Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Primaru Constantei shi prostimea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1
PlaceBo

PlaceBo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 28.03.2003
Iar prin prostime ma refer la noi. De ce? Simplu...taxa pentru intrarea in Mamaia.

Cred ca totzi shtitzi ca vara trecuta s-au bagat nijte bariere foarte frumoase la intrarea in Mamaia, la care, daca vroiai sa intri cu mashina, trebuia sa platejti o anumita taxa.

Recent, taxa a fost scoasa ca nefiind legala. Buuuun ... ce mi-au auzit urekiushele la televizor aku' vro 2 zile? Ca "nu conteaza, o bagam la loc". Cine? Tot mazarica.  :degetele: Cum? Probabil o sa redenumeasca hotararea prin care se aplica taxa respectiva (a se vedea shi taxa de protectzie de anu' trecut, scoasa ca fiind ilegala, shi reintrodusa anul asta ca "taxa de liniste")

  :nu:

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,666
  • Înscris: 26.11.2001
Mazare e un fel de zmeu al zmeilor ;)

Nu stiu cat este de destept, dar cat stat in C-ta in timpul verii (la socrii) am observat ca "numele lui e pe toate gardurile" :)

E o manie dureroasa sa vezi Mazare si pe cosurile de gunoi !

#3
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
@Courage: in cosuri nu era? :)

#4
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Mda, da' momentan nu'i nici unu peste el. :(
Si pe langa faptu' ca debiteaza ce debiteaza pe la TeVe, mai si face. Ia de la mari si da la mici. Ce trufanda.

:cya:

#5
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eu ca sa ajung din Constanta la Navodari trebuia sa o iau pe la mama dracu' daca nu vroiam sa platesc taxa. Chiar si in satul de vacanta daca alegeam intrarea dinspre Mamaia.
La un moment dat cineva propusese sa se bage si in Bucuresti taxe pentru masinile de Constanta. Eu zic sa se bage in fiecare sat si comuna din Romania aceste taxe ca poate vor si ei sa isi faca bani pentru infrumusetarea localitatii pe baza dreptului la libera circulatie.
Si asa constantenii sunt cam plimbareti de felul lor.

Cred ca am sa fac o cerere ca sa imi fac si eu un sat la iesirea din Constanta. Poate asa ma imbogatesc si eu. Ma poate ajuta cineva? Dau si spaga. Satul va fi compus numai dintr-o ghereta unde sta portarul si o bariera manuala. Nu polueaza si nici nu aduc vreun fel de prejudicii mediului inconjuator. Din banii incasati voi face niste bariere frumoase, iar ghereta va fi din termopan. Sper ca in cateva saptamani le voi polei si cu aur. Iti vei dori sa revi.
Daca merge afacerea, voi "deschide" cateva sate la toate iesirile din Bucuresti. Vor fi tot la fel: o ghereta si o bariera. Cu aprobarea consilului local nu e problema deoarece este compus dintr-un singur membru: EU.

enjoy,
Mtz

#6
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,666
  • Înscris: 26.11.2001
Se pare ca la romani e o bola congenitala.
Nu pot intelege conceptul de lege si ilegal.

Nu conteaza ca prin ceea ce face el creaza un precedent periculos, dar el vrea sa demonstreze ca el e cel mai al dreaq si pt asta e  gata sa treaca si peste lege !

Cum ar fi ca la intrarea fiecarui oras/comun/sat sa platesti taxa de protectie ? :D
Daca nu platesti, rsiti sa iti sara o vaca nebuna in fata sau s aprinzi o grindina cu bolovanid e rau executata realistic de echipa de efecte speciale  a carciumei.

#7
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
mai nou a bagat taxa de trecere si pentru cei din judetul constanta in afara locuitorrilor constantei

oricumsigur castiga alegerile astea desi multa lume nu il suporta ii fraiereste pe saraci si naivi cu brizbrizurile lui

#8
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
bai ia sa ne lasati in pace cu taxele alea ce parca sunteti obligati sa mergeti in mamaia eu daca as fi in locul turistilor romani as boicota mamaia si as merge in alta statiune
sa vezi ce repede dispare taxa aia

#9
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 21.08.2003
..cat timp mazare va fi tinut in piept de un anume partid,va avea mana libera...toata treaba este strict politica:constanta nu a fost niciodata sub conducerea partidului respectiv,de aceea mazare a fost racolat iar mafia  are mana libera..." Constanta trebuie sa fie a noastra" a venit indicatia de la centru!...voi,de departe, nu vedeti decat varful aisbergului: taxa de intrare si autobuze vopsite;dar daca ati stii adevarata fata a caracatitei v-ati ingrozi de-a binelea..ma refer la tratamentul deloc prietenos aplicat agentilor economici care nu-s pe lista de ''prieteni'' (ne aducem aminte de micul puci de acum doua saptamani,care a fost inabusit in fasa!)...din pacate marea masa de alegatori sunt afumati de vorbarie si reclama (cum bine zicea madman)...''pensionarii pune botul!!""
(NO OFFENCE ,Mtz...apropo,vara traseul  C-ta>Navodari este mai indicat pe relatia Ovidiu-Lumina..cu toate ca este mai lung cu cativa km,dureaza mai putin datorita vitezii...in mamaia vara e belea mare,daca nu esti turist nu are rost sa intri cu masina...))

#10
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
pai oricum mazare si martin prefectul plus moga sub prefetul au pus laba pe orice contract in legatura cu banii publici

daca vrei sa construiesti ceva in CTA trebuie sa iti cumperi materiale de la Brick "ce te costa mai ... nimic"
si cum zicea un consatean al nostru mazare nu face nimic pentru constanta  repede pt ca firmele lui nu fac fata comenzilor

ce este mai rau e ca nu exista un contracandidat serios

#11
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 21.08.2003
@madman2711: toate afacerile au fost impartite intre mafioti dupa algoritmul politic...conducatorii iau felia cea mai mare,dar lasa si pentru opozitie cateva frimituri,ca de,nu se stie in viitor...oricum mazare singur are partea mai mare decat tot restul la un loc...iar adevarata lui mana dreapta este consilierul nicusor coonstantinescu ,care in lipsa lupului faca si desface in oras...iar despre contracandidat viabil, fii serios...nu o sa vezi asa ceva din n motive! (prietenii stiu de ce!)

#12
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
stiam de nicusor cel gras ca am un prieten ziarist si mereu cand incearca sa vorbeasca cu mazarain trebuie sa aiba aprobare de la nicusor
eu totusi sper sa existe o speranta

nu era pe moarte mazariche ca de cate ori am auzit ca ii fac parastas m-am saturat

#13
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 21.08.2003

Quote

Originally posted by madman2711

eu totusi sper sa existe o speranta  
:drac: ...speranta moare ultima,este?

nu era pe moarte mazariche ca de cate ori am auzit ca ii fac parastas m-am saturat
...
...pai e si asta o tehnica de abatere a atentiei...cand e prea mult liniste ,hopa taraboiu!
.. :band:  :naughty:
...cred ca totusi nu-si permite sa-si dea singur spaga,ptr. ca una din firmele lui sa castige licitatia la colive...
;aaa;  ;aaa; cred ca asta-i fata lui cand aude pretul!!!

#14
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
mda, si cand pleci cu mashina prin tzara "uite'l p'ala cu numar de Constanta; le'am dat o carutza de bani ****** barierele lor", etc.
Oameni dobitoci ma. Nu atat pensionari cat dobitoci. Am un vecin care "deshtept Mazare asta, ca inlocuieste tramvaiele cu autobuzele alea care's mai economice, mai comode si mai putin costisitoare" - ar fi spus el. Da' idiotu' habar n'are ca nu mai poti sa'ti deschizi o afacere sau sa primeshti o aprobare pentru mai nimic atat vreme cat nu eshti "prieten".
Sa'l ia ala negru ca m'am saturat de el. Si chiar imi placea mazarea.


:cya:

#15
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 21.08.2003
...pana la urma s-a aprobat hotarea aia care permite numai locuitorilor municipiului sa treca prin mamaia fara taxa???...am inteles ca au bagat-o pe la sfarsitul sedintei,cand toata lumea se grabea sa plece!!!..sunt curios, ca la mine e o problema:eu locuiesc in constanta dar am masina inscrisa pe numele maica-mii (navodari) ...cum procedez???


PS:mai demult am fost la niste prieteni in campina...m-au asteptat
la intrare sa-mi ceara taxa!!! :drac: ....iar vecinul ala al tau e sysy rau daca virgula crede ca un autobuz e mai economic decat un tramvai...e rentabil doar ptr. o anumita firma!

#16
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
si eu am aceeasi problema ca tata are buletin de ovidiu si masina e pe numele lui

am inteles ca taxa va fi pana la urma pt toti dar numai in timpul sezonului
stiu ce masina are vede el pentru cine nu stie este un chrysler seebring CT-xx-MAZ auriu parca nu sunt sigur de model
si fra-su are un jeep negru

#17
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
ce spui tu straine ? fratele lu mazare are un Chrysler 300 M (CT-66-MAZ) ARGINTIU iar Mazare Senior are un Cadillac Escalade NEGRU B-34-SRW sau SLW :-)

#18
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
ai dreptate dar eu l-am vazut pe radu stefan cu chrysler-ul si pe celalat frate cu SUV cadllac negru nu mai stiu nr exact vad ca esti mai informat

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate