Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Inca o usa inchisa - godaddy.com

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Daca veti incerca sa accesati www.godaddy.com (pt cei care nu stiu, cel mai ieftin serviciu de inregistrare domenii), nu veti reusi...

Era un mister, dar azi am primit un mesaj pe o lista de discutii:

Quote

Dear ######,

     Thank you for contacting our online support. If you are attempting to access our site or use any of our services from Romania, you will not be granted access.  
Romania was blocked from using our site or services for fraud reasons.  
You should no longer have access to our site or services even
if you have already made a purchase.

Please let us know if we can help you in any other way. You may also wish to read through some of the frequently asked questions on our Support

Forum: supportwebsite.com

     Sincerely,
     Robert N.

     GoDaddy.com
     Customer Service Representative

Concluzia?

Nu stiu ce sa mai zic, dar credeam ca au scazut infractiunile romanasilor nostri pe internet, dar cred ca m-am inselat.
Am un gust amar in gura si mi-am adus aminte ca suntem total necivilizati; mai mult, la prea multi li se pare normal sa fure.

Macar de ar fura ceva impresionant, dar sa furi 4$ pentru inregistrarea unui domeni, care apoi nici nu va fi al tau ?
Trebuie sa fii tampit !

Ma gandesc cu groaza la deschiderea in curand a serviciului de plati online romanesti.
Parca ma vad deja la TV plangandu-ma de furturile de pe net :@

#2
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
diferenta va fi ca tu vei fi aici, cu politia si legea in spate. Ma indoiesc ca vei avea probleme. Poate cativa teribilisti inconstienti, dar care se vor constitui in exemple demne de neurmat. Problema este la infractionalitatea asta transfrontaliera e ca devine mai costisitor a urmari un delicvent decat a ignora frauda si a lua masuri de protectie pt data urmatoare. Loco se rezolva altfel probleme... in familie :)

PS: incepe sa-mi fie jena si de hotii nostri. Nici la hotie nu suntem buni... auzi, sa furam de 4$... :)

#3
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Am incecat si eu si nu merge, insa cu un proxy din Italia merge, degeaba au blocat pentru Romania, pentru ca cine stie sa foloseasca un proxy strain tot va reusi sa intre sa cumpere..

#4

  • Grup: Guests
  • Înscris: --
De la mine merge.

#5
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
Tocmai mi-am inregistrat un domeniu la godaddy.com si am platit cu Taifun, totul in regula. E alarma falsa.

#6
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
la mine nu a mers.
oricum, solutia lor este de tot rahatul, daca au inchis serviciul, pur si simplu.
nu poti lua decizia in ce priveste o tara doar pentru cativa idioti.
inca nu imi dau seama cine sunt idiotii mai mari: aia de la noi, care fura sau aia de acolo pentru ca s-au "protejat".

#7
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
nici la mine nu merge

poate se iau dupa host ... daca nu se termina in .ro sau daca ai doar IP te lasa

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Dand un click pe un referer am site-ului softpedia.com

http://www.searchpix.....d screensaver

Ma intampina un mesaj :

Quote

Your country is blocked !!!

WTF ???

#9
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Nice...

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate