Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Thailanda

- - - - -
  • Please log in to reply
3396 replies to this topic

#3385
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
eu nu zic sa te duci sau sa nu te duci  !  fiecare face ce doreste  si cand doreste  ,chiar nu ma intereseaza   daca cineva merge in luna iulie in Dubai  sau Thailanda  .  am inceput discutia doar referitor la preturi.   :)

#3386
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
o completare :   la anul in luna februarie  pentru  10 zile trebuie sa ma hotaresc intre Miami  si Thailanda  .  de acea  dau un ochi si pe aici  sa vad  ce ar fi mai nimerit .   :)

#3387
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

View Postfoxtian, on 22 martie 2024 - 18:00, said:

Fi complet daca tot postezi ceva   .

Vrei mai complet dacat asta?

https://www.climates...limate/thailand

Referitor la Koh Samui....

#3388
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
NU ma cita pe mine !  NU MA INTERESEAZA  Koh Samui !    am spus si o pagina mai inapoi ,, Referitor la Thailanda  , vremea .....  ''   !

#3389
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
In februarie poti sa mergi in toata Thailanda, nu conteaza unde. Dar Thailanda are o situatie meterologica monsunica, adica chiar si in sistemul uscat, poate sa ploua in draci. Iar cand ploua acolo, ploua cu adevarat, nu ce suntem noi obisnuiti. Chiar si asa in special in sistemul "uscat" ploaie este intensa, dar scurta. De multe ori se intampla ca dupa-amiaza sa ploua foarte puternic 10-30 de minute, iar dupaia revine un soare puternic care usuca totul.

Intre Miami si Thailanda cred ca as alege Thailanda. Acum depinde unde in Thailanda, si cat timp.

#3390
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

View Postfoxtian, on 25 martie 2024 - 09:45, said:

NU ma cita pe mine !  NU MA INTERESEAZA  Koh Samui !
Daca te uiti cu putina atentie, la postul #3381 user-ul #business11 se referea la vremea pe Koh Samui, iar la postul #3382 eu i-am raspuns specific pentru locatia in cauza.
Acum e problema ta daca te intereseaza sau nu Koh Samui, dar asta a fost subiectul. Daca tu vrei sa expandezi subiectul la "vremea in Thailanda", go for it.
Te-am citat doar pentru faptul ca mi-ai cerut sa fiu mai complet. Am fost destul de complet pe subiectul respectiv.

Later edit: Parca si tu m-ai citat........#3383. Eu nu ma supar....Posted Image

Edited by judas, 25 March 2024 - 16:48.


#3391
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019

View Postbusiness11, on 25 martie 2024 - 10:31, said:

Intre Miami si Thailanda cred ca as alege Thailanda. Acum depinde unde in Thailanda, si cat timp.

da , asta este dilema  ,  in principiu  am 12 zile  libere in Februarie anul viitor  . Am de ales intre Miami  si Bangkok   plus o ( sper ! ) cateva zile de plaja . Parca mai mult as dori  Thailanda . am vazut ca ai fost in Miami  si am incredere in ce spui   .

# judas  :  ma bucur  sincer ca nu te superi  !    discutam  si mai invatam de la cei care au o experienta .

#3392
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Pe langa partea financiara clar in favoarea Thailandei, ai si mai multe puncte de turism acolo, plus o cultura mult mai diferita. Pe cand Miami este un oras, care se poate vizita si merge la plaja. Frumos, interesant, dar tot Thailanda ma atrage mai mult.

Ca si distanta plus minus esti la fel. 12 zile sunt in ambele locuri ok. Dar nu as sta 12 zile in Bangkok. Daca prinzi zboruri bune, as lua din Bangkok un zbor mai departe catre o insula, cu Thai Airways ajungi peste tot la preturi foarte decente. Poti sa stai acolo 7 zile si restul in Bangkok.

#3393
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
in Bangkok  plățile in general am obs  ca ar fi  doar cash , sau  merge si cu cardul  ?

#3394
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
90% card. Eu platesc mereu cu Revolut si Wise acolo fara probleme. Chiar si multi vanzatori ambulanti au POS uri dupa ei. Infrastructura cardurilor acolo este extrem de ieftina fara de Europa.

10% cash pentru streetfood, masaj, etc.

#3395
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019

View Postbusiness11, on 28 martie 2024 - 12:56, said:

90% card. Eu platesc mereu cu Revolut ......... cash pentru streetfood, masaj, etc.  

super info  !  mersi  . imi făceam griji ca trebuie sa car cărămizi de bani dupa mine  :)

#3396
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011
Maxim 500eur in cash pentru orice chestie. Cand ai nevoie de sa schimbi cauta ghiseele Super Rich Currency Exchange, care au in general cel mai bun curs de schimb valutar.

Eu am avut 1000eur in cash in Indonezia si cand am vazut ca pot sa platesc cu cardul si in jungla am ramas uimit.

#3397
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
mersi , deja sunt aproape convins ca voi alege Thailanda  la anul in luna Februarie .   :)   in special Bangkok   neaparat

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate