Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Firmware pentru BenQ-Siemens: unde?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Am deschis topicul acesta pentru a ajuta utilizatorii de telefoane B-S care doresc sa faca upgrade acestor dispozitive(daca inca nu au facut-o deja). Mentionez ca site-ul "www.benqsiemens.com" e mort  :deadtongue:  , acesta fiind singura mare sursa de firmware. Site-ul "www.benq.com" incearca sa preia facilitatile raposatului link dar lucrurile merg greu. Singura versiune software disponibila pentru B-S EF81 prezentata de ei o puteti descarca la:
http://benq.ro/suppo...fm?product=1102
In rest ne ofera doar manualele mobilelor. As dori ajutor(link-uri, arhive) din partea oricui pentru a face o colectie de firmware-uri(ultimele versiuni) pentru a le pune la dispozitie utilizatorilor BenQ-Siemens.
Va multumesc anticipat :)

#2
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
O veste buna...Se pot descarca Firmware-uri de pe site-ul www.gsm-multifund.de
trebuie doar sa va inregistrati.(cunoscatorii de limba germana sunt favorizati :P )
Numai bine!

#3
danutz77

danutz77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.06.2007

View Posttzotzolyno, on Mar 12 2007, 01:13, said:

O veste buna...Se pot descarca Firmware-uri de pe site-ul www.gsm-multifund.de
trebuie doar sa va inregistrati.(cunoscatorii de limba germana sunt favorizati :P )
Numai bine!
Ceva se poate gasi pt aplicatiile telefonului EF81???gen gps...etc....ai folosit asa ceva....ce se mai poate face cu aplicatiile acelea???Merci mult

#4
Cross-Gleam

Cross-Gleam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 719
  • Înscris: 16.01.2006

View Posttzotzolyno, on Mar 12 2007, 03:13, said:

O veste buna...Se pot descarca Firmware-uri de pe site-ul www.gsm-multifund.de
trebuie doar sa va inregistrati.(cunoscatorii de limba germana sunt favorizati :P )
Numai bine!
salut. ma poti ajuta tu cu un download de firmware ca nu prea ma descurc cu germana :(
multumesc anticipat

#5
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Scuze ca raspund tarziu. Descarca softul pt S68 FW52 aici. Se va descarca de pe Deposit File. Numai bine!

#6
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postdanutz77, on Jul 4 2007, 00:19, said:

Ceva se poate gasi pt aplicatiile telefonului EF81???gen gps...etc....ai folosit asa ceva....ce se mai poate face cu aplicatiile acelea???Merci mult
Aplicatiile , GPS sau A-GPS , functioneaza doar  :console: fiind conectat la internet mobil prin conexiune wireless , GPRS / EDGE / 3 G , cu un satelit si un server GPS de la care primesti indicatiile  si binenteles platind o taxa pentru utilizarea lor , majoritatea acelor aplicatii sunt "demo" sau foarte "slabute"(doar o prezentare demonstrativa sau la unele doar o varianta initiala ) , daca nu ai telefonul setat in mod corect pentru acces GPRS  nu ai nici o sansa sa le folosesti , nu am reusit sa folosesc "News to Mobile" (un fel de RSS reader - iti ofera stiri actualizate) nu imi statea conectat indeajuns de mult timp  , cu toate acestea pana la urma am reusit sa folosesc doar demo de la A-GPS , sa testez "Coktail Manager" , de care nu am nevoie ca nu sunt barman , am verificat  "Document viewer" (micro pdf. reader , destul de slabut) , "Mobi Pocket Reader" ( cu acesta poti citi "e-Books") si mini dictionarul de supravieture - "Survaival Dictionary" (destul de slabut si el), insa doar pentru cateva din aceste aplicatii nu ai nevoie de conexiune GPRS :coolspeak:  !

Edited by Teophileos, 14 September 2007 - 19:54.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate