Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Alcoolemie peste 0,80 g/L

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#145
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,728
  • Înscris: 03.12.2005

View PostSirRaffy, on 11th July 2009, 11:06, said:

de atunci sa nu mai vad politisti in fata mea...animale neintelegatoare...

Zi mersi ca nu te-au cazat direct la bulau noaptea aia, cum ai fi patit prin alte parti. Si cum ar fi perfect valabil.

#146
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Alcoolul si volanul nu sunt compatibile !
Pe mine ma mira ca multa lume nu intelege lucrul asta ! Nu stiu, se lasa influentati de anturaj, cedeaza propriilor dorinte sau din ce motive beau si apoi conduc !

Eu stiu citiva oameni pentru care e foarte simplu: sunt cu masina, nu beau, am baut, nu ma urc la volan !

Asta ar trebui sa fie logica pentru toata lumea !

#147
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
nu cunoasteti niciunul pe cineva in politie nu?...ei bine eu cunosc si cei care trebuiau sa ma ajute acum vin pe la mine bea 2 bidoane de bere si pleaca la volan cu sotiile treze si cu permis...cine e animal acum?asta e oftica cea mare...sau eu sunt prost k nu sunt politist?:-?

#148
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

View PostSirRaffy, on 25th July 2009, 20:12, said:

nu cunoasteti niciunul pe cineva in politie nu?...ei bine eu cunosc si cei care trebuiau sa ma ajute acum vin pe la mine bea 2 bidoane de bere si pleaca la volan cu sotiile treze si cu permis...cine e animal acum?asta e oftica cea mare...sau eu sunt prost k nu sunt politist?:-?
nu inteleg ce te intereseaza pe tine ce fac altii
regula e una singura NU te urca la volan daca ai baut
e chiar asa greu sa intelegi chestia asta.nu o bere , nu un pahar , nu o gura.
am fost la o nunta de curand si nu am baut nimic , pentru ca am vrut sa plec cat mai devreme.pe la 5 sa terminat nunta si am dormit pana la 11.dar am stiut ca trebuie sa plec repede asa ca toata seara in afara de o gura de sampanie am stat pe sucuri.

pacat totusi ca amenda pentru alcool este infima. o amenda de 3000eur ar fi super zic eu

#149
Rationalul

Rationalul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.05.2008

View PostSirRaffy, on 11th July 2009, 12:06, said:

...de atunci sa nu mai vad politisti in fata mea...animale neintelegatoare...

Nea' Nelule ( a.k.a Ion Iliescu ) asta e nick-ul tau aici ? Acum te-ai apucat si de baut ? Chiar daca ai SIR in nick cuvantul tot te-a tradat.

L.E.  sincer vorbind cred ca esti incapabil sa intelegi greseala pe care ai facut-o cand ai baut, dar si atunci cand le torni in pahar spagarilor-politisti.

Edited by Rationalul, 25 July 2009 - 21:55.


#150
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
am inteles...imi iau palme peste tot...mai ales la servici...am luat dovada pe 30 zile deocamdata si astept rezultatele la sange...nici macar nu pot sa le platesc inainte sa se duca mai repede...trebuie sa astept dupa medicina legala pana va avea bani sa le trimita...:|...asta kiar ma irita...toata "distractia" asta poate duce la 21 mil max, cu tot cu avocat...acum sa vedem rezultatele sangelui k greu mai merg...fratilor nu beti la volan cat va e viata de lunga...NEVER

#151
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
21 mil m-a costat si pe mine .. 10 mil avocatu (care nu a facut mai nimic), 10 mil amenda administrativa si 1 mil cheltuieli judiciare. Oricum, nu stiu cum de ti-au dat tie dovada pe 30 de zile ca nu se de in cazuri de astea, din cate stiu eu.

#152
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Sire, da' tu de ce-i sfatuiesti pe altii sa nu bea apoi sa se urce la volan ? De frica amenzii (banilor dati) sau de frica vreunui accident urat ? Caci daca ai face doamne fereste vreo boacana, iti garantez ca ai fi gata sa ramai in chiloti in fata la Unirea numai sa scapi.

Edited by cristi.r, 28 July 2009 - 16:24.


#153
Rationalul

Rationalul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.05.2008

View PostSirRaffy, on 27th July 2009, 22:47, said:

am inteles...imi iau palme peste tot...mai ales la servici...
...fratilor nu beti la volan cat va e viata de lunga...NEVER

E bine ca ti s-a intamplat acum cand esti la inceput si doar atat ( 21 milioane  :wallbash: . Poti sa fii fericit ca nu a fost mai grav.

Uite ce se intampla intr-un moment de neatentie, si la un sofer cu ceva mai multa experienta, din cate banuiesc eu.

http://videonews.ro/...-grave-in-Iasi/

#154
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Peste toate cacaturile neprevazute care se pot intampla si asupra carora nu poti interveni, mai adaugi si alcoolul !!! Bun asa !

#155
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
ce pot sa zic...am gasit avocat cu 3 mil la fel de bun...ajutorul sefului...:D...deci in cazul asta totul poate duce la max 15 mil...dar intr-adevar nu se rezulta nimic la bani...si pun pariu ca daca ar citi mai multi thread-uri de genul asta s-ar gandi de 3 ori inainte de a face ceva de genul...eu unul nu am citit...si chiar dak m-am urcat baut la volan, nu am iesit in afara orasului(decat su sofer de schimb) si dak am mers in oras(pe centura) am avut prostul noroc sa gasesc filtru ptr k ei cam asa stau, la orele diminetii(ora mea fiind in jur de 5), daca era sa merg la ora 9:30 nu era nici urma de politist pe drum...oare asta sa nu fie o eroare de procedura in cazul asta? sau e lenea mare pe politisti sa puna filtru la 50 masini care trec la ora 9:30...asa mai bine trag chiulul la 5 care trec la ora 5:00...asta ne ocupa tot timpul...inceputul il stiti si voi

#156
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,728
  • Înscris: 03.12.2005
Mai conteaza? Puteai sa conduci si-n cucu gol, daca nu erai baut n-aveai probleme.

#157
SirRaffy

SirRaffy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 19.05.2008
ieri am platit analizele la sange...nu stiu de ce dureaza atat:-?...voua dupa cat timp v-a venit sangele si cum v-a venit?...mi se pare ceva putred aici...:-?

#158
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,728
  • Înscris: 03.12.2005
Uite cum e la altii, zi mersi ca e doar atat la noi: http://www.howtogerm...ges/expat2.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate