Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Caut investitor

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
raluca_risca

raluca_risca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.10.2006

View Postsnfc21, on Mar 25 2007, 16:02, said:

massacre = sau te poti duce la emisiunea aia de pe TVR2 - in arena leilor (sau cum s-o numi). Iti expui proiectul si poti primi banii respectivi daca reusesti sa convingi pe cei carora le expui proiectul.
Chiar la emisiunea de saptamana trecuta a fost unul cu aceeasi afacere ca al lui. Nu cumva o fi el? :naughty:

#20
Dani Mois

Dani Mois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 11.02.2007

View Postraluca_risca, on Mar 27 2007, 17:39, said:

Chiar la emisiunea de saptamana trecuta a fost unul cu aceeasi afacere ca al lui. Nu cumva o fi el? :naughty:

Daca afacerea ar fi valabila, l-as ruga eu sa accepte bani de la mine...

#21
justasking

justasking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 21.07.2006
problema principala e ca piata e deja saturata; daca veneai acum 3-4 ani si puteai sa aduci extern convenabil faceai treaba...sau te transformai in RDS/UPC/RTC niste mamuti fara creier, fara mama fara tata, cu angajati roboti (sau cel putin cei ce au contact direct cu clientul...)

#22
atalbu

atalbu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.12.2004
Cred ca Dani Mois vorbeste despre Clicknet, dar e usor confuz. Probabil de la numaratul meleoanelor de importuri.

Afacerea e cat se poate de viabila. Vezi ca in curand o sa ai si CPS (ANRC-ul zice ca e deja functional, dar Romtelecomul o da la intors), si nu stiu daca se merita sa ai infrastructura proprie. Liniile RTC in oras sunt digitale?

#23
kosfunny

kosfunny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.02.2006
Omul cauta un investitor. Nu cred ca am vazut sa va ceara sfaturi in legatura cu afacerea.
Ce le mai place unora sa se bage aiurea in seama!

#24
massacre

massacre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 03.05.2006

View Postatalbu, on Mar 28 2007, 11:00, said:

Cred ca Dani Mois vorbeste despre Clicknet, dar e usor confuz. Probabil de la numaratul meleoanelor de importuri.

Afacerea e cat se poate de viabila. Vezi ca in curand o sa ai si CPS (ANRC-ul zice ca e deja functional, dar Romtelecomul o da la intors), si nu stiu daca se merita sa ai infrastructura proprie. Liniile RTC in oras sunt digitale?

Merci pt sustinere. La restu mesajelor nu mai raspund ca nu are rost. am inteles ce fel de oameni sunt pe forumul acesta. toti vor cat mai multe detalii tehnice. as da aceste detalii unui om care pare nu interesat nu unor nesimtiti care stau si scriu pe aici numai ca sa ii enerveze pe altii.

#25
snfc21

snfc21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 26.01.2006
sau alta idee: fonduri rambursabile sau nerambursabile de la uniunea europeana . Teoretic poti apela la firme de consultanta care iti fac proiectul si-asa mai departe, practic cred ca mai bine-l faci tu si apoi il duci la ei doar ca sa il "aranjeze in pagina", intr-un format mai "european" (de fapt il duci sa-l depuna ei, etc). Din auzite zic ca firmele respective iti cer un procent de X % din valoarea pe care o primesti (daca o primesti). Concret stiu de mahari de prin Cta care au obtinut bani finantare de la UE pentru diverse proiecte de genul asta (cum ar fi internet in nu stiu ce comuna).  

Poate e o alternativa viabila si pentru tine fiindca asociat = probleme mereu.

daca te-am plictisit, imi cer scuze.

#26
massacre

massacre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 03.05.2006

View Postsnfc21, on Mar 28 2007, 20:31, said:

sau alta idee: fonduri rambursabile sau nerambursabile de la uniunea europeana . Teoretic poti apela la firme de consultanta care iti fac proiectul si-asa mai departe, practic cred ca mai bine-l faci tu si apoi il duci la ei doar ca sa il "aranjeze in pagina", intr-un format mai "european" (de fapt il duci sa-l depuna ei, etc). Din auzite zic ca firmele respective iti cer un procent de X % din valoarea pe care o primesti (daca o primesti). Concret stiu de mahari de prin Cta care au obtinut bani finantare de la UE pentru diverse proiecte de genul asta (cum ar fi internet in nu stiu ce comuna).  

Poate e o alternativa viabila si pentru tine fiindca asociat = probleme mereu.

daca te-am plictisit, imi cer scuze.

M-am interesat si de fonduri europene, dar deja ii pre tarziu. Dosarul trebuia depus para pana la sfarsitul lui ianuarie.

#27
snfc21

snfc21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 26.01.2006

View Postmassacre, on Mar 29 2007, 10:19, said:

M-am interesat si de fonduri europene, dar deja ii pre tarziu. Dosarul trebuia depus para pana la sfarsitul lui ianuarie.

de cati bani ai nevoie ? msg me private

#28
xoo

xoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 16.10.2005
Fondurile europene sunt doar pentru dezvoltarea de servicii in acest domeniu. Este specificat clar, nimic pentru retea/infrastructura.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate