ghidul de AICI.
Voi splita threadul si partea despre camere video o voi muta pe aria video de aici de la ghiduri.

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 23 September 2005 - 13:18.


#25
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
care e cel mai bun filtru DEINTERLACE pentru VirtualDub?

sunt dezgustat de calitatea imaginilor in miscare dupa aplicarea filtrului :(

#26
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Incearca smart deinterlace al lui Donald Graft. S-a mai scris despre el pe aici (GunX).

enjoy,
Mtz

#27
ADI_HD

ADI_HD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.11.2005
http://download.divx...ickStart-EN.pdf ghid'ul pt. DIVX 6.0 PRO care anumite partzi schimbate fatza de 5.2 si poate crea confuzii,se bazeaza pe VirtualDub,deci il include... :),oricum acuma am vazut,explica foarte putzin fatza de primul care e complet,dar merita sa va uitatzi peste el.

Edited by ADI_HD, 27 November 2005 - 17:15.


#28
Sfatos

Sfatos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 27.02.2006

View PostGunX, on Mar 27 2004, 16:29, said:

...Copyright si Courtesy of DivX.com :
http://www.divx.com/...DivXGuide51.pdf
(click dreapta pe link - Save Target As)

Fara suparare, unde gasesc alt link, deoarece acesta nu mai functioneaza

#29
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
pe internet :)

http://www.divx.com/...divxpro/guides/

#30
bubuman

bubuman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.06.2006
Am si eu un Panasonic GS 75 si nu stiu daca am facut o alegere buna (3ccd 1,7M pix)cred ca ii ceva de capul ei.
Dar nu stiu cu ce program sa capturez (am pinacle 1.0,Main concept,Adobe Prem.6.0),si cand capturez ce setari sa fac.
Dupa ce capturez cu ce program sa convertesc sau daca mai trebuie ca sa am calitate buna.
Cand il convertesc ce setari tre sa fac (am AUtoGk,Media encoder,
Main concept)
Mersi  Mtz

#31
Mano_is

Mano_is

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 10.01.2006
Poate te-ai lamurit de cand ai postat. In linii mari captura o faci in format DV cu un soft care iti "vede" camera de filmat. Materialul il poti edita cu un soft ca Studio9 Pinnacle sau Adobe Premier (tranzitii clipuri, coloana sonora, meniu etc). Dupa editare sau direct din format DV poti exporta materialul in format mpeg2 pentru DVD. Sunt mai multe posibilitati pe care le gasesti explicate in ghidurile din forum.

Off line. Nu am gasit un ghid pentru codare DivX6 cu meniu (DMF). Exista undeva explicat?

#32
zoli1966

zoli1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 07.07.2006
Poate sa-mi spuna cineva, care ar fi problema cu VirtualDub in cazul in care de vreo 2 zile nu mai am imagine la filmele pe care incarc, deci nu mai am posibilitatea sa-l urmaresc si sa fac eventualele operatii pe ele. Am incercat toate setarile , fara nici un efect.

#33
gabriela2006

gabriela2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.11.2006
Buna ziua!
Am o problema, poate reusiti sa ma luminati!
Am un filmulet DVD Video File, cu o capacitate de 0,99 Go, am incercat sa-l compresez ca sa-l pot trimite pe mail, dar nu reusesc pentru ca ma limiteaza la 10 MB. M-am gandit ca ar putea exista solutia de a fractiona filmul in mai multe filme, care apoi arhivate ar putea fi trimise pe mail.
Ma poate ajuta cinveva? Exista un anume program care face asta?
Va multumesc anticipat pentru raspuns.

#34
neinei

neinei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 06.02.2007
chiar nu ma poate ajuta nimeni?
cum pot sa tai dintr-un film?
(din partea finala) fara "savante" prelucrari.

#35
kurtgasu

kurtgasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 21.01.2007
NeroVision dar cu toate serial nr bagate pt ca trebuie sa mearga functia de SmartEncoding,Adobe Premiere cu encodorul MainConcept la fel cu Smart Encoding,In General cu un Editor Video care are
acesta functie smechera numita SmartEncoding

#36
unudoi

unudoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 27.03.2007
Am citeva filme .avi la rezolutie mai mare de 720, motiv pentru care nu le pot vedea pe
DVD player stand-alone ("video rezolution not suported"). As dori sa imi recomandati
un program cu care sa pot schimba rezolutia.
      1. sa nu fie un program stufos, mincator de resurse (gen adobe, ulead)
      2. as dori si citeva indicatii sumare sau un link catre un tutorial
      3. recomandarea sa fie de la cineva care a facut macar o data practic operatiunea respectiva.
Multumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate