Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Rezolutie nativa 15" si 17"

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Salut .Vreau sa iau un LCD dar de diagonala mica pentru ca eu pe calculator ma joc numai jocuri vechi cu rezolutii incepand cu 320x240 . De aceea m-am gandit la un 15" care are 1024 x 768 nativ .
Daca are cineva niste recomandari privind monitorele de 15" astept pm .Eu am vazut un review foarte bun pentru LG 1530P ( castigator in testul Chip acum cativa ani ) . Bineinteles ca asa ceva gasesc acum numai la sh

Intrebare : Dar daca se joaca pe un 17" intr-o fereastra de 1024x768 se va vedea la fel ca fullscreen-ul pe 15" ? Ma refer la pixelii mariti,interpolarea ,stiti voi ..Pentru ca daca se vede la fel sa zicem ca as putea sa le joc si windowed si sa iau unul nou de 17"..Astept parerile voastre .

#2
biceman

biceman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 922
  • Înscris: 19.06.2006
Daca jocul merge pe 1024x768 se vede luna pe oricare monitor fullscreen (daca monitorul are rez. nativa 1024x768). In rest la jocuri pe rezolutii mai mici trebuie sa tii cont de marimea pixelului de la monitor (pixeli mari => imagine stearsa la interpolare)
PS. Eu am monitor WIDE 1440x900, cu 0.284 mm dot pitch si se vede acceptabil (se poate juca fara sa fiu deranjat jocuri cu rezolutii de 800x600 sau mai mari). Intr-adevar, 320x240 e oribil pe LCD

Edited by biceman, 18 April 2007 - 14:52.


#3
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Sa presupunem ca se joaca in modul window pe un 17" , o fereastra de 1024 x 768 .
Acea fereastra va avea aceeasi dimensiune cu un fullscreen de pe un monitor de 15 " , nu ? Dar pe care din ele va fi imaginea mai buna,sau vor fi la fel ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate