Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Alcoolemie peste 0,80 g/L

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#127
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

View Postmanchimen, on Nov 30 2007, 19:16, said:

APA DISTILATA ?  :o :o   Tu bagi apa distilata in baterii ? Se pune antigel (adica ala cu care te dai pe par cand vrei sa-ti strici freza ce-ai facut-o cu gel), lichid de frana sau in cel mai rau caz, acid sulfuric (daca nu ai antigel sau lichid de frana la indemana).
Nici nu inteleg cum ti-a mers pana acuma, sincer .. si mai zici de mine ca nu ma pricep la telefoane ...
Acuma fara nicio gluma, stii ca odata am pus antigel in bateria masinii? in ziua aia, ce-i drept, a mers prost, dar a doua zi stii ce bine o lua? La sfert! normal, daca am cumparat baterie noua!

#128
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003

View PostGabi73C, on Nov 30 2007, 19:20, said:

Acuma fara nicio gluma, stii ca odata am pus antigel in bateria masinii? in ziua aia, ce-i drept, a mers prost, dar a doua zi stii ce bine o lua? La sfert! normal, daca am cumparat baterie noua!

:lol: Pai incearca si cu lichid de frana, vezi cum e. Ce masina ?

#129
ciprian232

ciprian232

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.09.2008
Acum cateva zile am baut pana la 4:30 am whiskey cu energizant. Dupa ce am baut am mancat si am "depus efort fizic intens", la 7:30 am suflat in alcooltest si aveam 0.70 (stiu ca in sange asta inseamna cam dublu :( ). Oare e posibil ca acest rezultat sa fie influentat de faptul ca am baut un energizant cu putin timp inainte?  
La 8:30 si 9:30 am fost la spital sa m-i se recolteze sange. La spital nu mai eram ametit ABSOLUT de loc. In afara de faptul ca eram obosit, ma simnteam de parca as fi baut doar fresh de portocale toata noaptea (eram perfect lucid). Nu stiu inca rezultatele analizelor. Pot spera sa fie sub 0.80?

#130
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003

View Postciprian232, on Sep 22 2008, 18:37, said:

Acum cateva zile am baut pana la 4:30 am whiskey cu energizant. Dupa ce am baut am mancat si am "depus efort fizic intens", la 7:30 am suflat in alcooltest si aveam 0.70 (stiu ca in sange asta inseamna cam dublu :( ). Oare e posibil ca acest rezultat sa fie influentat de faptul ca am baut un energizant cu putin timp inainte?  
La 8:30 si 9:30 am fost la spital sa m-i se recolteze sange. La spital nu mai eram ametit ABSOLUT de loc. In afara de faptul ca eram obosit, ma simnteam de parca as fi baut doar fresh de portocale toata noaptea (eram perfect lucid). Nu stiu inca rezultatele analizelor. Pot spera sa fie sub 0.80?
Pai daca zici ca ai baut whisky cu energizant si ai avut 0.70, chiar nu poti spera sa fie sub 0.80 in sange. Si eu eram perfect lucid la spital si mi-a iesit 0.90 in sange si aveam 0.48 in aerul expirat.
Bafta ... oricum, chiar daca scapi de dosar penal, cateva luni bune tot mergi pe jos. Daca nu scapi, probabil iti anuleaza permisul si ai drept de a face iara scoala de soferi dupa minim 6 luni. 6 luni + inca cateva luni de asteptare .. cum ziceam, bafta.

#131
ciprian232

ciprian232

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.09.2008
Nu prea ma mai intereseaza permisul acum... Problema este ca am nevoie de un cazier curat. O sa-mi caut un avocat.

#132
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Din cate imi aduc aminte, iti apare in cazier si daca esti sub de cercetare penala. Adica s-ar putea sa-ti apara in cazier incepand de cand iti fac astia dosarul la Politie. Nu la mult timp dupa ce vin rezultatele analizelor de sange. Nu mai stiu exact, dar intereseaza-te. Si scoate-ti repede un cazier, cat mai e curat .. ca din cate-mi amintesc, e valabil 6 luni parca.

edit: uite, citeste aici

Edited by manchimen, 22 September 2008 - 23:25.


#133
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
daca bei, un whiskey cu suc de mere, si o tequila.... ce alcoolemie poti sa ai??  :D

#134
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Depinde cat whisky, dar in orice caz e mare alcoolemia. Nu stiu sa-ti zic daca te prinde la volan ce e ... contraventie sau infractiune. Incearca si zi-ne si noua.

#135
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
whisky cred ca juma de pahar....deci tre s-o las mai moale cu bautul in club si sofatul dupa...pana acum am mizat pe faptul ca sunt femeie si nu ma opresc astia....insa tre sa revin cu picioarele pe pamant...ma fac cuminte  :rolleyes:

#136
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

View Postalina85, on Sep 23 2008, 13:37, said:

whisky cred ca juma de pahar....deci tre s-o las mai moale cu bautul in club si sofatul dupa...pana acum am mizat pe faptul ca sunt femeie si nu ma opresc astia....insa tre sa revin cu picioarele pe pamant...ma fac cuminte  :rolleyes:
e posibil sa nu-si dea seama ca esti femeie.

ps: da, ti-am vazut poza.

#137
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
:lol: :lol: :lol: :lol:    ...corect...la asta nu m-am gandit...

ai asa un spirit de observatie dezvoltat... :D

#138
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
poti sa pui, totusi, si o poza facuta dupa ce ai consumat alcool? poate asta iti reda feminitatea...

#139
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
ieri am baut in jurul orei 00:00 doua beri si apoi pe drum(cu sofer de schimb) inca o bere scurta...la ora 04:55 m-a oprit politia si mi-a iesit 0.53:((...doua probe de sange si acum astept rezultatul la sange...exista vreo sansa sa ies sub 0.80?....politistul mi-a zis k e bine daca iese sub 1.00 dar nu mai mult de 1.00...cel mai mult regret k voi pierde serviciul ptr k depind de permis...cel putin daca dureaza 8 luni ca la manchimen nicio sansa sa mai trec prin unitatea respectiva...ceva ajutor k sunt terminat moral...:(

#140
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006

View PostSirRaffy, on 5th July 2009, 17:06, said:

ieri am baut in jurul orei 00:00 doua beri si apoi pe drum(cu sofer de schimb) inca o bere scurta...la ora 04:55 m-a oprit politia si mi-a iesit 0.53:((...doua probe de sange si acum astept rezultatul la sange...exista vreo sansa sa ies sub 0.80?....politistul mi-a zis k e bine daca iese sub 1.00 dar nu mai mult de 1.00...cel mai mult regret k voi pierde serviciul ptr k depind de permis...cel putin daca dureaza 8 luni ca la manchimen nicio sansa sa mai trec prin unitatea respectiva...ceva ajutor k sunt terminat moral...:(

Răspunsul s-a cam dat mai sus:

View Postmanchimen, on 22nd September 2008, 18:45, said:

Pai daca zici ca ai baut whisky cu energizant si ai avut 0.70, chiar nu poti spera sa fie sub 0.80 in sange. Si eu eram perfect lucid la spital si mi-a iesit 0.90 in sange si aveam 0.48 in aerul expirat.

Dacă urmărești regula aia de 3 simplă, e cam la limită cu ce zice polițistul de 1.00, da nu e nevoie decât de 0.80, pe care probabil i-ai avut bine.

Dacă știi că depinzi de permis de ce te-a mâncat?... ai cam fost scărpinat, dar să știi că nu prea o să conteze care ți-e ocupația. În plus, ce-i aia... "o bere scurtă"? Adică ai golit-o rapid? Cu atât mai rău ți-ai făcut.

Edited by Silver Wolf, 07 July 2009 - 00:17.


#141
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
berea aia scurta a fost bauta in timp indelung dar era cu alcool mai putin...m-au indoit alea 2 tuborg, cu toate k eram lucid cand s-a intamplat si chiar si politistul a recunoscut asta...de atunci sa nu mai vad politisti in fata mea...animale neintelegatoare...sper doar sa nu dureze chiar atat de mult ca la manchimen...am vb cu cineva si mi-a zis ca nu s-au dus probele pentru ca nu sunt bani la medicina legala si ca daca vreau sa aflu rezultatele mai repede trebuie sa platesc o taxa de aprox. 100 lei, care mi se imputa oricum la cheltuieli de judecata...acum apare un nou semn de intrebare...se poate face o "invarteala" la medicina legala daca nici nu au plecat probele?

#142
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Se pot face oriunde, trebuie sa stii sa ajungi acolo si sa ai cash sa decartezi. Nu am mai citit topicul asta de mult, am si uitat de el :)
Sa-mi spui si mie ce mai rezolvi, sunt curios.

#143
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View PostSirRaffy, on 11th July 2009, 12:06, said:

berea aia scurta a fost bauta in timp indelung dar era cu alcool mai putin...m-au indoit alea 2 tuborg, cu toate k eram lucid cand s-a intamplat si chiar si politistul a recunoscut asta...de atunci sa nu mai vad politisti in fata mea...animale neintelegatoare...sper doar sa nu dureze chiar atat de mult ca la manchimen...am vb cu cineva si mi-a zis ca nu s-au dus probele pentru ca nu sunt bani la medicina legala si ca daca vreau sa aflu rezultatele mai repede trebuie sa platesc o taxa de aprox. 100 lei, care mi se imputa oricum la cheltuieli de judecata...acum apare un nou semn de intrebare...se poate face o "invarteala" la medicina legala daca nici nu au plecat probele?
Da cine-i animalu care conducea beat ? Ce vina au ei ca esti atat de batut in cap ? Nici sa ramai pe strazi si nu mi-ar fi mila sa-ti ridic permisu , pentru ca stiai care e pedeapsa si care sunt riscurile.

#144
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003

View PostSirRaffy, on 11th July 2009, 12:06, said:

k eram lucid ......................     sa nu mai vad politisti in fata mea...animale neintelegatoare...

Chestiile astea doua nu prea merg impreuna.Cu ce sunt ei vinovati ca ai baut tu?Eu am baut un paharel micut de tot acum 3 ani de Craciun si am facut apoi cu masina 40Km pana acasa.Drumul ala l-am facut stresat.De atunci nu conduc daca gust ( nu se pune vorba de baut) alcool.
Ale dracu de animale neintelegatoare , tu vorbesti pe limba ta de om lucid si ele grohaie pe limba lor.Nu se intelege om cu animal nu?Pe pariu ca daca nu ai fi baut te-ai fi inteles cu ei?



@Valy1 Ai dreptate

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate