Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Siemens cl75

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
SiemensCl75

SiemensCl75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.04.2007
Eu am un Siemens cl75 si zilele trecute am incercat sa gasesc cablu de transfer date pt a-mi putea scoate pozele de pe el ...niciunde nu aveau (am incercat peste tot Germanos,Vodafone,Orange...) si mi s-a recomandat sa imi iau un Usb-Infrarosu.Eu am instalat softul pt el si e ok ...problema cred ca este la telefon pt ca nu-mi apar pozele niciunde...Ce as putea sa fac ??

#2
thecodemaker

thecodemaker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.10.2006
Salut, si prietena mea are acelasi telefon si de asemenea are aceiasi problema. Am gasit cablu USB, am instalat ultima versiune de driver pentru cablul USB, am instalat ultima versiune de Mobile Phone Manager(MPM 4.06.17.31.0.1) si degeaba. Tot nu merge. Ca sa fiu mai concret, calculatorul vede cablul dar nu si telefonul.

Ca sa raspund totusi la postul anterior as putea sa-ti spun ca-ti trebuie ultima versiune de Mobile Phone Manager instalata. Dupa cate am inteles de pe net s-ar putea sa ai mai mult noroc folosind adaptorul USB-Infrarosu.  

Daca cineva a reusit totusi sa conecteze telefonul l-as ruga sa-mi spuna si mie si daca se poate cu cat mai multe amanunte.  :D

Edited by thecodemaker, 20 May 2007 - 15:07.


#3
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Ultima versiune 100% nu mai include suport pt CL75, asta daca a inclus vreodata... :)
Mai mult nu prea pot sa-ti zic...cauta versiunea 3.4.3 sau asa ceva de la MPM...

#4
florino32

florino32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 24.02.2007
DOMNILOR, AM SI EU ACEASTA PROBLEMA, AM luat un cablu dca 540 am instalat driverul , si ceva ciudat, la mobile manager dupa instalare  imi apar toate icoanele din meniu, apoi dupa ce tel se conecteaza prin smartsync,  dispar icoanele din meniul managerului si ramane doar sync, web, si options, celelalte care m-ar ajuta sa intru in telefon dispar, inca ceva, cand instalez driverul dat cu cablul, la jumatatea instalarii imi apare o eroare ceva  cu.. 1904 file ocx. failed register,  am reinstalat windows  si aceeasi eroare o da, deci in fine  nu vede telefonul chiar daca are status conected. plss care stie  care e problema??  telefonul este siemens CL 75 poppy

#5
InterCity Style

InterCity Style

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.07.2007
Salut! Si eu am un Siemens CL 75 Poppy (floare de mac). Pentru descarcarea pozelor din hard-ul mobilului este necesar sa utilizezi un adaptor de infarosu pentru computer si le descarci prin portul infrarosu de pe mobil. Odata cu achizitionarea adaptorului pentru infrarosu, in pachet se va gasi si un disc cu programul de instalare. Descarcarea pozelor se face fara probleme garantat (cel putin la mine a functionat). Oricum calitatea pozelor lasa mult de dorit, de aceea este mult mai recomandabil achizitionarea unei camere foto digitale de 5 MP si zoom optic de cel putin 3 X.

#6
georgianmar

georgianmar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.03.2007
Buna to all!!! Am si eu un Siemens CL75, am infrared la PC dar nu pot sa conectez telefonul la infrared(nu imi vede telefonul). Ori nu am eu softul bun ori nu e bun tipul de infrared. Daca stiti cum pot sa il activez si eu va rog spuneti-mi si mie si ce tip de soft a-ti folosit.

P.S:Infrared-ul la telefon merge ca am trimis poze si melodii cu el.
Multumesc Mult!!!
Bafta. :worthy:

#7
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Nici eu nu reusesc sa "vad" telefonul! IrDA.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate