Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Cum (si cu ce) faci downloadul un site care are aprox 225000 (!) fisiere mici

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Adius

Adius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 18.03.2002
Cum (si cu ce) faci downloadul un site care are aprox. 225000 fisiere mici?

Nu sunt tampit cand pun intrebarea asta. Site-ul are aprox 1.5-2 gb, conexiunea mea la internet e deschisa permanent, si am 32-46 kb/sec la siteurile din afara tarii. Nu am nici o problema in a aduce fisiere mari (de ex filme). PCul e un Duron 700mhz, cu 256 mb ram, ruland NT5.0

Site-ul cu pricina se numeste www.codeguru.com, si este este un site excelent cu documentatie, howto-uri, exemple si cod sursa pt. VC si VB.

As vrea sa mi-l aduc pe tot. local, deoarece conexiunea este la serviciu, o las sa mearga noaptea, si as vrea ca acasa (unde nu am nici macar telefon fix), sa pot sa citesc in linishte docs-urile.  Se pare ca Offline Explorerul "intra in coma" pe la 60.000 fisiere, si "moare" pe la 130000 . La 130000 de fisiere downloaded, ocupa 200 mb ram, si merge foarte incet.

Multumesc pt sugestii,
Adius.

#2
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
.... incearca si cu HTTrack-ul ... eu mi-am luat www.codeproject.com ... ;) ... apropo, ... este un chiar mai misto si ceva mai documentat decat codeguru ...

Cretze :cya:

#3
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
Vezi sa ai pe putin atatea clustere pe hdd (225.000). Oricum pe CD nu il vei putea copia in acelasi format, limita cred ca este de 16.384 fisiere.

#4
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Vezi ca in Linux ai comanda wget cu care aduci tot ce vrei si care incearca pina iti vine ce i-ai cerut, chiar daca legatura se mai si intrerupe temporar.

#5
Moromete

Moromete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.11.2001
Incearca Offline Explorer Enterprise.
Eu sunt foarte multumit de el. Cu acest soft intradevar poti sa download-ezi tot internetul :yeah baby  :yeah baby  :yeah baby
Varianta demo o gasesti aici . Daca iti place cum merge si te satisface poti sa-l cumperi, insa este foarte scump :drac:
Baftos

#6
Adius

Adius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 18.03.2002
Partitia pt. care fac downloadul  are 8 gb, este NTFS5, cu clusteri de 2k.

Multumesc pt sugestii. Am mai lucrat azi toata ziua, si am mai rafinat filtrele (astfel incat sa-mi aduca exclusiv numai ceea ce imi trebuie).

Am sa incerc si Oflline Enterprise /HTTT trak daca nu-mi merge nici asa.

Multumesc si lui Tyby - Gaurika pt ca mi-a zis de site-ul asta (softnews). Really cool.

#7
jeffe

jeffe

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 234
  • Înscris: 29.11.2001
eu am facut treaba buna si cu Teleport Pro

#8
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
Eu am facut treaba buna numai cu Teleport Pro.

Ati auzit de WebEXE ??? Cu asta puteti face un executabil care sa contina un intreg site. Numai asa merge pus pe CD un asemenea site.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate