Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Africa de Sud

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
allah2

allah2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 839
  • Înscris: 06.12.2006
Ceva noutati legate de Ambasada si viza?

S-a redeschis Ambasada Africii de Sud de la Bucuresti sau sunt macar ceva zvonuri ca s-ar redeschide?

Sau trebuie obligatoriu mers pana in Budapesta?!

#74
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008
Budapesta. Suntem tratati ca ultimii oameni - alaturi de fratii bulgari. Macar ei au inca ambasada - care insa nu accepta aplicatii din Romania! Ce dreaq or face sinecuristii aia de la ambasada din Pretoria si șpagarul de Zaharescu consul in Cape Town, nu stiu. Vacanta pe viata, asta fac.

#75
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022

View Postrazvanait99, on 23 august 2018 - 15:36, said:

Mi-au recomandat cei de la Ambasada inainte sa incep procesul de obtinere a vizei sa am in cont 3000 USD


In documentele de la ambasada din Budapesta scrie sa ai minim 3000 RAND. Rand, nu dolari!

#76
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,400
  • Înscris: 08.08.2008
Danigoleman bine ai venit in viitor!
Postul meu e de acum 6 ani cand inca exista Ambasada in Bucuresti si cand nu exista o suma minima pe extras ca si conditie de obtinere a vizei. Iar la vremea aceea cei de la Ambasada din Bucuresti m-au sfatuit sa am minim 3000 de dolari in cont. Oricum cu 3000 de rand nu prea ai ce face in Africa de Sud, probabil iti ajung sa iti platesti 2 zile cazarea in Cape Town.

Edited by razvanait99, 22 April 2024 - 23:46.


#77
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008
Or fi vrut sa zica 3k zar / zi / pers., ceea ce ar avea sens.

#78
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022

 kayman, on 23 aprilie 2024 - 09:26, said:

Or fi vrut sa zica 3k zar / zi / pers., ceea ce ar avea sens.
Nu, chiar asa scriu ei, nu precizeaza ca e pe zi. Ptr un sejur intreg, normal ca e o suma ridicol de mica. Ptr zi/ persoana, pare cam mult ca limita minima, nu-s preturi asa mari acolo. Acum depinde cat se intinde fiecare, dar  preturile sunt sub Romania.

Edited by danigoleman, 23 April 2024 - 11:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate