Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...
 

GPS Galatea 2106

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
andySF

andySF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 03.05.2002
Salutare, am si eu o dilema, mi-a adus cineva un GPS Galatea 2106 . Imi spune si mie cineva ce fel de versiuni de harti suporta acest device...:| ca am gasit cam 4 modele prinre care igo nu merge...sau eu am pus pe card directorul igo..oare il citeste singur?

#2
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
Este un PNA cu WinCE 4.2.Teoretic, trebuie sa mearga toate navi pt.PNA din familia iGO. Trebuie insa deblocat!

#3
andySF

andySF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 03.05.2002
nu-mi spune si mie cineva cum instalez igo pe device-ul asta ca peste tot vad ca tre sa rulez setup.exe dar nu am un browser de fisiere sau ceva asemanator ca sa vad ce am pe card....pls

#4
don_robertinho

don_robertinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.04.2006

View PostandySF, on Mar 25 2007, 17:32, said:

nu-mi spune si mie cineva cum instalez igo pe device-ul asta ca peste tot vad ca tre sa rulez setup.exe dar nu am un browser de fisiere sau ceva asemanator ca sa vad ce am pe card....pls
am si eu un gps galatea 2106 si nu gasesc soft pentru el , nici macar nu mi-l vede calculatoru , cum facem sa-mi dai si mie id-ul tau sa putem vorbi , poate rezolv si eu problema...

#5
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postdon_robertinho, on Aug 10 2007, 16:12, said:

am si eu un gps galatea 2106 si nu gasesc soft pentru el , nici macar nu mi-l vede calculatoru , cum facem sa-mi dai si mie id-ul tau sa putem vorbi , poate rezolv si eu problema...

...si nici nu o sa gasesti cu harti pentru RO!
Singura solutie, sa-i schimbi softul de navi.
Nu-mi cere sa postez solutia! ;)

#6
sedan5000

sedan5000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 12.08.2007

View Postdon_robertinho, on Aug 10 2007, 16:12, said:

am si eu un gps galatea 2106 si nu gasesc soft pentru el , nici macar nu mi-l vede calculatoru , cum facem sa-mi dai si mie id-ul tau sa putem vorbi , poate rezolv si eu problema...
aceiasi treaba patesc si eu cu un car trek 400. l-am intors pe tote fetele si degeaba. are doar harta germaniei . el se conecteaza (cred) la satelit dar sageata se afla pe un fond albastru probabil unde nu are harta pe zona in care se afla. v-as fi recunoscator daca m-ar invata cineva cum se schimba softul de nav

#7
dayshadowro

dayshadowro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2007
Salutare,nu stiu cum am facut de m-am pricopsit si eu cu acelasi Gps Supratech Galatea2106,aceleasi bube nu reusesc sa instalez igo si nici miomap hartile lui standard fiind doar Portugalia si Spania.V-as ruga frumos sa ma sfatuiti si pe mine pas cu pas cum sa instalez unul din cele 2 sisteme de navigare.Va multumesc anticipat

#8
NeKbv

NeKbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.07.2008
Desi nu stiu daca acest GPS include vreun soft... am sa ma ris sa fac cerere pentru aceasta.
Sunt 0 in legatura cu GPS-urile

#9
toXXik

toXXik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 22.02.2005
Am avut si eu un supratech triton XL cand am fost in spania, dar l-am lasat acolo :))

Solutia e simpla, trebuie sa creati doua fisiere .ini pe card si apoi sa resetati aparatul.

Va boota windows CE din care veti putea (cred) lansa orice navigator. Mie mi-a mers doar MIO fara probleme. GARMIN din pacate nu functioneaza, nu gaseste modulul gps (care era pe COM3 parca), sunt destule hackuri pentru garmin pe supratech dar mai rau strica treaba decat o repara.

REVIN cu detalii cand gasesc instructiunile, nu mai tin minte unde le-am lasat.

O seara placuta

Edited by toXXik, 31 July 2009 - 20:25.


#10
mishelul

mishelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.03.2009
un prieten de-al meu are un galatea 2106 si ar vrea sa puna tomtom
eu am un lg ln500 si am reusit sa pun tomtom-ul dupa ce am citit pe forum
as vrea sa i-l pun si pe aparatul sau insa nu gasesc nimic
si ma preseaza
am reusit sa pun igo insa el vrea tomtom
ma puteti ajuta?

#11
mishelul

mishelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.03.2009

View Postmishelul, on 8th September 2009, 14:55, said:

un prieten de-al meu are un galatea 2106 si ar vrea sa puna tomtom
eu am un lg ln500 si am reusit sa pun tomtom-ul dupa ce am citit pe forum
as vrea sa i-l pun si pe aparatul sau insa nu gasesc nimic
si ma preseaza
am reusit sa pun igo insa el vrea tomtom
ma puteti ajuta?
am incercat dupa metoda pusa de demonfatal dar se opreste cand initializeaza la ecranul de inceput cu tomtom
si ramane asa blocat nu se mai misca
am deschis cateva fisiere cu notepad si am vazut ca ca multe cai de rulare au sdmc in loc de storage card
am schimbat pe unde am gasit dar nimic
help!

#12
bebe2oo9

bebe2oo9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.11.2009
am si eu un supratech galatea si nu are decat portugalia si spania pe el.....ma poate ajuta si pe mine cineva pt a pune si harta romaniei?......sunt cam afon in gps-uri, deci ma poate ajuta cineva pas cu pas....fac cinste...ms

#13
Andru001

Andru001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.01.2010

View PosttoXXik, on 31st July 2009, 20:24, said:

Am avut si eu un supratech triton XL cand am fost in spania, dar l-am lasat acolo :))

Solutia e simpla, trebuie sa creati doua fisiere .ini pe card si apoi sa resetati aparatul.

Va boota windows CE din care veti putea (cred) lansa orice navigator. Mie mi-a mers doar MIO fara probleme. GARMIN din pacate nu functioneaza, nu gaseste modulul gps (care era pe COM3 parca), sunt destule hackuri pentru garmin pe supratech dar mai rau strica treaba decat o repara.

REVIN cu detalii cand gasesc instructiunile, nu mai tin minte unde le-am lasat.

O seara placuta


salut poti sa ma ajuti si pe mine cu instructiunile de deblocare pt supratech triton xl
Stima.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate