Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Totul despre PSP

- - - - -
  • Please log in to reply
1859 replies to this topic

#55
ovidiuflorin

ovidiuflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 07.02.2007
buna,zilele acestea am sa intru in posesia unui PSP cu versiunea 3.03 oe-c,vreau sa intreb ,daca o sa imi mearga toate jocurile aparute(de pe card bineinteles)?are doar demo-ul care vine in pachet si daca imi vor merge si titlurile care vor aparea in viitor sau va trebui sa upgradez firmware-ul pt asta??! multumesc anticipat.

#56
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postovidiuflorin, on Aug 5 2007, 03:23, said:

buna,zilele acestea am sa intru in posesia unui PSP cu versiunea 3.03 oe-c,vreau sa intreb ,daca o sa imi mearga toate jocurile aparute(de pe card bineinteles)?are doar demo-ul care vine in pachet si daca imi vor merge si titlurile care vor aparea in viitor sau va trebui sa upgradez firmware-ul pt asta??! multumesc anticipat.

cu 3.03 oe-c nu o sa-ti mearga jocurile aparute recent deoarece cer ultimul firmware.
ultimul firmware oficial de la sony e 3.52 ,iar ultimul custom firmware e 3.52 M33.
cu 3.52 M33 o sa-ti mearga toate jocurile de pe card.
poate asta te ajuta sa upgradezi. http://www.psp-hacks...aderdowngrader/
sau http://forums.qj.net...ere-114268.html

Edited by softimiu, 05 August 2007 - 14:24.


#57
ovidiuflorin

ovidiuflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 07.02.2007

View Postsoftimiu, on Aug 5 2007, 15:06, said:

cu 3.03 oe-c nu o sa-ti mearga jocurile aparute recent deoarece cer ultimul firmware.
ultimul firmware oficial de la sony e 3.52 ,iar ultimul custom firmware e 3.52 M33.
cu 3.52 M33 o sa-ti mearga toate jocurile de pe card.
poate asta te ajuta sa upgradezi. http://www.psp-hacks...aderdowngrader/
sau http://forums.qj.net...ere-114268.html

mersi,astept sa pun si eu mina pe consola si am sa vad atunci ce si cum?,dar sincer imi pare destul e complicat sper sa ma descurc,pot sa stric jocul daca nu fac bine ceva??!! si apropo prima data trebuie sa il downgrade la versiunea 1.50 si abia dupa acea sa-l upgrade la 3.52?!ms inca odata. :worthy:

#58
manutzu90

manutzu90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2007
Salut! Am un PSP versiunea 3.03 il am din USA nu merg jocurile de pe backup legal, asta ar insemna ca nu e modat... am citit si mai sus.. si pe alte topicuri... dar nu prea inteleg cum e cu downgrade.. si restu termenilor.. vrea cineva sa`mi explice cum sa fac sa`mi mearga jocurile? si de ce am nevoie? va rog din suflet!

Multumesc anticipat!

#59
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postmanutzu90, on Aug 8 2007, 19:28, said:

Salut! Am un PSP versiunea 3.03 il am din USA nu merg jocurile de pe backup legal, asta ar insemna ca nu e modat... am citit si mai sus.. si pe alte topicuri... dar nu prea inteleg cum e cu downgrade.. si restu termenilor.. vrea cineva sa`mi explice cum sa fac sa`mi mearga jocurile? si de ce am nevoie? va rog din suflet!

Multumesc anticipat!

culmea ca si eu am un PSP tot din USA ver 3.03. ca sa faci downgrade ai nevoie de jocul original GTA Liberty City Stories unpatched. Eu tot incerc sa gasesc pe cineva care sa aiba dar fara noroc. De unde esti? Daca reusesti sa pui mana pe joc atunci zi-mi si iti explic cum sa faci mai departe.

@ovidiuflorin o sa ma uit pe net sa vad cum trebuie sa faci si dupa aceea iti zic.

#60
ovidiuflorin

ovidiuflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 07.02.2007
@ovidiuflorin o sa ma uit pe net sa vad cum trebuie sa faci si dupa aceea iti zic.
[/quote]

buna,pina la urma mi-a ajuns jucaria :naughty: ;)  ,super(alb) foarte multumit si l-am luat si cu versiunea 3.40 0E-A .singurele nemultumiri sint ca afara pe lumina puternica ,adica pe o zi insorita nu te poti juca paraca te uiti in oglinda(ca la laptopurile cu display glosy) si mi-a venit cu 2 pixeli morti pe display :death: ,nu este deranjant pt ca nu se observa ,(si foarte slab)doar pe fond negru,dar este deranjant sa stiu ca nu este 100% ok,mai are cineva asemenea probleme sau este ceva fosrte rar si am eu un ghinion enorm :cursing: :death:  ,si apropo poate stie cineva un prog calumea si usor de folosit pt a transforma filmele pt PSP.mersi ,numai bine si spor la butonat :D .

later edit: cum pot sa scot batreia ca parca este lipita acolo!! :ciocan:

Edited by ovidiuflorin, 10 August 2007 - 01:06.


#61
The Trane

The Trane

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.08.2007
1.m-a pus naiba sa fac UPDATE la 3.52 .ca acuma nu mai merg jocurile de pe ISO  :death: :death:   :cursing:
2.Cum pot sa vad pe youtube videos ?
3.cum fac Downdate (eu am 3.52 si vreau sa am 1.50)

#62
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostThe Trane, on Aug 10 2007, 04:42, said:

1.m-a pus naiba sa fac UPDATE la 3.52 .ca acuma nu mai merg jocurile de pe ISO  :death: :death:   :cursing:
2.Cum pot sa vad pe youtube videos ?
3.cum fac Downdate (eu am 3.52 si vreau sa am 1.50)

nu poti sa faci downgrade. deci nu mai poti juca iso/cso.
ca sa vezi videouri de pe youtube --> http://www.console-addicted.com/?p=103

#63
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
unde sa copiez fisierele video ca le pot vedea? am fisiere mp4 si nu le pot vedea desi sunt pe stick.

#64
Trickz

Trickz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 20.10.2006
ai incercat in folderul VIDEO de pe ms0://VIDEO  ??

#65
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View PostNicanor, on Aug 10 2007, 12:12, said:

unde sa copiez fisierele video ca le pot vedea? am fisiere mp4 si nu le pot vedea desi sunt pe stick.

pune-le in x:\MP_ROOT\100MNV01 si denumeste-le mp4xxxxx.mp4 unde "xxxxx" sunt 5 cifre pe care le vrei tu.

#66
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003

View PostTrickz, on Aug 10 2007, 14:20, said:

ai incercat in folderul VIDEO de pe ms0://VIDEO  ??
nu am ms0, foto si mp3 le pun in /psp dar nu mere in VIdEO  de aici.


View Postsoftimiu, on Aug 10 2007, 15:36, said:

pune-le in x:\MP_ROOT\100MNV01 si denumeste-le mp4xxxxx.mp4 unde "xxxxx" sunt 5 cifre pe care le vrei tu.

le-am pus dar nu le vede, ar trebui sa apara in VIDEO, nu?

EDIT  eu am niste clipuri luate de pe yourpsp dar le-am copiat pe un pc care avea ceva syncro cu net frame, a creat niste directoare in ROOT.

Edited by Nicanor, 10 August 2007 - 16:07.


#67
Trickz

Trickz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 20.10.2006
man...ms0 adica memory stick root....adica main'ul de pe memory stick. eu pe 3.52 m33 pun filmele mp4 in  (cum a numit softimiu, poate te ajuta asa) x:/VIDEO (Scris cu litere mari, nu mici) sau x:/PSP/VIDEO (este important sa fie cu litere mari). nrk

#68
manutzu90

manutzu90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2007
am si eu o intrebare... ca sa poti intra p internet d p psp .. trebe ca psp`u sa fie modat?

thanks.

#69
dude_jay

dude_jay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.05.2005
salut. o intrebare scurta: devhook se poate instala pe orice PSP indiferent de FW sau trebuie downgradat la 1.5?

#70
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...am rezolvat, nu imi mergeau pentru ca nu erau intregi, din cate imi dau seama orice mp4 trebuie insotit de un fisier thm.  am convertit cu winavi coverter un filmulet si l-a pus in root, unde spuneati voi. deasemena cu psp shuffle (dupa ce mi-am instalat netframe1.1) am transferat de pe psp o structura de foto/muzica/video pe care am creat-o pe pc, mi le pune el singur unde trebuie.

#71
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006

View Postmanutzu90, on Aug 10 2007, 23:03, said:

am si eu o intrebare... ca sa poti intra p internet d p psp .. trebe ca psp`u sa fie modat?

thanks.

nu.

View Postdude_jay, on Aug 13 2007, 09:48, said:

salut. o intrebare scurta: devhook se poate instala pe orice PSP indiferent de FW sau trebuie downgradat la 1.5?

devhook merge numai pe 1.5. devhook simuleaza firmwareuri mai mari pentru ca unele jocuri sa mearga.
din cate stiu eu nu e asa fain 1.5 cu devhook. mai bine puneti 3.40 OE-A firmwareul si scapi de atatea complicatii.

#72
dude_jay

dude_jay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.05.2005
multzam de raspuns.

in aceste conditii nu prea stiu ce e de facut. consola a venit cu FW 2.81 shi pare'se ca e TA-082 (in slotul de UMD pe dreapta scrie IC1003). ce varianta vi se pare mai intzeleapta?

Stau shi ma gandesc:

- sa incerc sa downgradez shi apoi sa pun custom firmware?
- sa cumpar jocuri originale, dar la ~100 RON un joc, cu banii platiti 5 jocuri imi cumpar inca o consola in caz ca o ard pe asta..

Pareri, sfaturi, idei careva?

Thanks

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate