Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Liar, Liar

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Citind aceasta stire  nu m-am putu abtine sa nu-mi aduc aminte de celebrul film si mai mult, sa-mi imaginez cum vor sta treburile in 10 ani sa zicem...  :D

Va dati seama ce va insemnna sa NU POTI sa minti ? De multe ori mintim din comoditate, sau poate din lene.. cateodata imi este lene sa explic unui cretin 100 de lucruri si atunci mai bine il mint.. etc etc. Sa nu mai vorbesc de minciunile "nevinovate" servite consoartei cu atata nonsalanta cand vine vorba de anumite treburi "barbatesti"  :drac:

Cum va fi cand nevasta ce acum 10 ani avea 50Kg si acum a trecut binisor de 70Kg va va intreba  "- Ma mai iubesti puisor ?" :D:D
Nici nu vreau sa ma gandesc... brrrr. Vin vremuri grele!

Cate afaceri se vor sfarsit prost ? CUM va mai castiga un om politic in Romania ALEGERILE ? Chiar.. v-ati gandit la asta ?

Cum vom mai vota daca din 10 candidati TOTI ne vor minti pe fata ? :D Incep sa ma intreb daca nu cumva cei de la UE au deja un asemenea aparat si de aici si recentele probleme cu aderarea.

Dati dreaqului astia dom'le. Nici sa mai minti nu o sa mai poti  :D

Traiasca UE si NATO si sa aiba viata lunga conducatorul nostru iubit!  ;Lmaster;    (cat se mai poate :D:D:D)

#2
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
Catalin, dupa ce se va raspandi acest aparat, pasul imediat urmator va fi "invatarea artei de a minti". Aceste aparate, probabil ca si detectoarele de minciuni clasice nu pot depista decat falsurile evidente. Un actor sau un individ antrenat il poate pacali fara probleme. Culmea este ca antrenamentul nu este deloc greu. Unii (vezi aici mincinosii congenitali, laudarosii patologici etc.) reusesc nativ sa faca asta. Pulsul sau inflexiunile vocii nu se schimba decat daca tu, cel care vorbesti, constientizezi minciuna.
Desigur, asa cum spuneai, probabil v-a afecta relatiile personale cel mult cele mici de grup. Un politician sau un om de afaceri demn de acest nume va reusi intotdeauna sa "treaca testul" pentru ca el, in primul rand, inainte de a servi o minciuna se pregateste pentru asta.
In concluzie probabil ca va apare un nou sport... sau o noua meserie...

#3
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
nu mi-as face prea multe probleme deja cred ca exita alta firma care face un gadget care sa pacaleasca acest tip de detector de minciuni

politicienii cred ca pana acum au devenit atat de abili incat ii conectzi la trei detectoare si tot te mint fara probleme

#4
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
pariez ca americanii nu au facut teste si pe romani :drac:

daca te gandesti sa-l inseli, sigur vei putea;

sa inceapa aia sa-si vanda ochelarii, ca apar unii care scot cartea [howto] cheat V ;

DACA tehnologia era folosita pt US army, aia sigur au gasit o metoda de a induce in eroare, stiu ei ce stiu, si deja fac pariu ca soldatii din SEAL si alte trupe mai bazate, au absolvit deja cursul bazat pe cartea  de mai sus

#5
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
cre ca cel mai simplu este sa minti din toata inima sa crezi si tu ceea ce spui

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate