Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 

Orange WAP

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#1
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Nu am folosit wap-ul orange-ului de mai bine de 4 luni de zile, dar zilele astea eram curios sa vad cateva scoruri la niste meciuri de fotbal si surpriza nu mai merge opera mini  :huh:, profilele sunt ok, browserul telefonului merge (dar binenteles ca nu se comapra cu opera :confuzzled: ) si ambele ies prin acelasi profil adica apn wap. Intrebare: voua va mai merge opera mini prin apn wap? sa stiu daca e de la mine sau de la ei.

#2
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004

View PostBobby_ro, on Mar 24 2007, 04:14, said:

Nu am folosit wap-ul orange-ului de mai bine de 4 luni de zile, dar zilele astea eram curios sa vad cateva scoruri la niste meciuri de fotbal si surpriza nu mai merge opera mini  :huh:, profilele sunt ok, browserul telefonului merge (dar binenteles ca nu se comapra cu opera :confuzzled: ) si ambele ies prin acelasi profil adica apn wap. Intrebare: voua va mai merge opera mini prin apn wap? sa stiu daca e de la mine sau de la ei.

1. instaleaza-ti ultima versiune de opera mini!
2. opera mini se conecteaza cu apn "internet" si nu "wap"

#3
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Da, am instalat ultima versiune 3.0 parca, dar cum am spus si mai sus in urma cu ~4 luni cand m-am mai dat pe net cu opera de pe telefon mergea cu apn wap fara probleme, chiar aveam wap unlimited pe vremea aia :) si de aici si intrebarea mea daca e de la mine sau de la "ei". Intradevar cu apn internet merge si acum asta vasusem si eu.

#4
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Ultima versiune Opera Mini merge foarte bine am verificat pe un SE k610 i ! B)

Edited by Teophileos, 24 March 2007 - 17:04.


#5
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Opera Mini v3.0 merge cu apn "wap" !
Cine ti-a spus tie ca numai cu apn "internet" ?
Depinde si de telefonul pe care i-l ai...!

#6
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
k750i este telefonul. Nu stiu ce sa zic dar pe apn wap nu vrea nici mort, ma repet: setarile sunt corect browserul telefonului merge cu anp wap dar opera nu! se chinuie sa se conecteze si dupa un timp da eroarea "there was a problem connecting..." interesant totusi pt ca de trimis trimite si primeste date, :huh:  resetand contorul de date al telefonului si incercand sa intru pe internet cu opera vad ca trimite si primeste dar tot da eroare. Am reinstalat si opera, am refacut si profilele si manual si automat si tot nu vrea pe wap, in schimb pe apn internet nu comenteaza nimic ^_^

Edited by Bobby_ro, 24 March 2007 - 18:14.


#7
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Incearca din nou!
Downloadeaza Opera Mini de pe site-ul  wap.getjar.com
Cine stie? poate e o varianta cracked cea pe care o folosesc eu de i-mi permite accesul cu apn "wap".
Succes! si sa-mi spui ce ai rezolvat pentru ca si eu tot K750i am.
Info: sa nu uiti sa-i dai restart la tel.

#8
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,629
  • Înscris: 20.10.2006
Exista o varianta care merge pe orice telefon cu apn wap, cea care are suport proxy. :)

#9
Eclectic

Eclectic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 12.06.2006
Pai daca merge cu apn internet, de ce te coclesti la wap ?  :rolleyes:

#10
LeventeCWN

LeventeCWN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.07.2006
Pe K700i merge fara probleme pe apn wap cu WAP Unlimited de la Orange.
Opera instalat de la ei de pe site folosind browserul telefonului pentru a ajunge acolo si de acolo download + install.

#11
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Ei uite ca astazi am incercat pe un alt telfon (D500) al unui prieten si nici acolo nu merge cu apn wap,  :huh: nu stiu cum la uni dintre voi va mai merge si acum, anul trecut mergea si la mine acu` nu.

Quote

Pai daca merge cu apn internet, de ce te coclesti la wap ?
Ma batea gandul pt un wap unlimted luna asta :)

Quote

Exista o varianta care merge pe orice telefon cu apn wap, cea care are suport proxy
Si care ar fii aceea? pt ca si la 3.0 (ultima versiune) are la setings mod de conectare "socket" si "http" acelasi rezultat cu amandoua "there was a problem connecting"

#12
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Pe site-ul GetJar.com, Opera Mini este in versiunea 3.1 si aceasta e ultima versiune pe care o folosesc eu.
Conexiunea la mine e http atat la setarile telefonului cat si la opera.
Schimba toate setarile in modul http, si pastreaza nemodificat apn "wap".

#13
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Nu a mai fost nevoie de opera de pe getjar am scos-o la capat cu 3.0  :clapping:. Partial dupa ideea lui @loveparade in opera era setat si la mine pe http dar in profilul wap mod internet era "wap" am pus http dupa cum ai spus si nimic, nu mai mergea nici browserul din telefon, insa am schimbat portul din 8080 cat era la wap cu 8799 si merge  :thumbup:  apn a ramas tot wap. Miam dat seama de port comparand setarile trimise automat pe telefon de pe site-ul orange cu acelea pt setat manual tot de acolo, si am observat o mica mare diferenta, cele trimise automat vin cu mod internet wap si port 8080 dar cele manuale sunt mod http si port 8799 :huh:  :w00t: cum naiba nu stiu, asta o puteti vedea si voi daca vreti sa faceti axperimente :)

PS: @loveparade uitate de curiozitate ce port ai la profilul cu anp wap.
Btw, thx pt idee :cheers:

#14
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Da, recunosc. Eu folosesc portul 8080. Acuma nu stiu ce sa zic. Mie mi se pare mai "stabil" portul asta decat 8799.
Fiecare cum ii merge...

#15
dunca

dunca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.11.2005
Am si eu o rugaminte...poate sa imi trimita si mie cineva setarile pt internet profiles sa mearga aplicatiile de internet pe sony ericsson K750i ?? (cum ar fi opera mini ,etc.) La adresa [email protected]. PLSSSSSSSSS

#16
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postdunca, on Mar 30 2007, 18:23, said:

Am si eu o rugaminte...poate sa imi trimita si mie cineva setarile pt internet profiles sa mearga aplicatiile de internet pe sony ericsson K750i ?? (cum ar fi opera mini ,etc.) La adresa [email protected]. PLSSSSSSSSS
Setarile ti le trimiti tu pe telefon de pe site-ul orange nu ti le poate trimite nimeni pe adresa de email  :P
Daca ai cartela prepay intra aici, iar daca ai abonament de aici, citeste cu atentie acolo pt ca e scris tot pas cu pas, pt eventualele probleme pe care le poti avea dupa ce faci setarile citeste acest topic :).

#17
dunca

dunca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.11.2005

View PostBobby_ro, on Mar 30 2007, 19:30, said:

Setarile ti le trimiti tu pe telefon de pe site-ul orange nu ti le poate trimite nimeni pe adresa de email  :P
Daca ai cartela prepay intra aici, iar daca ai abonament de aici, citeste cu atentie acolo pt ca e scris tot pas cu pas, pt eventualele probleme pe care le poti avea dupa ce faci setarile citeste acest topic :).

Le am facut setarile de la orange si merge wap-ul pe telefon dar doar prin browser-ul telefonului. Daca vreau sa intru prin opera mini 3.0 nu imi merge imi spune connection failed cand intru prima oara :( de ce oare ?

#18
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Dute la setari > suport conectare > setari pt java si alege profilul "orange world" sau "orange wap gprs" si incearca sa te conectezi din nou din opera. Daca tot nu merge revino inapoi la setari pt java > selecteza profilul pe care l-ai pus mai sus si apsa "mai mult" > setari si schimba la "mod internet" din wap pune HTTP, dute putin mai jos la "numar port" si in loc de 8080 cat e acum pune 8799.
Pentru aceasi problema am deschis si eu topicul si la mine sa rezolvat schimband cele de mai sus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate