Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 

UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
merwizard

merwizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 29.01.2006
"Reanimez" si eu acest topic cu urmatorul link:

http://blogs.zdnet.com/Ou/?p=852

in care George Ou explica de ce acest mecanim de limitare al conexiunilor facute pe torrent si de ce apare el mai ales la providerii de cablu.

La ora actuala as avea banda de 3 mbps la UPC, insa, din pacate seara de cele mai multe ori ,nu reusesc viteze mai mari de 512 kbps. Aceasta nu pe torrente, ci pe orice fel de legatura, inclusiv web. Situatia se imbunatateste de abia noaptea tarziu.

#128
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Mă, hai să lăsăm Comcast în pace o dată pentru totdeauna. Ce face Comcast nu se regăsește la UPC/Chello și nu are absolut nici o relevanță. E altă tehnologie și altă legislație.

Ăștia fac filtrare pe BT și limitare de bandă pe paliere orare. Asta în timp ce în reclame se laudă cu viteze mari fără să pună nici o steluță în care scrie "* best effort, nu garantăm nimic, poate să meargă ca naiba 99% din timp și o să facem limitări și filtrări pe anumite protocoale cînd avem chef". Asta-i problema la UPC.

#129
fullmaxx

fullmaxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 19.01.2007
La mine luna asta a mers de tot rahatul....
Oare sa le mai dau bani? Momentan platesc doar sa ma laud ca am net, nu pot face mai nimic... Nici macar sa vorbesc pe mess cu pretena. A trebuit sa o sun.
Sa-mi dea UPC-ul bani de telefon!

#130
zumxum

zumxum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.08.2007
daca mai stai putin, poti sa ii faci pomana de 40 de zile conexiunii tale…ca nu cred ca se mai scoala. Trist rau ce zici…

#131
Hacker_007

Hacker_007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.12.2007

View PostVennon2007, on Apr 15 2007, 16:52, said:

lool ce angajat daca eram eu aveam deja magistrala de 3gb deci nu am :cursing:


of of may vennon cum zici u ... poate t mai aud k te plangi k nuti ajunge memoria ram shi hdd-u ..... daia se strica la tn windowsu mereu......ti sa mai spus k suferi cam mult in cauza pc-ului si akm cu netu....offfff  :thumbdown:  :thumbdown:

Edited by Hacker_007, 09 December 2007 - 01:28.


#132
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004
:huh: Ceva ciudat de vreo ora: am probleme pe extern, dar nu pe toate siteurile. Din ce-mi dau seama, cele cu servere sau mirrors in Europa imi merg, cele din US nu. De exemplu, bbc.co.uk, imdb.com, merg, dar fark.com, cnn.com, nu. Confirma cineva?

#133
thedoctor

thedoctor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 23.04.2005
de se pare ca s-au suparat pe americani :coolspeak: au multe surprize in ei superprofesionistii astia din upc ...

confirm si eu bataia asta de joc pe unele situri din state si chiar cateva din europa

#134
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004
Tocmai si-a revenit.

#135
zumxum

zumxum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.08.2007
oare pentru cata vreme!?

#136
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
la mine, in cluj, pierde destul de multe pachete

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate