Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

lumini masina

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
banditu24

banditu24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 06.06.2006
salut am si eu o probleme .. as vrea sa imi fac ceva la masina ca un licurici pe toate 4 farurile .. nush cum se numeste dar am o poza care face exact asa cum imi trebuie mie .. dati click pe poza ..

Attached Files


Edited by banditu24, 20 March 2007 - 21:53.


#2
lucianf

lucianf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 03.10.2004

View Postbanditu24, on Mar 20 2007, 21:52, said:

salut am si eu o probleme .. as vrea sa imi fac ceva la masina ca un licurici pe toate 4 farurile .. nush cum se numeste dar am o poza care face exact asa cum imi trebuie mie .. dati click pe poza ..
Cu becuri clasice nu obtii efectul acela stroboscopic datorita inertiei lor.
Si parca...nu ai voie sa detii alte mijloace de avertizare sonora sau luminoasa decat cele cu care vine masina din fabrica...altfel, te ia politia la intrebari...

#3
Eugen_E

Eugen_E

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.02.2007
Nu stiu exact ce ar putea fi, cred ca e un stroboscop cu tub blitz pus in far.
In numerele mai vechi de Tehnium sunt mai multe scheme de stoboscoape cu blitz, tuburile de blitz se pot gasi in "aparatele de fotografiat" alea ieftine. S-ar putea adapta si circuitele de marire a tensiunii pentru blitz, dar trebuie modificate ca sa il declanseze repetat. E posibil sa nu tina prea mult tubul daca tot clipeste continuu.
In orice caz nu cred ca e legal. Ceva foarte ilegal ar fi cu tubul blitz vopsit in albastru  B)

#4
Ossiris

Ossiris

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 34
  • Înscris: 23.01.2007
se construiesc 3 bistabile cu led-uri albe! un circuit basculant de genul bistabil comanda doua bistabile in locul becurilor aferente care vor bascula de 2 sau 3 ori in functie de gustul tau! comanda led-urilor cu lumina alba din faruri (20 de bucati led /far sau proiector) se poate face si cu tranzistori de medie putere. Lumina lor e vizibila si ziua dar nu e aceeasi k la xenoane. explicatii sau acest montaj ti-l poate face orice electronist care are cunostintze medii de automatizari...

Edited by Ossiris, 20 March 2007 - 22:41.


#5
banditu24

banditu24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 06.06.2006
pai o schema ceva ca sa o fac si eu sau ma rog ajutati`ma si p`mine !!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate