Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Prelucrare imagini

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Dat fiind faptul ca mi s-a spus ca nu prea ma pricep la prelucrarea pozelor (corect oarecum), pun spre criticat doua poze. Pun originalul si rezultatul din prelucrare. Cine poate scoate ceva mai bun din originale sa-mi spuna cum se poate face.

Attached File  IMG_5013_orig.jpg   118.67K   91 downloadsAttached File  IMG_5013_small.jpg   93.62K   107 downloads

Attached File  IMG_5028_orig.jpg   122.7K   69 downloadsAttached File  IMG_5028_small.jpg   77.46K   80 downloads

#2
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
offf, tot eu...  <_<

oricum sa sti ca nu orice poza aparent buna poate fi buna, adica de exemplu in poza asta nu era cine stie ce claritate (asa pare) si asta se trage din cauza vremii


intervin cu excesul meu de saturatie

edit:

am uitat sa te intreb, tu tragi in JPG sau RAW?

Attached Files

  • Attached File  temp.jpg   164.31K   92 downloads

Edited by Cadyllac, 20 April 2007 - 23:28.


#3
Goauld

Goauld

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 17.02.2006
Mie imi place mai mult varianta lui adi. E totusi prea saturata a ta, Cadyllac.

#4
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
ai dreptate, mi se intampla f des sa imi scape mouse-ul pe saturatie   :bigwhitegrin:

#5
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007
Incerc si eu o varianta.

Attached Files

  • Attached File  Test.jpg   247.8K   61 downloads


#6
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
Cristi, nu stiu ce i-ai facut, dar ai introdus o cantitate enorma de artefacte. Si parca are prea mult contrast, ceea ce face ca unele detalii sa dispara.

#7
Cristisp

Cristisp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 29.01.2007
Daca te referi la zgomotul de imagine = artefacte ei bine el este continut in imagine, nu l-am pus eu. Cea ce dupa mine nu intotdeauna este un lucru rau. Iar lipsa de detalii in cazul unui apus de soare sau a unui peisaj cu soare si nori intregeste aura de mister a compozitiei mutand centrul de interes pe elementele naturii aflate in miscare in dauna celor statice modificand astfel dinamica fotografiei.

PS; uneori nici eu nu ma inteleg   :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate