Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Totul despre PSP

- - - - -
  • Please log in to reply
1859 replies to this topic

#73
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postdude_jay, on Aug 13 2007, 22:25, said:

multzam de raspuns.

in aceste conditii nu prea stiu ce e de facut. consola a venit cu FW 2.81 shi pare'se ca e TA-082 (in slotul de UMD pe dreapta scrie IC1003). ce varianta vi se pare mai intzeleapta?

Stau shi ma gandesc:

- sa incerc sa downgradez shi apoi sa pun custom firmware?
- sa cumpar jocuri originale, dar la ~100 RON un joc, cu banii platiti 5 jocuri imi cumpar inca o consola in caz ca o ard pe asta..

Pareri, sfaturi, idei careva?

Thanks

downgradeaza si dupaia pune custom firmware.....n-are sens sa dai atatia bani pe jocuri originale..serios.

#74
YannickG

YannickG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2007
Salut. Am cumparat de curand un PSP; are firmware 2.01. Din cate am inteles din threadul asta, se recomanda upgradeul la 3.03OE-C. Presupun ca nu pot upgrada direct de la 2.01 la 3.03OE-C. Care sunt pasii ? Daca se poate, un link, sau cateva explicatii. Multumesc anticipat.

#75
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostYannickG, on Aug 15 2007, 13:28, said:

Salut. Am cumparat de curand un PSP; are firmware 2.01. Din cate am inteles din threadul asta, se recomanda upgradeul la 3.03OE-C. Presupun ca nu pot upgrada direct de la 2.01 la 3.03OE-C. Care sunt pasii ? Daca se poate, un link, sau cateva explicatii. Multumesc anticipat.

Downloads
Eloader
2.0/2.01 Easy Downgrader
1.50 Update

1. Copy all content of eloader099.zip to the root of your memory stick.

2. Next open the 201DG.zip file and copy the PSP folder to the root of your memory stick.

3. Next copy the v1.5 Update EBOOT.PBP (Rename to EBOOT.PBP differently) to X:\PSP\GAME\UPDATE\
You may need to create the UPDATE folder

4. Now run the downgrader via eLoader.

5. To downgrade, you need to select the set to v1.00 option (the Circle button).
This will fake your PSP to version 1.00.

6.Once you've completed the process, you can run the v1.5 Update EBOOT, directly from your PSP's

Game menu.

#76
YannickG

YannickG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2007
Iar dupa ce il downgradez la 1.5, il pot upgrada la 3.03OEC, au oricare alta versiune mai noua, nu ?

#77
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostYannickG, on Aug 15 2007, 16:17, said:

Iar dupa ce il downgradez la 1.5, il pot upgrada la 3.03OEC, au oricare alta versiune mai noua, nu ?

eu zic ca dupa ce downgradezi la 1.5 sa faci upgrade la 3.40 OE-A.

uite AICI ghid cum sa pui 3.40 OE-A

Edited by softimiu, 15 August 2007 - 16:37.


#78
YannickG

YannickG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2007
Multumesc ptr raspunsuri softimiu.

#79
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostYannickG, on Aug 15 2007, 17:56, said:

Multumesc ptr raspunsuri softimiu.

sa cresti mare   :P .
sa postezi aici daca ti-a reusit downgradeul si upgradeul, dar si daca ai alte nelamuriri.  ;)

#80
max_im_i

max_im_i

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.04.2005
Softimiu,ai facut vreodata un downgrade de la 3.40 la 1.50?Se poate face?

#81
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postmax_im_i, on Aug 16 2007, 12:13, said:

Softimiu,ai facut vreodata un downgrade de la 3.40 la 1.50?Se poate face?

eu nu am facut dar se poate face.

#82
cioak

cioak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2007
salut am si eu un psp 3.40 imi poate explica si mie cineva pas cu pas ce trebuie sa fac k sa ma joc un joc iso  :D
o explicatie pentru noobi ca sunt la inceput cu el si nu prea descurc...pls

#83
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postcioak, on Aug 16 2007, 20:56, said:

salut am si eu un psp 3.40 imi poate explica si mie cineva pas cu pas ce trebuie sa fac k sa ma joc un joc iso  :D
o explicatie pentru noobi ca sunt la inceput cu el si nu prea descurc...pls

pai trebuie sa faci upgrade la 3.50 si dupa aceea ai nevoie de jocul original Lumines ca sa downgradezi la 1.5

#84
cioak

cioak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2007
si asta e singura solutie sa imi cumpar jocu? altfel nu se poate? sau macar daca stii de unde as putea sa imi cumpar niste jocuri originale dar nu foarte scumpe

#85
YannickG

YannickG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2007

View Postsoftimiu, on Aug 15 2007, 18:27, said:

sa postezi aici daca ti-a reusit downgradeul si upgradeul, dar si daca ai alte nelamuriri.  ;)

Am reusit downgradeul la 1.0 / 1.5, apoi upgradeul la 3.40 oe-a // pana acum nu sunt deloc probleme, imi merg si jocurile originale, si iso-urile. Am intrat si pe net, toul "se misca" in regula.

Referitor la filme, pentru mp4 .. aveti cumva un converter bun si cat mai practic, care sa pastreze si ratio-ul .. si sa redea o imagine buna?

Edited by YannickG, 17 August 2007 - 01:25.


#86
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postcioak, on Aug 16 2007, 22:51, said:

si asta e singura solutie sa imi cumpar jocu? altfel nu se poate? sau macar daca stii de unde as putea sa imi cumpar niste jocuri originale dar nu foarte scumpe

da, singura solutie e Lumines. mai bine cauta pe cineva care are jocul decat sa-ti cumperi jocuri originale deoarece nu prea gasesti ieftine.

View PostYannickG, on Aug 17 2007, 02:25, said:

Am reusit downgradeul la 1.0 / 1.5, apoi upgradeul la 3.40 oe-a // pana acum nu sunt deloc probleme, imi merg si jocurile originale, si iso-urile. Am intrat si pe net, toul "se misca" in regula.

Referitor la filme, pentru mp4 .. aveti cumva un converter bun si cat mai practic, care sa pastreze si ratio-ul .. si sa redea o imagine buna?

poti folosi PSP Video 9 sau Super

#87
YannickG

YannickG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2007
PSP Video 9 (mersi de recomandare) e foarte bun, mai ales daca il folosesti si ca file manager - sa-ti copieze automat videourile pe PSP (le redenumeste / copiaza in folderele potrivite) .. in schimb, recomand One-Click conversion cu setarile ptr firmware 1.5 / 320 x 240 ptr un playback curat pe PSP; celelalte setari nu mi-au mers; daca a incercat cineva mai mult, sa ma corecteze.

***

Acum, alta intrebare.. cu CPU Speed-ul ... eu il am pe Default (care presupun ca e 222) .. am citit la unele jocuri ca se recomanda 333; apar probleme daca setez CPU Speed-ul la 333, din Recovery mode ?

***

TIP ptr muzica: eu imi organizez muzica pe foldere in functie de albume - o chestie interesanta pe care ti-o permite PSP-ul este sa vizualizezi si o imagine (tip thumbnail) langa piese, sau pe folder/album. Imaginea se ataseaza cu Media Player - folosind Advanced Tag Editor, apoi copiati albumele editate astfel in MUSIC, pe PSP si.. voila! ai si thumbnail la piese/albume. Am scris asta pentru cei care nu stiau deja..

***

Offtopic // nu inteleg de ce sunt 2 threaduri cu subiect general PSP, era mai usor de urmarit daca era unul, eventual sa le lipeasca adminii)

Edited by YannickG, 18 August 2007 - 18:59.


#88
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostYannickG, on Aug 18 2007, 19:56, said:

Acum, alta intrebare.. cu CPU Speed-ul ... eu il am pe Default (care presupun ca e 222) .. am citit la unele jocuri ca se recomanda 333; apar probleme daca setez CPU Speed-ul la 333, din Recovery mode ?

nu e nici o problema. din cate stiu eu unele jocuri cer speed mai mult si numai atunci esti nevoit sa schimbi.

Quote

Offtopic // nu inteleg de ce sunt 2 threaduri cu subiect general PSP, era mai usor de urmarit daca era unul, eventual sa le lipeasca adminii)

poate cel care a facut unul dintre threaduri nu l-a obervat pe celalalt. sau poate cine stie.....

#89
ovidiuflorin

ovidiuflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 07.02.2007
salut,poate sa ma ajute cineva cu o explicatie sau sa imi spuna,de ce nu reusesc sa fac sa imi mearga Medi Evil??!!! :cursing: ,restul jocurilor toate imi merg!!(de pe card).ca tare imi place jocul si m-as juca :confuzzled: .mersi anticipat.

#90
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postovidiuflorin, on Aug 19 2007, 20:08, said:

salut,poate sa ma ajute cineva cu o explicatie sau sa imi spuna,de ce nu reusesc sa fac sa imi mearga Medi Evil??!!! :cursing: ,restul jocurilor toate imi merg!!(de pe card).ca tare imi place jocul si m-as juca :confuzzled: .mersi anticipat.

ce firmware ai ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate