Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Sa facem haz de necaz

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
plus3

plus3

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 03.02.2007
Dupa incheierea colaborarii nefericite dintre societatea noastra si DotCommerce Impex srl, am facut un studiu atent al acestei societati. Vizitand numeroasele pagini cu articole cu si despre dl.Matica si DotCommerce am gasit in nenumarate randuri anumite pasaje care m-au amuzat. Precizez ca de fiecare data cand am ras, nu am ras decat de mine.
  
  Extrase din articole online:
  
  November 2006 Dotcommerce Impex SRL has been closed due small amount of customers. Mr. Madalin Matica, the manager of Dotcommerce Impex SRL said that "we are sorry for all our customers but our dreams cannot be accomplished in Romania".
  (sursa: http://www.ghita.ro/....online_ro.html
  
  pe pagina .ro aflam ca Madalin Matica este directorul DotCommerce in Romania (el este si administrator al societatii), Michael Rossi este Presedinte DotCommerce LTD SUA, si se mai vehiculeaza niste nume pe pagina .us si anume: Anthony Rossi, Chris Lang, John Rigo. [Update December 3, 2006] pe site-ul Better Business Bureau nu se regasesc DotCommerce Ltd. sau DotSpan Ltd.
  (sursa: http://www.ghita.ro/....online_ro.html
  
  Aveti un model in afaceri? Daca da, cine este acesta?
  Madalin Matica: Ca model de om da afaceri : Donald Trump.
  (sursa: http://www.wall-stre....sa-fiu-platit/
  
  Serviciul este creat de CCIR In colaborare cu firma americana DotCommerce si este disponibil 24 de ore din 24, 7 zile pe saptamana. Aderarea la...
  (sursa: http://www.ccir.ro/c.....htm?langui=ro
  
  Indicatori financiari conform bilantului depus pe anul 2005 ai agentului economic cu codul unic de identificare: 15963491(DotCommerce Impex srl)
  Indicatori din DATE INFORMATIVE
  Numar mediu de salariati 9
  Tipul de activitate, conform clasificarii CAEN Comert cu amanuntul care nu se efectueaza prin magazine
  (sursa:http://www.mfinante.ro/)
  
  DotCommerce detine mai multe domenii: www.dotcommerce.ro, www.procesor.ro, www.dotcommerce.us, www.securizat.ro, www.shoppingcart.rom www.customer-service.ro, www.dotspan.ro. Domeniul www.dotcommerce.us arata o pagina pe care scrie "under construction", iar daca se acceseaza dotcommerce.us va aparea o pagina old-style (mai precis un design template oferit clientilor de catre anumiti hosteri) cu logoul "DotCommerce Limited USA". Ideea este ca puteti fi un pic derutati daca o sa cautati pe Internet deoarece www.dotcommerce.com apartine unei alte companii (tot din Boston?) care se ocupa cu gazduire si web design.
  (sursa: http://www.ghita.ro/....online_ro.html

#2
gringo6969

gringo6969

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 13.09.2003
Si seria poate fi continuata

http://pinguini.ro/d...ta-de-vrajeala/

din pacate bomba mai sare inca

#3
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.903
  • Înscris: 29.11.2001
:lol:

#4
BabyMaker

BabyMaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 165
  • Înscris: 11.12.2007

Quote

e ce cred eu ca va da (sau poate a dat) faliment firma "Dot commerce" marele procesator de plati din Bucuresti?
Simplu: pt ca sunt o adunatura de neprofesionisti.

Noi am avut contract cu dansii din ianuarie 2007. Prin luna Mai am lansat shopul avand ca procesator pe Domnul Matica marele guru al procesarilor si platilor online - vezi doamne. Initial ni s-a promis ca se poate procesa si Paypal. eram super happy (in vremea aceea paypal nu procesa pt romania direct). am si procesat 2-3 plati cu paypal. Dupa o sapt insa nu a mai mers!
Discutii, rugaminti , supportul raspundea (sau raspundea “discutam cu cei de la paypal”). cert e ca nu s-a mai rezolvat nimic (cu toate ca prin contract era prevazut) Ceea ce e ingrijorator era cum ne minteau cei de la dotcommerce (dotassure sau cum naiba ii mai chiama) ca "vezi doamne, vorbiiiim cu paypal, nu ne raspuuuund ... etc"

Buun, asta nu e nimic.

Conform contractului decontarile platilor se fac la 7 zile. Suuuper bine. dar nu se intampla niciodata. Prima plata a intrat prin august!!! deci din mai pana in august - nimic (iar aici am dovezi contabile).
Noi din August am incheiat contract cu GECAD. care s-au dovedit a fi exact OPUSUL dotcommerce. Profesionisti, support de nota 10, informatii, transparenta, facturi la timp, procesare fara incidente, o detectie de fraude de nota 10 (nu am avut nici o frauda de peste 6 luni de cand suntem la ei - iar la paypal am avut cam 5 fraude)
revenim la Dotcommerceul Maticesc  in NOIEMBRIE- am de incasat plati capturate la ei in sistem din IULIE - deci 4 luni pe putin.
Totul s-a incheiat prin Martie cand mi-au platit si ultimii bani (incasati la sfarsitul lui august)
Problema este ca nu ni se da nici o solutie. cei de la financiar imi spun mereu “n-avem ce sa facem”, iar CULMEA a fost cand doamna Isac mi-a zis la telefon “Aveam palta pregatita dar domnul matica a cheltuit banii pe altceva” . Nu vi s-ar parea strigator la cer? Si cate altele.  Dupa ce l-am spamat pe matica pe toate blogurile lui de om nesimtit mi-a raspuns in sfarsit ca imi da banii in termen de 10 zile. evident ca au devenit 100 zile.. etc etc

Ii sun saptamanal (am renuntat la apelurile zilnice pt ca incepusera sa nu imi mai faca legatura cu financiarul). Faptul ca ii suni si lasi vorba iara nu are nici o importanta.
Ei practic ar trebui sa fie niste intermediari care sa nu iti foloseasca banii, right? se pare insa ca baietii nu se tin de treaba.
n-as zice toate astea daca nu ar fi ajuns cutitul la os. si nu pt ca as avea cinestie ce sume imense la ei. sunt doar nesimtiti si ingalati! poate chiar tzepari, ramane de vazut.

Nici nu mai mentionez diferenta care este cu Gecadul. am ramas inmarmurit cand imi raspundeau la intrebari instantaneu. m-a socat cand au zis ca ma suna legat de o problema a mea - si chiar m-au sunat!! Sincer ma obisnuisem asa de mult cu mitocania si balcanismele Matica&Company, ca mi s-a parut suspect ca ePaymentul e atat de dragut cu noi. Culmea e ca pe 15 ale lunii mi-au platit - luna de luna. Deci se poate.

Concluzia: Astept cu nerabdare falimentul gheenei lui Matica. si sper sa o ia pe Clementina isac cu el in purgatoriul falitilor.
Si fiti siguri ca o sa ma duc la biserica sa ii blestem pe amandoi.

:puke: :death:  
Asa se intampla intotdeauna cand toate derapajele umane se apuca de lucruri prea mari si importante pentru ei.
Noroc cu Rebu ca inca mai fac angajari.

#5
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.993
  • Înscris: 05.11.2006
Matica Macelaru :))))  :lol:

#6
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 4.100
  • Înscris: 20.06.2007
Penal, mi-au dat lacrimile de ras...si tragic, gandindu-te cati oameni isi pun banii pe mainile unor astfel de incompetenti (din ce reiese din site-ul ala)

#7
gringo6969

gringo6969

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 13.09.2003
Se pare ca acatistele au dat rezultate. sa vedem ce face d-l matica dupa ce il executa portareii..
http://www.dailybusi...un-client-17428

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate